Filmweb

H

Hakame

Guest
Witam, co sadzicie o tej stronie? kierujecie sie nia przy wyborze filmu do obejrzenia? ;-) Wg. mnie jest to smieszna strona na ktorej 90% uzytkownikow to gorace nastki glosujace na smiesznego Deppa i jego smieszne filmy.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Jak dla mnie ta stronka jest całkiem pożyteczna jeśli chodzi o wyszukiwanie interesujących filmów. Fakt, faktem, że duża część ludzi którzy tam wypisują i głosują robi to znacznie poniżej poziomu, ale w gruncie rzeczy oceny wypadają w końcowym rozrachunku całkiem obiektywnie (poza niektórymi wyjątkami). :)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Witam, co sadzicie o tej stronie? kierujecie sie nia przy wyborze filmu do obejrzenia? ;-) Wg. mnie jest to smieszna strona na ktorej 90% uzytkownikow to gorace nastki glosujace na smiesznego Deppa i jego smieszne filmy.

No faktycznie, z tym Deppem to już przesada :p Jednak niektóre opinie użytkowników się przydają :)
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Strona jest w porządku, często tam wyszukuje filmy, ale fakt niektóre filmy mają zaniżone oceny, przez idiotów, którzy dają 1/10.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Strona jest w porządku, często tam wyszukuje filmy, ale fakt niektóre filmy mają zaniżone oceny, przez idiotów, którzy dają 1/10.
Zgadzam się z powyższym.
Lubię poczytać komentarze o filmach i serialach, ale nie uważam ocen za miarodajne, podchodzę do tego z dystansem. Zbyt wielu ludziom brakuje powagi.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Zawsze jak chcę się czegoś dowiedzieć o danym filmie to korzystam z tej właśnie stronki. Lubię czytać recenzje, mimo że nie zawsze do mnie przemawiają. Natomiast opinie użytkowników przeglądam wybiórczo. Aczkolwiek jak widzę, że film ma jakieś 95% negatywnych opinii to go nie oglądam, bo pewnie będzie gniot :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
z filmwebu korzystam gdy szukam informacji, recenzji i fotosów z filmu. Bardzo się przydaje w takim wypadku, co do ocen cóż różnie z nimi jest, często zawyżone nie raz zaniżone. Ale na tego typu portalach nigdy nie będzie super dobrze i pięknie. Dlatego uważam filmweb za bardzo przydatny portal.
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
z filmwebu korzystam gdy szukam informacji, recenzji i fotosów z filmu. Bardzo się przydaje w takim wypadku, co do ocen cóż różnie z nimi jest, często zawyżone nie raz zaniżone. Ale na tego typu portalach nigdy nie będzie super dobrze i pięknie. Dlatego uważam filmweb za bardzo przydatny portal.

Ale dlatego nie obiektywne są bo każdy człowiek ma inny gust. A im więcej osób głosujących jest na dany film tym ta obiektywność wypada lepiej. Ja jednak polecam tą stronę i kieruję się ja w wyborze filmu. Przeraża mnie też ocena filmów z lat 50',60',70' gdzie zajmują ponad połowę top100, a nie są warte oglądania, ale teraz ocena i wymagania co do idealnego filmu wzrosły np. z wyjściem "Zielona Mila", który jest najlepszym filmem dla wszystkich. Uderza do głowy i przedstawia to co najlepsze.

Ps. http://www.filmweb.pl/user/Kiler91 zapraszać jak chcecie, łatwiej będzie zrobić porównanie filmu. Im więcej masz zaufanych osób tym łatwiej dowiedzieć się więcej o tym filmie. A od kogo brać średnią zaufaną jak nie od znajomych?!
 

03sylwia11

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
jak dla mnie Filmweb jest stroną bardzo ciekawą. Mozna tam znaleść informacje o wszystkich filmach (jeszcze nie trafiłam na taki, którego by tam nie było):)
A co do ocen, to faktycznie, nie mozna za bardzo kierować się tym co tam jest, bo wiadomo- każdy gust jest inny;) Ja przy wyborze filmu zazwyczaj kieruje się zwiastunami i opiniami ludzi, których znam;)
 

rainbowme

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Toruń
Ja używam tej strony głównie do ustalenia "kim jest ten aktor/ta aktorka", którą widziałam w jakimś filmie, którą kojarzę, albo zastanawiam się gdzie już ją widziałam...
No i mam gotową listę tytułów filmów, w których grają moi ulubieńcy :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Strona bardzo dobra. Wręcz rewelacyjna.
Pod warunkiem, że używana z głową ;)

Trzeba pooceniać swoje filmy, poprzeglądać komentarze użytkowników, liste filmów przez nich ocenianych i poznajdować ludzi o podobnym guście. Do "znajomych" nie dodawać rzeczywistych koleżków, bo od tego są fejsbuki itp, ale ludzi właśnie o podobnym guście. I tyle. Można tak odnaleść setki filmów, które bardzo nam się spodobają.
 

Hitmaniak17

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
0
Na pewno nie ma się co kierować w 100% ocenami/komentarzami na temat filmów bo często okazuje się że film czy serial jest całkiem całkiem.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Ta strona służy mi głównie do tego aby sprawdzić o czym jest film;]
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Bardzo dobra strona. Dzięki niej odnalazłam mnóstwo rewelacyjnych filmów. Podoba mi się zwłaszcza aplikacja, która pokazuje, kiedy w telewizji będę mogła obejrzeć filmy, którymi jestem zainteresowana. Z rekomendacji już raczej nie korzystam, bo już mam na liście do obejrzenia ponad 1000 pozycji, starczy mi na długo. ;)
 

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
jak wiele stron tematycznych, bylo fajnie zanim zdobyl popularnosc i rzucily sie do klawiatur gimbusy. na pewno warto zaznaczyc walor informacyjny i ogolna ocene. komentarze do filmow w duzej mierze to kpina. ale tak, w jakis sposob sie sugeruje i sprawdzam - by byc uczciwym przyznaje.
 

Czciciel Kawy

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
25
Punkty reakcji
2
Lubię filmweb, choć oceny ogólne filmów rządzą się prawami, które nie do końca mi odpowiadają (np niedawny rajd Nietykalnych do TOP 10 - nie odmawiam filmowi wartości, ale to już raczej psychologia internetowego tłumu a nie suma indywidualnych ocen). To co mi się w nim najbardziej podoba to system gustopodobnych i rekomendacji, które pozwalają mi dosyć precyzyjnie poszukiwać filmów, na jakie mam ochotę oraz ciekawostki - mała rzecz a cieszy :)
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Odwiedzam stosunkowo często i zazwyczaj znajduję satysfakcjonujące mnie informacje. Póki co jest to najlepsza baza filmów na jaką trafiłam. Mam nawet tam konto, jednak przestałam z niego korzystać i wpadam tylko gościnnie (zazwyczaj poczytać recenzje, ogólne informacje o filmach czy aktorach).
 

elkomodor

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o baze danych dotyczącą kina to filmweb z pewnością jest przydatnym portalem. Jeżeli natomiast chcemy sprawdzić miarodajne oceny filmów to lepiej udać sie na rottentomatoes gdzie możemy zobaczyć zarówno oceny i opinie krytyków jak i zwykłych użytkowników, ewentualnie na imdb.
 
Do góry