Fikcyjne religie

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Masz poniekąd rację, źle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o to, że Pastafarianizm jest tak absurdalny, że nikt w niego na serio nie wieży.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Czy to twoim zdaniem oznacza, że nie ma również Boga?
Bóg jest i to z pewnością. Jednak wątpię żeby bóg był taki jak go sobie wyobrażają ludzie. Według mnie każda religia jest fikcyjna bo nikt nigdy z pewnością nie będzie mógł stwierdzić kim jest Bóg. A wszystkie religie na Ziemi są wymyślonę przez człowieka, więc tej pewności nie ma. Nikt kto jest żywy nie będzie w stanie określić kim jest bóg !
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Skąd ta pewność?
Wyobrażasz sobie że życie i świat wraz ze swoimi wszystkimi doskonałościami powstał bez ingerencji sił wyższych ?
Myślenie że boga w jakiejkolwiek postaci nie ma jest po prostu nie racjonalne.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Wyobrażasz sobie że życie i świat wraz ze swoimi wszystkimi doskonałościami powstał bez ingerencji sił wyższych ?
Myślenie że boga w jakiejkolwiek postaci nie ma jest po prostu nie racjonalne.

I to ma być dowód na cokolwiek? Ja akurat jestem agnostykiem, więc po prostu nie wiem.
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Wyobrażasz sobie że życie i świat wraz ze swoimi wszystkimi doskonałościami powstał bez ingerencji sił wyższych ?
Myślenie że boga w jakiejkolwiek postaci nie ma jest po prostu nie racjonalne.
Nie ma boga, i co? A teoria wielkiego wybuchu? Jej prawdopodobieństwo jest równe istnieniu boga. Równie dobrze wszechświat już był - tak samo jak Twoim zdaniem "bóg już był", tak moim "wszechświat już był". Równie proste dla mnie jak i dla Ciebie.

:papa:
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Bóg jest i to z pewnością. Jednak wątpię żeby bóg był taki jak go sobie wyobrażają ludzie. Według mnie każda religia jest fikcyjna bo nikt nigdy z pewnością nie będzie mógł stwierdzić kim jest Bóg. A wszystkie religie na Ziemi są wymyślonę przez człowieka, więc tej pewności nie ma. Nikt kto jest żywy nie będzie w stanie określić kim jest bóg !
Bo ludzie stwarzają sobie Boga który im będzie na wszystko pozwalał itd,a nie takiego Boga jaki jest w Biblii.. :( Mówię tutaj o Chrześcijaninach .. :)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Nie ma boga, i co? A teoria wielkiego wybuchu? Jej prawdopodobieństwo jest równe istnieniu boga. Równie dobrze wszechświat już był - tak samo jak Twoim zdaniem "bóg już był", tak moim "wszechświat już był". Równie proste dla mnie jak i dla Ciebie.

:papa:
Ok. Teoria wielkiego wybuchu. I sądzisz że jakieś boom zdołało stworzyć świat i go uporządkowało ?
Wątpię w to. Czy sądzisz że np. to boom spowodowało że marihuana ma właściwości psychoaktywne ?
że boom spowodowało że powstało życie na Ziemii ?
Dla mnie takie myślenie jest nieracjonalne ;)
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Bóg jest i to z pewnością. Jednak wątpię żeby bóg był taki jak go sobie wyobrażają ludzie.
Nie wiem, czy Boga można sobie wyobrazić skoro jest niewidzialnym dla nas Duchem.
A jeżeli chodzi o Jego osobowość, to świetnie przedstawia Go Biblia, np. w osobie Jezusa, który jest odzwierciedleniem Boga (nie w wyglądzie, ale w cechach).

A teoria wielkiego wybuchu?
Widziałeś kiedyś skutki wybuchu granatu lub gazu w mieszkaniu?
A nawet jeśli nie w rzeczywistości, to pewnie w telewizji.
Czy po wybuchu wszystko chodziło z precyzją lepszą niż szwajcarski zegarek?
Czy raczej wszystko nadawało się do wyrzucenia?

Wybuch... owszem.
Ale trzeba go było jeszcze kontrolować, żeby powstało coś sensownego.
A przy tak wielkim wybuchu kontrolować musiał to ktoś jeszcze potężniejszy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ale robi się offtop. Przypominam, że temat jest o fikcyjnych religiach !
 
Do góry