Filmy o metalu

Wojciech93

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
30

Metal: A Headbanger's Journey (2005)

W filmie wywiady z takimi sławami jak Tom Araya, Alice Cooper, Pamela Barres, Bruce Dickinson, Rob Zombie i wiele więcej.

średnia ocena na filmweb.pl to aż 8,81/10 !

Metal to nie tylko muzyka, wie o tym pewnie każdy jego sympatyk. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat od jego powstania, stał się dla wielu ludzi sensem życia, stał się pełnoprawną kulturą. Podobnie myśli niejaki Sam Dunn, antropolog a ponadto wieloletni fan metalu. To właśnie on postanowił zbadać kulturę towarzyszącą nam na co dzień, wyruszył więc w podróż, której celem jest poznanie istoty metalu...


Metal: A Headbanger's Journey to film dokumentalny starający się stworzyć pewne kompendium wiedzy o tej muzyce. Na ogromną pochwałę zasługuje chociażby fakt, iż Sam nie ograniczył się do nudnawych pseudonaukowych monologów oraz wywiadów z zespołami, muzykami itd. Mamy tutaj również rozmowy z socjologami, pisarzami a nawet z księdzem, który był proboszczem kościoła spalonego swojego czasu przez black metalowców z Norwegii . Autor filmu nie pomija żadnego aspektu tej kultury, zdołał nawet porozmawiać z groupie a nawet znalazł fankę metalu mającą ponad 80 lat!!! Takich ciekawostek znajdziemy na tym wydawnictwie całą masę. [...]

Podsumowując - "Metal: A Headbanger's Journey" to naprawdę wyśmienity film dokumentalny, pokazujący większość aspektów dotyczących kultury metalowej. Co istotne, to film, który walczy z krzywdzącymi stereotypami, to wreszcie obraz zrobiony przez fana metalu dla fanów metalu....


No właśnie, oglądał ktoś? Ja widziałem i polecam, za:cenzura:isty film. 10/10. Jeśli temat już był to przepraszam. \m/

***

Nowa pozycja filmowa- dodał moderator:


Prezentuję film który stworzył, ten sam reżyser który stworzył "Metal: A Headbanger's Journey" :


Global Metal


gm_poster.jpg



Twórcy filmu "Metal: The Headbanger's journey", który obalił mit, że największym życiowym osiągnięciem każdego metalowca jest samodzielne otwarcie puszki z piwem, ukończyli swoje kolejne dzieło. "Global metal" opowiada o wykonawcach i słuchaczach heavy metalu na całym świecie, o tym co na nich wpływa i w jaki sposób słychac to w ich muzyce.

Mieliśmy zamiar nakręcić coś nowego, co nawiązywałoby do poprzedniego filmu, ale byłoby dziełem samodzielnym. Chodziło głównie o patrzenie na metal przez pryzmat globalizacji. Jak rozprzestrzenił się po świecie, jak wpływał na dzieciaki dorastające w rozmaitych kulturach. Oczywiście do wielu krajów nie mogliśmy pojechać, ale odwiedziliśmy kraje chrześcijańskie, muzułmańskie, buddyjskie oraz takie z odmienną strukturą ekonomiczną. Ważne było, by dokładnie przyjrzeć się tej odmienności" - wyznali twórcy w wywiadzie dla ChartAttack.comW filmie wezmą udział takie kapele jak Izraelski Orphaned Land, X Japan czy Tang Dynasty. Nie zabraknie też popularniejszych wykonawców takich jak Metallica, Iron Maiden czy Slayer. W filmie pojawi się też Max Cavalera we własnej osobie. Poniżej prezentujemy trailer filmu

źródło: http://pl.spinner.com/2008/07/06/global-me...ej-nie-musical/

A oto i trailer:
[YouTube]0C8Ybq__3Rg[/YouTube]

Zapraszam również do zapoznania się z innym artykułem: http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?news_id=14540
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie było tutaj, zapewniam Cie, nie widziałem, ale musze to nadrobić. wyjątkowo za małą pomoc dla tych którzy nie widzieli nie zabije ;] nieźle, 3 lata a ja jeszcze tego nie widziałem...
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Oglądałem kilka razy - super film ! Faktycznie zrobiony przez fana metalu i dla fanów metalu. Miałem ten film na swoim kompie, zanim trzeba było walnąć formata...... To już było dawno, po formacie odzyskałem już prawie wszystko, co miałem, ale jeszcze muszę sobie z powrotem skombinować ten film, bo chętnie jeszcze raz bym obejrzał, po takim długim czasie.

Fajna scenka jest na początku - archiwalne nagranie z 1986 roku, w którym jakiś metal na jakimś zebraniu, stoi przy mikrofonie i mówi - "heavy metal rządzi, a cały ten punk jest do du.py i nie pochodzi z tego świata, tylko z jakiegoś je.ba.ne.go marsa" (w tym momencie wskazał w niebo) "w moim przekonaniu Madonna też może iść do diabła, jest ci.pą bez dwóch zdań...... heavy metal zdecydowanie rządzi" (-:
Niech się nie obraża żaden fan Punka, ani Madonny, to był tylko cytat. Ale mnie to bardzo rozbawiło, jak pierwszy raz oglądałem.
Ciekawy był też wywiad z muzykami Mayhem na festiwalu w Wacken.
Jeden z nich był nieźle podpity i mówił coś w stylu "mamy własne oświadczenie, które brzmi - Mayhem rządzi ! Jesteśmy najlepszym, pie.psz.on.ym zespołem na świecie. Jeśli do kogoś to nie dociera - niech spi.er.dala !
Przyjechaliśmy tutaj, bo niemcy mają nas w du.pie"
W tym momencie Sam Dann zadał pytanie "słyszałem, że podobno black metal oddala się od własnych korzeni".
A muzyk z Mayhem odpowiedział "co ? od własnych korzeni ? Z kim żeś ku.rwa gadał ? Od jakich korzeni ? Mam oświadczenie -
spi.er.da.lać".

Inne wywiady były dużo przyjemniejsze, np. z Alice Cooperem, który mówił o pojawieniu się heavy metalu i określił to tak:
"Tak na prawdę, po raz pierwszy zwrotu heavy metal użyto w magazynie Rolling Stone, oni robili z nami wywiad jakoś w 1971, 1972 i tak na okładce trzyma mnie jakiś gigantyczny koleś i mówi: da da da, to heavy metal"

Poza tym jest tam cała relacja z festiwalu w Wacken. To właśnie ten film mnie zachęca, żeby tam się kiedyś wybrać.
Wywiady między innymi z Lemmym z Motorhead, Dee Sniderem z Twisted Sister, Tomem Arya i Kerrym Kingiem ze Slayera i wiele innych.
Dział o religii i sataniźmie, o tym, jak podpalano kościoły w Norwegii.
I wiele więcej. Polecam każdemu fanowi heavy metalu.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Oglądałem kilka razy - super film ! Faktycznie zrobiony przez fana metalu i dla fanów metalu. Miałem ten film na swoim kompie, zanim trzeba było walnąć formata...... To już było dawno, po formacie odzyskałem już prawie wszystko, co miałem, ale jeszcze muszę sobie z powrotem skombinować ten film, bo chętnie jeszcze raz bym obejrzał, po takim długim czasie.

Fajna scenka jest na początku - archiwalne nagranie z 1986 roku, w którym jakiś metal na jakimś zebraniu, stoi przy mikrofonie i mówi - "heavy metal rządzi, a cały ten punk jest do du.py i nie pochodzi z tego świata, tylko z jakiegoś je.ba.ne.go marsa" (w tym momencie wskazał w niebo) "w moim przekonaniu Madonna też może iść do diabła, jest ci.pą bez dwóch zdań...... heavy metal zdecydowanie rządzi" (-:
Niech się nie obraża żaden fan Punka, ani Madonny, to był tylko cytat. Ale mnie to bardzo rozbawiło, jak pierwszy raz oglądałem.
Ciekawy był też wywiad z muzykami Mayhem na festiwalu w Wacken.
Jeden z nich był nieźle podpity i mówił coś w stylu "mamy własne oświadczenie, które brzmi - Mayhem rządzi ! Jesteśmy najlepszym, pie.psz.on.ym zespołem na świecie. Jeśli do kogoś to nie dociera - niech spi.er.dala !
Przyjechaliśmy tutaj, bo niemcy mają nas w du.pie"
W tym momencie Sam Dann zadał pytanie "słyszałem, że podobno black metal oddala się od własnych korzeni".
A muzyk z Mayhem odpowiedział "co ? od własnych korzeni ? Z kim żeś ku.rwa gadał ? Od jakich korzeni ? Mam oświadczenie -
spi.er.da.lać".

Inne wywiady były dużo przyjemniejsze, np. z Alice Cooperem, który mówił o pojawieniu się heavy metalu i określił to tak:
"Tak na prawdę, po raz pierwszy zwrotu heavy metal użyto w magazynie Rolling Stone, oni robili z nami wywiad jakoś w 1971, 1972 i tak na okładce trzyma mnie jakiś gigantyczny koleś i mówi: da da da, to heavy metal"

Poza tym jest tam cała relacja z festiwalu w Wacken. To właśnie ten film mnie zachęca, żeby tam się kiedyś wybrać.
Wywiady między innymi z Lemmym z Motorhead, Dee Sniderem z Twisted Sister, Tomem Arya i Kerrym Kingiem ze Slayera i wiele innych.
Dział o religii i sataniźmie, o tym, jak podpalano kościoły w Norwegii.
I wiele więcej. Polecam każdemu fanowi heavy metalu.


Nic dodać, nic ująć. Każdy kto lubi metal musi to zobaczyć! Dodam że można dowiedzieć się kto jest właśnie "ojcem" heavy metalu czy słynnych rożków które widnieją na okładce filmu :)

Tak nawiasem mówiąc- w tym wywiadzie goście z Mayhemu dali czadu :D
Muszę pochwalić też dobrą robotę odwaloną przez twórcę tego dokumentu. Tak jak ktoś powiedział sam gostek jest metalem więc wiedział co musi pokazać w dokumencie. Więc nie zobaczymy jakiegoś lalusia który na co dzień słucha disco polo, a wytwórnia zleciła mu zrobić taki dokument.
Samemu spodziewałem się kiepskiego, nudnego filmu. Na szczęście było zupełnie inaczej.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Właśnie przed chwilą skończyłem oglądać. Z.A.J.E.B.I.S.T.Y. ! ! !

Ten dokument starał się również na pytanie z tego forum: Dlaczego jest tak mało Heavy Metalu w mediach?! Odnośnie tego przypomniał mi się film Easy Rider:
"- Kiedyś to był wspaniały kraj. Nie wiem co się z nim stało.
- Huh. Po prostu wszyscy mają stracha, to się stało człowieku. Hej, Nie wynajmą nam pokoju w podrzędnym hotelu ani nawet w motelu. Łapiesz? Myślą, że im poderżniemy gardła czy co. Boją się człowieku.
- Nie boją się was, tylko tego co sobą przedstawiacie.
- Co sobą przedstawiamy? To, że mamy za długie włosy?
- Oh nie. Przedstawiacie sobą wolność.
- A co w tym złego, człowieku? Każdy chce być wolny.
- O tak, to prawda, każdy chce być wolny, zgoda. Ale mówić o wolności i być wolnym – to dwie zupełnie różne rzeczy. Trudno być wolnym kiedy jest się towarem na rynku. Tylko nie mów im, że nie są wolni bo gotowi cię zabić lub okaleczyć, aby udowodnić, że nie masz racji. O tak, mogą gadać bez końca na temat wolności jednostki, ale kiedy widzą wolną jednostkę, to się jej boją."
Moim zdaniem między innymi dlatego punk, metal i tego typu muzyka i ideologie będą jeszcze długi czas w podziemiu... A chrześcijanizm, głupota, komercja i cały ten chory szajs będzie trwać.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moim zdaniem między innymi dlatego punk, metal i tego typu muzyka i ideologie będą jeszcze długi czas w podziemiu... A chrześcijanizm, głupota, komercja i cały ten chory szajs będzie trwać.

Ehh zle wspomnienia z lekcji religi? Jestem katolikiem i nie mam proplemow z przyswojeniem takiej muzyki czy owej wolnosci i znam wielu takich jak ja...
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
Obejrzałem wczoraj ten film i muszę przyznać, że świetny. Podzielam opinię Coopera (zainteresowani wiedzą o co chodzi). Rozwalił mnie wywiad z Mayhem. Nie ma to jak wykrzykiwać "fuck the germans!" na niemieckim festiwalu :lol:
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobrze oddaje ducha tej muzyki jak również całego, metalowego światka. Autor wywiązał się z zadania omawiając najważniejsze gatunku jak i wyszczególniając poszczególne zespoły. I jeszcze dobra puenta na koniec.
Niektóre wywiady były zabawne, większość wyczerpująca. Mnie zdziwiły tylko te z black-metalowcami. Nie to żebym pałał sympatią do chrześcijaństwa, ale nie rozumiem czym można wytłumaczyć palenie kościołów.
Poza tym film świetny.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to jeden z tych filmów co mogę ciągle oglądać, miło obejrzeć film i zdać sobie sprawę, że oni są takimi samymi sukinsynami jak my, tylko w innej branży :)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
jestem już po obejrzeniu (Metal: The Headbanger's journey) i stwierdzam co następuje , film świetny , widać że nie robił tego jakiś neofita , ale człowiek znający się na rzeczy , szczególnie ciekawy był wyjazd do Norwegii.
Jedynym minusem byli ci pajace w maskach(slipknot , jakby ktoś nie zrozumiał) , widzieliście pod koniec filmu tych ich fanów ? śmiech na sali.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
bo on przedstawia postawe tolerancyjnego by sobie pewnie wrogów nie narobić. choć i to na dobre nie wychodzi. ale to tam pomijam.
 

turley

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gród Kraka
Heavy Metal In Baghdad. Recenzje można poczytać na necie, nie mam zamiaru ich cytować. Mogę Was zapewnić, iż jest to dokument stworzony bardziej na miarę tych z Discovery/NGC niż do projektowania w kinie ku uciesze kinder metalowej gawiedzi. Nie oczekujcie wesołych bandów z orientalną nutką - zobaczcie jak jest naprawdę na Bliskim Wschodzie [w sieci można także znaleźć coś takiego jak Heavy Metal In Instanbul, jeszcze nie oglądałem więc nie wiem jak się to ma do HVIB].

http://www.heavymetalinbaghdad.com/de/trailer.html
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Global metal też jest dobrym dokumentem. Pokazuje że metal jest na całym świecie. No i jeszcze te archiwalne nagrania z koncertów. Z Pierwszego Rock in Rio czy Iron Maiden w Bangalore, tam widać jak ludzie kochają metal i gdy poraz pierwszy widzą Ironów na żywo.. to musiało byc coś niesamowitego...

No i jeszcze polecam dokument Flight 666 dokumentujący jubileuszową trasę koncertową Iron Maiden. Tak na marginesie zrobiony przez tego samego kolesia co Global Metal i Headbanger Journal

Caleb, on 16.07.2008, 19:52, said:
ale nie rozumiem czym można wytłumaczyć palenie kościołów.

Ja rozumiem, w sumie polsce powinno się to rozpowszechnic tylko podczas mszy z tymi wszystkimi baranami wśrodku.
 
Do góry