Filmy w stylu...

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
To i ja się dołączę. Poszukuję jakiś mądrych filmów z wartościami -czegoś co pokazuje, że nie zawsze bogaci wygrywają i że nawet jednostka może coś zmienić. Ot takie pozytywne przesłanie, tylko bez banałów, romansidła wolałabym sobie darować.
Na chwilę obecną na myśl przychodzi mi tylko film: Podaj dalej (Pay it forward) z 2000r.
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
A moze "Służące" według powiesci Kathryn Stockett? To jest na prawde kawał dobrego kina. Warto zobaczyć. Co prawda film wchodzi dopoiero za tydzień, ale ja juz widziałam, bo wygrałam bilet na pokaz przedpremierowy ;) polecam :)
 

luśka

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
ja lubię horrory, komedie i filmy przygodowe, o życiu:)
anna a gdzie można wygrac bilet? tez bym chciała:p
 

dzikaaaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Szukam jakiś dobrych horrorów o zombie poza świtem,dniem,nocą,porą herbatki, żywych trupów i 28 dni/tygodni później, podpowiedzcie!
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
To i ja się dołączę. Poszukuję jakiś mądrych filmów z wartościami -czegoś co pokazuje, że nie zawsze bogaci wygrywają i że nawet jednostka może coś zmienić. Ot takie pozytywne przesłanie, tylko bez banałów, romansidła wolałabym sobie darować.

Zdecydowanie Służące! Idealnie pasuje do opisu. W ogóle fajny film :)
Podaj dalej tez, tylko, ze tu chyba nie ma biedni kontra bogaci.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Z mądrych filmów to ja polecam Sunset Limited -Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson w opowieści o dwójce nieznajomych, którzy prowadzą dysputę na temat sensu ludzkiego życia, Boga itp. Ambitny dla ambitnych.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
a ja szukam filmów podobnych do ''marzyciele'', albo nawet polskiego ''wszystko co kocham'' czyli o mlodosci, idealistycznym podejsciu itp - w jakimkolwiek wydaniu, np ''lektor'' tez by sie u zakwalifikowal... byleby byl to dobry film.

albo film o jakiejs jednej, bardzo wyjatkowej postaci (w sensie osobowosciowym i w sposobie odnajdywania siebie w swiecie itp...) - zrobione w dobrych, wciagajacych klimatach, intrygujace.
 
U

underluk

Guest
Szukam jakiś dobrych horrorów o zombie poza świtem,dniem,nocą,porą herbatki, żywych trupów i 28 dni/tygodni później, podpowiedzcie!

Rzuć okiem np. na "Zombie Flash Eaters" (znany też jako "Zombie 2"), "Martwica mózgu", "Wąż i tęcza", "Powrót żywych trupów","Shaun of the dead".

Zapraszam także na www.bramygrozy.pl
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Odnośnie odnajdywanie siebie w świecie, to ja proponuję nowy serial HBO Iluminacja – z Laurą Dern w roli autodestrukcyjnej czterdziestolatki, która po załamaniu nerwowym próbuje odbudować swoje życie. Premiera 6 lutego, od razu puszczają po dwa odcinki.
 

Hangeyes

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
93
Punkty reakcji
1
a ja szukam filmów podobnych do ''marzyciele'', albo nawet polskiego ''wszystko co kocham'' czyli o mlodosci, idealistycznym podejsciu itp - w jakimkolwiek wydaniu, np ''lektor'' tez by sie u zakwalifikowal... byleby byl to dobry film.

albo film o jakiejs jednej, bardzo wyjatkowej postaci (w sensie osobowosciowym i w sposobie odnajdywania siebie w swiecie itp...) - zrobione w dobrych, wciagajacych klimatach, intrygujace.

"Buntownik z wyboru" się nada. Całkiem ciekawy film o matematycznym geniuszu, który "szuka swojego miejsca w świecie". Dużo więcej nie powiem, bo chociaż film był obiektywnie dobry, to jednak nie dotrwałem do końca.

Opcjonalnie proponuję serial "Dead like me" który, pomimo niespecjalnie optymistycznego początku, jest jednym z najlepszych seriali obyczajowo-komediowych, jakie znam. Główna bohaterka próbuje odnaleźć się w dość niecodziennej, ale raczej długotrwałej sytuacji. Chociaż raczej nie przepadam za monologami wewnętrznymi w serialach, to akurat kwestie głównej bohaterki często dają do myślenia. To jeden z tych seriali, które potrafią zmienić poglądy na niektóre rzeczy, a na pewno dać do myślenia, ale są jednocześnie świetną rozrywką.
 

samantha26

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Odnajdywanie siebie: Into the Wild, Pięć łatwych utworów, czy nawet Easy Rider
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Tak sie trochę zacząłem zastanawiać, trochę przekornie, czy serial Californication nie jest też w sumie o odnajdywaniu siebie.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
I tu masz rację.
Wyobraź sobie, że każdy kolejny wydawany sezon podnosi oglądalność ok. 10%. Teraz szykuję się już 6 sezon. Dosłownie za chwile będzie do obejrzenia. Duchovnego kupiłam już dawno po serialu Archiwum X :)
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
icker16 napisał:
Oglądać komedię romantyczną z facetem ? Ja jak chodzę z dziewczyną do kina na tego typu filmy to aż mi się coś w środku przewraca, gdy muszę oglądać te jakże 'ambitne' produkcje. :blink2:.
Oj nic ci nie będzie nie przesadzaj ;-)
 
Do góry