Filologia Angielska

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja studiuje niemiecka i nie powiem zeby było lekko, chociażby ze wgledu na ilosć zajeć i egzaminów (oprócz przedmiotów "teoretycznych" jest praktyczna nauka jezyka, która pochłania sporo czasu)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
filologia angielska to najprostsze studia jakie istnieją, to studiują tylko kobiety i zniewieściali faceci, bez obrazy, taka jest moja opinia poparta wnikliwymi obserwacjami
 

tankian

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
filologia angielska to najprostsze studia jakie istnieją, to studiują tylko kobiety i zniewieściali faceci, bez obrazy, taka jest moja opinia poparta wnikliwymi obserwacjami


wiesz... przez chwile nawet sie zezloscilem ale jak tak zrobilem przeglad towarzystwa to faktycznie cos w tym jest.. to chyba dlatego nie moge sie dopasowac ;)

filologia angielska to najprostsze studia jakie istnieją, to studiują tylko kobiety i zniewieściali faceci, bez obrazy, taka jest moja opinia poparta wnikliwymi obserwacjami


zeby bylo jasne - nie uwazam siebie za zniewiescialego faceta, ale faktycznie cos jest nie tak bo jakos nie potrafie sie dogatac z wyzelowanymi typami w pantofelkach... a jest tego troche
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
nio... sam widzisz. U nas na psycholologii niedużo lepiej. To są normalnie babskie kierunki. Ehh, co za czasy...
 

Bishou

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2006
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wysoka
Mam znajomego który studiował na UŚ filologie angielska ;P zgazam się z tym, ze wszyscy (prawie) faceci studiujący ten kierunek to jakies przyupy... :mruga:
 

mariusz247x

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Mam do Was pytanko, jaka jest roznica miedzy filologią angielska, a anglistyka??
Dzieki z gory za jakiekolwiek odpowiedzi
Pozdrawiam.
 

greg26

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Mam na sprzedaż nowiutki, jeszcze gorący nie otwierany kurs dla przyszłych lub poczatkujacych nauczycieli:
http://www.pearsonlongman.pl/files/katalog/Metodyki.pdf
Kurs jest uznawany przez specjalistow za jeden z najlepszych na rynku. Mozna ponoc po nim uczyc od zaraz i otrzymuje sie calkiem ciekawy papierek od Uniwersytetu Nowojorskiego. Na pewno warto cos takiego sobie zrobic gdy ktos planuje uczyc.
W sklepie kosztowal mnie prawie 1000 zł, ale musze nagle wyjechac i zmienily mi sie troche plany zyciowe co do przyszlej kariery.
Sprzedalbym go za kilkaset zloty mniej - do negocjacji.

Moj tel: 693087663
 

myszy

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Zastanawiam się nad studiowaniem filologii angielskiej, ale nie wiem czy warto. Gdzieś wyczytałem, że po lingwistyce jest całkiem ok, można być tłumaczem, pracować w jakichś międzynarodowych firmach, biurach podróży, czy po filologii też są takie możliwości? I jak jest z dostaniem się? Jestem już po maturze, zdawałem angielski na poziomie podstawowym ale miałem 98% z pisemnej i 100% z ustnej więc mam w ogóle po co składać? Z góry dzięki za pomoc.
 
S

sabinass

Guest
Śmiało wbijaj na Vistulę.
Mają takie specjalizacje jak:
Język biznesu
Kulturoznawstwo
Translatoryka
 

aworm

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Studiowanie filologii angielskiej jak najbardziej ok! Sam studiowałem na licencjacie... Powiem tylko, że musisz mieć dużą wiedzę na starcie. Dlatego już teraz warto oglądać filmy, seriale, słuchać muzyki czytając teksty, aby ćwiczyć słownictwo, gramatykę itp. Ja kiedyś korzystałem chętnie z SuperMemo, a ostatnio słyszalem, że twórcy tego programu przygotowali coś nowego - Olive Green Project. To połączenie gry, filmu i aplikacji. Premiera dopiero na początku na 2014, ale warto już śledzić co się z tym dzieje.
 
Do góry