Fikołki Mistrzów - czyli jak upić się z KLASĄ

greenpl

doktor
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Piotrków Tryb.
Jeśli chcesz się koniecznie upić, zrób to w nienagannym stylu największych bohaterów kina, literatury i życia codziennego.

Idziesz do baru i nie wiesz, co wybrać? Potrzebujesz zatem dobrego przykładu, godnego wzorca i serdecznej porady. Światowa kultura oraz nasze narodowe dziedzictwo pęcznieją od recept na drinki i napitki, uszlachetnione ustami sławnych bohaterów. Przedstawiam ci "alkoholowe oczko", czyli 21 takich napojów ( z uczciwą zawartością procentów ).Dzięki nim być może poczujesz to, co wielki van Gogh, niezawodny James Bond lub niezrównany Onufry Zagłoba - kaca na drugi dzień. :hyhy:
(Opracowane na podstawie starego artukułu z gazety)


MLEKO
Drink mało imprezowy, ale cieszący się powodzeniem u niektórych twardzieli. Leon Zawodowiec nigdy nie ruszał na akcję, jeśli wcześniej nie strzelił sobie przynajmniej jednej szklanki. Ale on w ogóle był jakiś dziwny - pielęgnował zieleń, żył z nieletnią oraz nie strzelał do kobiet i dzieci.
Wskazówka : Boguś Linda zachęca w reklamie: " Pij mleko, będziesz wielki". Jeśli już jesteś wielki, daj sobie spokój i wypij coś mocniejszego.



ABSYNT
Lekko halucynogenny trunek, w którym szukali natchnienia m.in. Vincent van Gogh, Oscar Wilde, Jack London, Arthur Rimbaud, Edgar Allan Poe czy Pablo Picasso. Niestety, polscy artyści używali "zielonej muzy" raczej ostrożnie, a skutki tego są opłakane - zamiast arcydzieł na miarę światową, mamy w kanonie coś takiego, jak "Chłopi", "Nad Niemnem" czy "Bitwa pod Grunwaldem". (ŻART)

Wskazówki
Po metylu też możesz mieć halucynacje, ale metyl oślepia!!!!!!!

Sposób podawania
80 ml absyntu
40 ml wody
Wlej absynt do szklanki. Połóż na niej sitko z dużymi oczkam, a na sitku - kostkę cukru. Bardzo powoli polewaj ją lodowatą wodą, aż cukier całkowicie się rozpuści. Drink powinien zmętnieć i nabrać zielonkawożółtej barwy. Zamieszaj

CDN...
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
greenpl, no no... gdzie ten C.D? Ja juz się doczekać nie mogę :p
Co do tego pierwszego drinku (a'la Leon) to xzęsto sobie tak popiam... Tylko kakao dosypuje. Wstrzasnięte i mieszane na zimno, albo z mikrofalówki... pyszota :p
 

greenpl

doktor
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Piotrków Tryb.
przypadkowa napisał:
greenpl, no no... gdzie ten C.D? Ja juz się doczekać nie mogę
Przyjemnosci trzeba dozowac umiejetnie, mysle ze jutro dozuce kilka driniaszkow

[ Dodano: 28 Maj 05, 13:08 ]
MARTINI DRY
Najsłynniejszy drink wojenny. Kapitanom Pierce'owi i MCIntyre'owi z filmu "M.A.S.H." , pomógł znieść trudy żołnierskiej służby. Zapewne nie życzyłbyś sobie, by lekarz na rauszu cokolwiek ci wycinał lub przyszywał, ale na wojnie, synu (córko), nie ma czasu na sentymenty. ALBO MY, ALBO ONI

Wskazówka
Odłóżcie skalpel poruczniku, przeciez nie chodzi wam o Krwawą Mary

Sposób podawania
40 ml ginu
8 ml wytrawnego wermutu
Składniki przelej do shakera i wstrząśnij. Podawaj w kieliszku koktajlowym razem z oliwką


POLSKIE PIWO
W PRL był to produkt pierwszej potrzeby, a jednocześnie dobro rzadkie. Zeby je zdobyć, trzeba było się zdrowo namęczyć, ale za to potem można było się nim napawać, niczym zwycięstwem pod Studziankami. Niestety, piwo czasami strasznie mota ludzkie losy (skad ja to znam?? :hyhy: :hyhy: ). Weźmy takiego inżyniera Mamonia z "Rejsu" - za głupie kilka piw wyleciał z rady rejsu.

Wskazówka
(zimne) piwo z rana jak śmietana i nic mądrzejszego ni da się tu wymyślić
 
Do góry