,,Film czy książka ?"

Justinee

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
74
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Kraków
Zdecydowanie wolę książki ;) Oczywiście filmy też są fajne, ale jednak książka pozwala nam...na rozwinięcie wyobraźni ;)
 

tuptuś

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Ogólnie wolę książki od filmów.
Gdyby jednak porównywać konkretnie książkę z jej adaptacją to różnie to bywa. W większości przypadków wygrywają książki, ale czasami bardziej podobał mi się film.

Ostatnie co mogę porównać to "Milczenie owiec" i "Hannibala". Książki były wciągające, a autor budował stopniowo napięcie. Filmy nie spełniły moich wyobrażeń. Anthony Hopkins zagrał niesamowicie doktora Lectera, ale reszta mnie nie ruszała. W sumie tylko magnetyzujaca rola Hopkinsa utrzymała mne przy ekranie do końca.
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
Prostym przykładem jest książka "To" S. Kinga i jej adaptacja filmowa pod tym samym tytułem. Najpierw obejrzałem film i żeby nie było, naprawdę jak dla mnie był kapitalny. Po jakimś czasie przeczytałem książkę i wielkie rozczarowanie filmem po jej przeczytaniu, że tak wiele ważnych wątków zostało pominiętych i tak wiele faktów zostało pozmienianych.
Zdecydowanie wolę książki...
 

_Monia_

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywiście filmy są lepsze! Książki to strata czasu. Film potrafi rozbawić, zachwycić, a książka tylko zanudzić.
 

Anuluuj

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice warszawy
Czytałam i oglądałam film Harry'ego Pottera chyba 5 część już dokładnie nie pamiętam.Byłam załamana.Zupełnie inaczej sobie wszystko wyobraziłam a to co zobaczyłam na ekranie nie spodobało mi się.W ogóle Harry to bardzo długa książka więc pewne wątki zostały pominięte i poprzerabiane.

Zdecydowanie książka! :)
 

alixe

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Orwenia
Coś mi się zdaje, że książki są lepsze, choć mam co do tego wątpliwości...
W końcu co jest lepsze głupi film i dobra książka? Może się zdarzyć, że głupia książka a film dobry...
Tak też może być, więc trudno ocenić jednoznacznie.
Jeżeli książka jest dobra to wybieram ją, a jeżeli film dobry, to zdecydowanie film ;)

Wiem, że nie wszyscy pewnie czają o co mi chodzi, ale postarajcie się zrozumieć moje rozumowanie :p
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
w większosci wypadków są to książki, przede wszystkim dlatego, ze czytając mogę sama sobie wyobrażać wygląd postaci itp, więc częściowo sama kreuję rzeczywistość, natomiast w filmie jest to jakby odgórnie narzucone przez reżysera...
chociaż są wyjątki np. "Zmierzch", gdzie książka zwyczajnie mi sie nie podobała, głównie przez idiotyczne tłumaczenie, bo w oryginale jest cąłkiem całkiem, a film mi się podobał :)
 

xxxiwona9

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
30
a ja tam wole film :D
ale do książe nic nie mam, raz na jakis czas przeczytam jakąś ale wole kino ;P
 

klamcaloki

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dla mnie to jest nieco trudne pytanie bo uwielbiam to i to. Czasem to książka nie spełnia oczekiwań (zdarza się bardzo rzadko), a innym razem film (to już częściej)
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
zdecydowanie książka. w filmach wiele ciekawych scen omijają
 

BimBa

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja lubię i filmy i książki. Do 'Harrego Pottera' przekonałam się dopiero po obejrzeniu filmu, i uwag mojego brata co do tego, że książka jest o wiele bardziej interesująca ;p I w sumie się z nim zgadzam. W filmach bardzo często opuszczają wątki, na które z niecierpliwością czekam. Trochę mnie to denerwuje, dlatego czytam. Ale muszę też przyznać, że zawsze wolałam robić coś innego niż czytać.. Interesuję mnie jak potoczy się sprawa, w następnym rozdziale, ale ilość stron, które on zawiera, czasami mnie zraża. Pomimo tego czytam ;]
 

mussak

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
A ja wolę obejrzeć film na większym ekranie przy dobrym nagłośnieniu i z dobrą przekąską :p . Zdecydowanie wolę technologię, tak więc filmy bardziej mnie ciekawią niż książki, które się czyta długo i w dodatku trzeba mieć wyobraźnię, żeby nie usnąć :D
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
książka, zdecydowanie książka. pozwala na własne wyobrażenie sobie tego wszystkiego. a po drugie filmy to tylko adaptacje książek, przez co wiele zmieniają/ usuwają.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
po drugie filmy to tylko adaptacje książek, przez co wiele zmieniają/ usuwają.
Co wbrew pozorom czasem może wyjść na dobre (rzaaaadko)

książka, zdecydowanie książka. pozwala na własne wyobrażenie sobie tego wszystkiego
Co tu dużo mówić, moja wyobraźnia nie umywa się do wyobraźni świetnych reżyserów. Co więcej - nie potrafię sobie nawet wyobrazić piękna (z brzydotą i ohydą idzie mi lepiej).
Tracimy również soundtrack.

Książka jest lepsza od filmu w pewnych płaszczyznach: fabuła, przemyślenia i przeżycia bohaterów. Film: klimat, piękno, estetyka (jak i brzydota).
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
ja tam wszystko potrafię sobie doskonale wyobrazić, no ale potem przy filmie i tak inaczej to ukazują. co dowodzi, że każdy ma inną wyobraźnię.
 
Do góry