Filmy

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
Witam

Jak sądzicie, czy to wszystko co się dzieje w horrorach to są wymyślone w 100% rzeczy czy naprawdę takie coś mogło się wydarzyć? nie zombie itp, raczej mowa o duchach.

Nie mówię o filmach typu krzyk itp, bo akurat ostatnio oglądałem dokument o takich ludziach i wiem że ten z krzyku to jest dzieciak przy tych prawdziwych.

Przykład, taki japoński horror, tytułu nie pamiętam ale był motyw że gościa cały czas plecy bolały i dziwnie dużo ważył. Na końcu okazało się ze jakiś duch siedział cały czas na jego barkach i przez to go tak wszystko bolało.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Witam

Jak sądzicie, czy to wszystko co się dzieje w horrorach to są wymyślone w 100% rzeczy czy naprawdę takie coś mogło się wydarzyć? nie zombie itp, raczej mowa o duchach.

Nie mówię o filmach typu krzyk itp, bo akurat ostatnio oglądałem dokument o takich ludziach i wiem że ten z krzyku to jest dzieciak przy tych prawdziwych.

Przykład, taki japoński horror, tytułu nie pamiętam ale był motyw że gościa cały czas plecy bolały i dziwnie dużo ważył. Na końcu okazało się ze jakiś duch siedział cały czas na jego barkach i przez to go tak wszystko bolało.


Filmy horror zazwyczaj są wymyślane ale zawsze na któryś zjawiska paranormalnych oparte
Np. ja kiedyś czytałem o takich zjawiska że podczas wojny napoleoński zniknę praktycznie całe wojsko
Typu krzyk czy Mechaniczna Pila i ogóle japońcy to fantazjują z tymi Horrorami
O prawdziwych nie wymyślonych całkiem a wręcz egzorcyzmy to Horror Stephena Kinga "Czerwona Róża"
Są tez sporo dobrych serialów które pokazują demonologię różnych paranormalnych zjawisk
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Dużo pomysłów bierze się z legend i podań ludowych. Ja osobiście uważam że w każdym z nich kryje się ziarnko prawdy. Oczywiście trzeba je traktować z przymrużeniem oka ale skoro ktoś kiedyś zaczął coś opowiadać to musiał coś wiedzieć. Wiadomo że każdy dodaje coś od siebie opowiadając czy spisując daną historię, ale tak jak mówię coś w tym jest:)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Np. ja kiedyś czytałem o takich zjawiska że podczas wojny napoleoński zniknę praktycznie całe wojsko

To samo działo się w czasie wojny pomiędzy Chinami a Japonią.

Ja osobiście wole dużo bardziej horrory, które nie są czystą fantastyką tylko zawierają trochę prawdziwych wydarzeń. Jakieś potwory i inne cuda są tylko śmieszne a nie straszne..
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Takie pomysły są albo w stuprocentach wyssane z czyjejś fantazji lub są wymyślane na podstawie jakichś historii i zniekształcane i wyolbrzymiane.
 
Do góry