filmy science fiction

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ciężko o dobre science fiction tak naprawdę. Takiego typowego kina science fiction jak Obcy nie lubię. Zazwyczaj się tam wiele nielogicznych wątków i mnie drażnią. Co innego jak są to elementy, ostatnio mi się bardzo spodobał Atlas Chmur - rewelacyjny film, chociaż książka bardzo wymagająca. Czekam też na Igrzyska śmierci, nie wiem czy oglądaliście pierwszą część?
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Ja oglądałem. Źle nie wyszło, acz nie da się oczywiście opowiedzieć tej książki w dwóch godzinach. W efekcie wyszedł fajny, ale płytki film, w którym nie wiem co, jak i dlaczego
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Mi sie podobal "John Carter"- byl w moim klimacie. Igrzyska tez widzialam i podobaly mi sie. Pewnie, ze w 2 godz nie da sie ujac calej ksiazki, ale nie powiedziałabym , ze film zostal spłycony... W listopadzie ma wyjsc kolejna czesc" W pierscieniu Ognia", widzialam juz bilbordy w kinach i na pewno chetnie pojde.
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
mysiorek napisał:
Mi sie podobal "John Carter"- byl w moim klimacie. Igrzyska tez widzialam i podobaly mi sie. Pewnie, ze w 2 godz nie da sie ujac calej ksiazki, ale nie powiedziałabym , ze film zostal spłycony... W listopadzie ma wyjsc kolejna czesc" W pierscieniu Ognia", widzialam juz bilbordy w kinach i na pewno chetnie pojde.
Carter był genialny! Wbił mnie w kinowy fotel :) A jeśli chodzi o 2 część Igrzysk, to co tak szybko? :p Dopiero co była pierwsza w kinach ;)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Nadziejka82 napisał:
A jeśli chodzi o 2 część Igrzysk, to co tak szybko? Dopiero co była pierwsza w kinach
Dopiero?... Szybko czas ci mija, to była jakoś w marcu zeszlego roku. A już teraz wchodzą Igrszyska 2? Wydawało mi się, że zimą.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Balerina - zobacz na termometr. Już mamy zimę, a film dopiero 22 listopada. ;)

Pójdę na Igrzyska, bo to już postanowiłem rok temu, ale nie czytałem już książki o drugiej części. Nie kapuję np. dlaczego wcześniej wszyscy zawodnicy byli młodzi, a teraz jest taka rozpiętość wieku. Ktoś wyjaśni?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Mrówa85 napisał:
Nie kapuję np. dlaczego wcześniej wszyscy zawodnicy byli młodzi, a teraz jest taka rozpiętość wieku. Ktoś wyjaśni?
Po tym, jak Katniss i Peeta wymusili szantażem uznanie dwóch zwycięzców, Kapitol uznał, że nie może im tego darować. Wymyślili specjalne zasady na rocznicowe 75 Igrzyska - udział w nich biorą zwycięzcy poprzednich edycji. Chcą w ten sposób pokazać, że Kapitolu szantażować nie można i każdy musi być posłuszny, nawet zwycięzcy, którzy teoretycznie mają immunitet itd. :)
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Bal_lerina napisał:
A jeśli chodzi o 2 część Igrzysk, to co tak szybko? Dopiero co była pierwsza w kinach
Dopiero?... Szybko czas ci mija, to była jakoś w marcu zeszlego roku. A już teraz wchodzą Igrszyska 2? Wydawało mi się, że zimą.
Jesienią chyba w listopadzie jest premiera, czyli już nie tak długo. Ja się nie mogę doczekać!
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Bal_lerina napisał:
A jeśli chodzi o 2 część Igrzysk, to co tak szybko? Dopiero co była pierwsza w kinach
Dopiero?... Szybko czas ci mija, to była jakoś w marcu zeszlego roku. A już teraz wchodzą Igrszyska 2? Wydawało mi się, że zimą.
Hahahaha! no może i faktycznie szybko mi mija czas :p To źle, zdążę się zestarzeć zanim się obejrzę :p Ważne, że 2 cz. już niedługo, takim tempem za rok będzie już 3 :)
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
kimbra napisał:
Ciężko o dobre science fiction tak naprawdę. Takiego typowego kina science fiction jak Obcy nie lubię. Zazwyczaj się tam wiele nielogicznych wątków i mnie drażnią. Co innego jak są to elementy, ostatnio mi się bardzo spodobał Atlas Chmur - rewelacyjny film, chociaż książka bardzo wymagająca. Czekam też na Igrzyska śmierci, nie wiem czy oglądaliście pierwszą część?
Oglądałem igrzyska i z chęcia zobaczę W pierścieniu ognia, ale nie nazwałbym Atlasu genialnym. Musiłam go oglądać na dwa razy, a moja pani nie dotrwała...
Nadziejka, tak to jest -im człowiek starszy , tym szybciej zapiernicza czas ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
A ja właśnie nazwałabym Atlas chmur genialnym. Po seansie jeszcze chwilę siedziałam, gapiąc się na napisy z myślą "wow". Przy tym filmie (i przy książce również) trzeba jednak się skupić, pomyśleć. Wachowscy odwalili kawał dobrej roboty :)
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Ilusia napisał:
A ja właśnie nazwałabym Atlas chmur genialnym. Po seansie jeszcze chwilę siedziałam, gapiąc się na napisy z myślą "wow". Przy tym filmie (i przy książce również) trzeba jednak się skupić, pomyśleć. Wachowscy odwalili kawał dobrej roboty :)
Atlas chmur to trudny film, ale też refleksyjny. Wydaje mi się, że Igrzyska Śmierci są łatwiejsze w odbiorze, ale też przekazują coś.
Oba filmy są dobre. Tylko w zupełnie innym stylu :)
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Magdalena221 napisał:
A ja właśnie nazwałabym Atlas chmur genialnym. Po seansie jeszcze chwilę siedziałam, gapiąc się na napisy z myślą "wow". Przy tym filmie (i przy książce również) trzeba jednak się skupić, pomyśleć. Wachowscy odwalili kawał dobrej roboty :)
Atlas chmur to trudny film, ale też refleksyjny. Wydaje mi się, że Igrzyska Śmierci są łatwiejsze w odbiorze, ale też przekazują coś.
Oba filmy są dobre. Tylko w zupełnie innym stylu :)
Inne zdecydowanie, ale o ile Igrzyska czy teraz w pierścieniu ognia skłaniaja mnie do przeczytania ksiażki, - bo łał naprawdę jest jeszcze lepsza?
Tak przy atlasie mam raczej - hm, moze jak przeczytam to coś zakumam, ale coś mi się nie chce. A lubię utwory, które zmuszają do refleksji, ale A Ch przypomina mi nadmuchaną bańkę. Taka ładna, kolorowa, miła dla oka, zapatrzysz się na nią, pomyślisz nawet ,że jest metaforą naszego nędznego, a nam się wydaje, ze pięknego! żywota.

Zato dla totalnego relaksu obejrzałem Resident evila ostatniego... nigdy nie było to ambitne, ale tym razem pjechali z potworami, już nie ma w tym nic tej grozy relanej broni biologicznej, a sama kocepcja genialna, no a przynajmniej ciekawa.
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
KrólJulian napisał:
Nadziejka, tak to jest -im człowiek starszy , tym szybciej zapiernicza czas
Nie jest to pocieszające, ale masz racje. Zdecydowanie mogłoby być na odwrót ;) Bo my tu gadu gadu a już mamy ten listopad i za 10 dni premierę ;)
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ogniska śmierci to raczej dla mnie film czysto SF, a w Atlasie chmur to SF jest raczej dodatkiem do przekazu :) Oba filmy i tak są fajne, ale na swój sposób, bo to tak naprawdę zupełnie inne kino.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
DarkDrako napisał:
Ogniska śmierci to raczej dla mnie film czysto SF, a w Atlasie chmur to SF jest raczej dodatkiem do przekazu :) Oba filmy i tak są fajne, ale na swój sposób, bo to tak naprawdę zupełnie inne kino.
Ogniska śmierci? LOL! Chyba chodzi ci o Igrzyska śmierci, co? :-D Premiera kolejnej części już w ten weekend. Co do Atlasu chmur, to teraz na canal+ jakoś będzie leciało, to sobie obejrzę i wyrobię zdanie.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
happybird napisał:
Ogniska śmierci to raczej dla mnie film czysto SF, a w Atlasie chmur to SF jest raczej dodatkiem do przekazu :) Oba filmy i tak są fajne, ale na swój sposób, bo to tak naprawdę zupełnie inne kino.
Ogniska śmierci? LOL! Chyba chodzi ci o Igrzyska śmierci, co? :-D Premiera kolejnej części już w ten weekend. Co do Atlasu chmur, to teraz na canal+ jakoś będzie leciało, to sobie obejrzę i wyrobię zdanie.
Zdecydowanie Igrzyska :). Jak dla mnie te dwa filmy mają bardzo duży przekaz, chcoiaż w przypadku Igrzysk książkę udało się przełożyć na film dużo lepiej. Atlas Chmur był ciężki do realizacji, można by z tego złożyć kilka filmów bo pokazuje histrię równoległych światów. Nie do końca się udało osiągnąć takie efekt jak w książce. Co do Igrzysk to jest jedna najbardzie wiernych ekranizacji jakie widziałam, nie mogę się wręcz doczekać drugiej części.
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Zgodzę się z poprzedniczką. Atlas Chmur był trudny do pokazania, bo to była bardzo skomplikowana i wielowątkowa fabuła. Igrzyska Śmierci są dużo lepsze do pokazania na ekranie. Również się wybieram na drugą część :)
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
2 część Igrzysk mnie nie zawiodła :D Była dużo lepsza niż 1 cz.! Efekty podczas samych igrzysk oraz stroje uczestników powaliły mnie na kolana ;)
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Nadziejka82 napisał:
2 część Igrzysk mnie nie zawiodła :D Była dużo lepsza niż 1 cz.! Efekty podczas samych igrzysk oraz stroje uczestników powaliły mnie na kolana ;)
Przyłączam się do oceny. Dla mnie również "W pierścieniu ognia" to znakomity ekranizacja, do tego stroje były wprost powalające, a sceny walki wbijały w fotel.
A propo "Atlasu chmur" to ostatnio widziałem ten film na Canal+, albo raczej zobaczyłem sobie koło 10 minut i po prostu nie dało się oglądać więcej. Same nudy bez akcji. Koszmar.
 
Do góry