filatelistyka

nefretari88

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witam, mamy juz monety( numizmatyke) i kapsle( birofilistyka), tak więc przyszedł czas na:

FILATELISTYKĘ.

Tak więc nasuwa mi się pytanko, mamy tutaj może jakis filatelistów? A może są osoby, które kupuja bądź sprzedaja znaczki. Jakaś wymiana walorów, doświadczeń... co wy na to?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja kiedyś zbierałam :p Ale później już chyba nie było jak czy cos... Nie pamiętam, stare czasy :D Ale podobało mi sie to ;)
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
ja nie zbieram znaczków, ale podziwiam osoby, które to robią. fajna pasja, na pewno ciekawa :)
jak oglądam albumy ze znaczkami, to naprawdę to jest coś

nefretari, zajrzyj sobie na ebay do działu kolekcjonerskiego. na bank znajdziesz tam perełeczki
http://znaczki.shop.ebay.pl/items/Znaczki_...d=p3286.c0.m282


fajne te znaczki. ja pamietam, ze moj dziadek mial od groma takich starych znaczkow. teraz jakby to wrzucic na ebay to by sie zarobilo kupe kasy, ale niestety to nam gdzies poginelo w latach 80 jeszcze:(
 

IWzKk

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
169
Punkty reakcji
0
Będąc w szkole podstawowej zbierałam namiętnie znaczki zresztą nie tylko ja jedna,nosiliśmy klasery do szkoły wymieniałlsmy sie znaczkami było to fajne zajęcie miałam naprawdę dużą kolekcję,pamiętam było to kosztowne hobbi latało sie na pocztę i w kąciku filatelistycznym dokupywało sie znaczki,korespondowałam z młodzieżą z byłego Zwiazku Radzieckiego, oni to przysyłali nam swoje piekne znaczki,trwała wymiana.Później moi synowie jak byli mali "zaopiekowali "się tymi znaczkami.I tak skończyła się moja przygoda filatelisty.:))
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Tak więc nasuwa mi się pytanko, mamy tutaj może jakis filatelistów? A może są osoby, które kupuja bądź sprzedaja znaczki. Jakaś wymiana walorów, doświadczeń... co wy na to?
Mam (miałem? po przeprowadzce nie wiem, gdzie powinny leżeć) kilka klaserów :) dużo znaczków sprzed paru dekad, również z odległych państw, takich jak Nepal czy RPA :)
Nigdy w tym głębiej nie siedziałem, niemniej uważam takie hobby za "dobre".
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
ja zbieram znaczki, mam abonament (czy jakoś tak) i co 3 miesiące przychodzą do mnie mowe znaczki, fajne zajęcie, ale nie zbieram, bo chciałam tylko moją mama zbierała i jak ja się urodziłam abonamet mamy przeszedł na mnie, moja ciocia wkładała znaczki w klaser i na 10 urodziny dostałam gotowy klaser teraz zbieram już sama
pozdrawiam i zachęcam ;) :papa:
 
K

kinga_sc

Guest
ja także zbieram:) a może jakas wymiana:)

na allegro jest też dużo, ale czasami ceny nieadekwatne do ich wartości
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
ja się nie wymieniam bo mam wszystkie od moich narodzin, więc mi szkoda by zarakło jakiego i wogóle mam wszystko wiec nikt mi nic nowego nie da heh
a masz stęplowane czy nie???
 
K

kinga_sc

Guest
czyste i kasowane
z guma i bez
z podlepka i bez podlepki
z marginesami gornymi dolnymi bocznym
narozniki
arkusze
bloki
paski
serie single i luzaki
polskie i zagraniczne:D

moim zdaniem trudno miec wszystkie znaczki, chyba, ze bys odziedziczyla naprawde spora kolekcje... zwazywszy iz masz 14lat.

tak wiec masz moze Polska Jedynkę?
 
K

kinga_sc

Guest
czy ktos powiedzial, ze nieproszonym? nie widze takiego postu...

czyli posiadasz same nowinki:D no ja nadal poszukuje znaczka Kocham Cię z 2007 rozku... mam jakas slabosc do tej serii:D
 
K

kinga_sc

Guest
te serduszkowe motylki ułożone w serduszko... szczerze mówiąc ten mi się średnio podoba, bywają lepsze, ale też i gorsze kocham cie
osobiscie posiadam wszytskie odkad sie ukazuja...;)

fajne sa te fi 3238-3239 czyli łaczone w parkę Kocham Cię z rysunkami dzieci z '92
zas fi 3284-3285 jest take "szajskie" slabo sie postarali
chyba za jeden z lepszych uwazam fi 3370 takie serce z bialym kocham cie w srodku, nie wiem czy kojarzysz
chyba najbardziej podobaja mi sie te wisienki czyli fi 3424 i fi 3486-3487 czyli karta, moze dlatego iz mam slabosc do gier karcianych, no niewiem
porazka jest fi 3543-3544 czyli kot i pies... w ubrankach... zenada
domino jest fajne...:D 3596-3597 zas te gruszki z 2002 roku:/
rok 2004 i 2005 nic specjalnego
chyba najbardziej podoba mi sie wygryzione serce w jablku to jest fi 4078 z 2006...:)
no tak te motylki sa fenomenem w filatelistyce cenowo znaczek ten wraz z przywieszka kosztuje chyba 15zł, wyszedl w malym nakladzie
tergoroczny mi sie woglule nie podoba, ciekawe czy wyjdzie cos za rok, bo zgodnie z zapowiedziami serii jeszcze nie koncza;)
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
osobiscie posiadam wszytskie odkad sie ukazuja...;)

chyba za jeden z lepszych uwazam fi 3370 takie serce z bialym kocham cie w srodku, nie wiem czy kojarzysz
chyba najbardziej podobaja mi sie te wisienki czyli fi 3424 i fi 3486-3487 czyli karta, moze dlatego iz mam slabosc do gier karcianych, no niewiem
porazka jest fi 3543-3544 czyli kot i pies... w ubrankach... zenada
domino jest fajne...:D 3596-3597 zas te gruszki z 2002 roku:/
rok 2004 i 2005 nic specjalnego
chyba najbardziej podoba mi sie wygryzione serce w jablku to jest fi 4078 z 2006...:)
no tak te motylki sa fenomenem w filatelistyce cenowo znaczek ten wraz z przywieszka kosztuje chyba 15zł, wyszedl w malym nakladzie
tergoroczny mi sie woglule nie podoba, ciekawe czy wyjdzie cos za rok, bo zgodnie z zapowiedziami serii jeszcze nie koncza;)

te wisionki to według mnie nic specjalnego
domino ładne (A lepszy od B)
gruszka z jabłkiem - beznadzieja
2004 i 2005 tak jak mówsz nic specjalnego
tegoroczny mi się bardzo podobanajbardziej z wszystkich kocham sie

innych co opisujesz nie przypominam siobie, muszę przejrzeć klasery
 
K

kinga_sc

Guest
te wisionki to według mnie nic specjalnego
domino ładne (A lepszy od B)
gruszka z jabłkiem - beznadzieja
2004 i 2005 tak jak mówsz nic specjalnego
tegoroczny mi się bardzo podobanajbardziej z wszystkich kocham sie

innych co opisujesz nie przypominam siobie, muszę przejrzeć klasery
no tegoroczny i zeszloroczny sa fajne

ale zeszloroczny ma ciekawa cene jeden 15zł kosztuje:/ a jak w bloku to juz cos ponad 50zl, wiec wole zainwestowac w starsza Polske
 
Do góry