Filmweb

Poyeb

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Dobra strona, a na oceny nie macie co patrzeć... Jak to mówią "nie oceniaj książki po okładce"
biggrin.gif
w tym przypadku ocena to przysłowiowa okładka. Oceny są tam częściej zawyżone niż zaniżone.
Jednak strona sama w sobie jest całkiem wporzo. Ciekawe artykuły i recenzje. Również posiadam tam konto. Na początku jak wspomniała Martina tylko po to żeby przeczytać coś o jakimś filmie. Jednak w tej chwili wchodzę i czytam sobie co tam słychać w świecie filmów bo mnie to interesuję
smile.gif
. A na filmwebie są wszystkie najświeższe informacje
smile.gif
.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobra strona, a na oceny nie macie co patrzeć... Jak to mówią "nie oceniaj książki po okładce"
biggrin.gif
w tym przypadku ocena to przysłowiowa okładka. Oceny są tam częściej zawyżone niż zaniżone.
To się bierze z tego, że wiele osób głosuje emocjonalnie - albo daje 1 albo 10, żeby dać upust swojej frustacji/zachwycie. Jeśli idzie o obiektywność ocen, lepiej polegać na imdb albo Rotten Tomatoes, choć wiadomo, że to nadal tylko wskazówki.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Każdy ma swój gust, nie? Niektórzy po prostu dają słabe ocenki żeby tylko statystykę obniżyć^^
 

~•~Shivvy~•~

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
4
Wiek
35
Miasto
Timor Wschodni
odnoszę wrażenie, że na tej stronie ocenia się filmy zazwyczaj wg schematu: "Idę pooglądać film o wampirach. Po seansie: ale zaraz, ja przecież nie znoszę wampirów!" I tacy oceniają później filmy, które kompletnie nie leżą w ich gustach, zaniżają ocenę nie zwracając nawet uwagi na czysto techniczne sprawy co wg mnie jest najważniejsze. Zdarzało mi się zobaczyć filmy, które miały dość niską ocenę, a okazały się na prawdę dobre.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tak jak pisałem już wcześniej - nie patrzy się na średnie ocen, a na oceny 'sprawdzonych' osób ;)
Szczególnie jest to łatwe teraz, gdy są te obliczenia 'gustopodobnych'.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Strona bardzo dobra. Wręcz rewelacyjna.
Pod warunkiem, że używana z głową ;)

Trzeba pooceniać swoje filmy, poprzeglądać komentarze użytkowników, liste filmów przez nich ocenianych i poznajdować ludzi o podobnym guście. Do "znajomych" nie dodawać rzeczywistych koleżków, bo od tego są fejsbuki itp, ale ludzi właśnie o podobnym guście. I tyle. Można tak odnaleść setki filmów, które bardzo nam się spodobają.

Całkowicie się zgadzam. Aczkolwiek ja do znajomych akurat zapraszam właśnie znajomych :p, tak po prostu z ciekawości, co oglądają, bo często mają inny gust. Dla mnie jeszcze świetną opcją jest "chcę obejrzeć", dzięki temu nigdy nie zapomnę o fajnym filmie, a kiedy mam ochotę na seans wystarczy wybrać coś z listy.
 

Xsem21

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Filmy można niezłe znaleźć i premiery kiedy będą a co do innych funkcji strony to już mi na tym nie zależy :D

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Do góry