Feministki!

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To niech ktos mi powie, w jaki konkretny sposob koedukacyjne toalety szkodza. :)
Przeciez pisano juz o tym nie raz.
Nie jest to kwiestia rzadkiej choroby? Przeciez transseksualizm jest rzadki, i jest zaburzeniem, czyli czyms w rodzaju choroby.
Wiesz to jest jak z piwem. Prawie robi wielka roznice.

Niech nikt sie nie musi do nikogo dostosowywac, tylko niech kazdy sobie moze zyc po swojemu. :)
Zawsze ktos do kogos musi sie dostosowac. Jestem zwolennikiem jak najszerszej wolnosci ale nie bez ograniczen.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Zdarzają się pobicia, ale po co stwarzać sytuację która te ryzyko podnosi?


Już Ci napisałem wyżej, ograniczają wolność jednostki. Czyli jedno z praw podstawowych zapisanych w konstytucji.
Dlatego trzeba wyeliminowac najpierw ryzyko. :) W tym przypadku jest to toaleta na uniwersytecie, i wydaje mi sie, ze na uniwersytecie jest odpowiednia ochrona, zeby takie rzeczy sie nie zdarzaly.

Przeciez pisano juz o tym nie raz.
Byl argument, ze w toalecie koedukacyjnej jest bardziej niebezpiecznie. Dlatego trzeba najpierw wyeliminowac niebezpieczenstwa.
Zawsze ktos do kogos musi sie dostosowac. Jestem zwolennikiem jak najszerszej wolnosci ale nie bez ograniczen.
Nie zawsze. Po prostu nikt nie moze narzucac niczego innym, niezaleznie czy jest w mniejszosci czy w wiekszosci.


Ustalmy jedno: transseksualizm to choroba. <_<
Chyba tak. Ale przeciez nie kazda choroba to zboczenie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Byl argument, ze w toalecie koedukacyjnej jest bardziej niebezpiecznie. Dlatego trzeba najpierw wyeliminowac niebezpieczenstwa.

Nie zawsze. Po prostu nikt nie moze narzucac niczego innym, niezaleznie czy jest w mniejszosci czy w wiekszosci.
No ale moze skoro te niebezpieczenstwa ciagle sa to lepiej zostawic te toalety tak ja sa?

Nikt i niczego tak? Czyli wiekszosc ludzi nie moze narzucic seryjnym morederca tego ze zabijanie for fun jest zle? hmm...
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Dlatego trzeba wyeliminowac najpierw ryzyko. smile.gif W tym przypadku jest to toaleta na uniwersytecie, i wydaje mi sie, ze na uniwersytecie jest odpowiednia ochrona, zeby takie rzeczy sie nie zdarzaly.
Chyba nie postawisz ochroniarza na całą dobę w takiej toalecie by pilnował porządku, tak samo nie zainstalujesz kamer by nie było podejrzenie o naruszenie prywatności. Bo nie realne jest by ktoś napadnięty wołał ochroniarza gdy dzieje się z nim coś złego, najwyżej już po będzie prosić o pomoc.

Jakby nie było, wg mnie jest to problem wirtualny bo osoby trans same wybierają do jakiej toalety chodzą a uszczęśliwianie ich na siłę przyniesie tylko odwrotne skutki.

A co do tego czy to choroba czy zboczenie. To trzeba się zastanowić jak definiujemy chorobę a jak zboczenie i czy zboczenie też może być chorobą i czy choroba może być zboczeniem.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Nie chyba, ale na pewno... :p ;) A akurat ta choroba jest też zboczeniem. :]
Czemu uwazasz, ze jest zboczeniem?

No ale moze skoro te niebezpieczenstwa ciagle sa to lepiej zostawic te toalety tak ja sa?

Nikt i niczego tak? Czyli wiekszosc ludzi nie moze narzucic seryjnym morederca tego ze zabijanie for fun jest zle? hmm...
Mozliwe ze tam, gdzie to zrobiono, nie ma takich niebezpieczenstw.

A przeciez seryjny morderca mordujac innych narzuca sie, wiec trzeba takiego morderce powstrzymac. :)

Chyba nie postawisz ochroniarza na całą dobę w takiej toalecie by pilnował porządku, tak samo nie zainstalujesz kamer by nie było podejrzenie o naruszenie prywatności. Bo nie realne jest by ktoś napadnięty wołał ochroniarza gdy dzieje się z nim coś złego, najwyżej już po będzie prosić o pomoc.

Jakby nie było, wg mnie jest to problem wirtualny bo osoby trans same wybierają do jakiej toalety chodzą a uszczęśliwianie ich na siłę przyniesie tylko odwrotne skutki.

A co do tego czy to choroba czy zboczenie. To trzeba się zastanowić jak definiujemy chorobę a jak zboczenie i czy zboczenie też może być chorobą i czy choroba może być zboczeniem.

Akurat kamery w toaletach to wedlug mnie dobry pomysl. Oczywsicie nie w kabinach, zeby zachowac prywatnosc, ale np. zeby bylo widac wejscia do kabin. I niezaleznie od tego, czy toaleta jest koedukacyjna, czy nie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Za stwierdzenie faktu?


Czyli wsrod osob tej samej plci nie zdarzaja sie pobicia?


To niech ktos mi powie, w jaki konkretny sposob koedukacyjne toalety szkodza. :)

Nie jest to kwiestia rzadkiej choroby? Przeciez transseksualizm jest rzadki, i jest zaburzeniem, czyli czyms w rodzaju choroby.

Niech nikt sie nie musi do nikogo dostosowywac, tylko niech kazdy sobie moze zyc po swojemu. :)
za propagowanie zboczenia. od wieków zboczeńców tępiono. palono, wieszano, torturowano, kaleczyło, więziło, tylko w ostatnich latach się przywala na takie zachowanie.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
za propagowanie zboczenia. od wieków zboczeńców tępiono. palono, wieszano, torturowano, kaleczyło, więziło, tylko w ostatnich latach się przywala na takie zachowanie.
To, ze cos robiono od wiekow, nie znaczy ze bylo dobre. W tym przypadku nie, bo krzywdzenie innych jest czyms zlym. Szczerze mowiac, tylko psychopata moze mowic o takich rzeczach jakby to bylo dobre.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Mozliwe tzn co? Widac ze sam nie masz pewnosci co do tego.

A przed chwila pisales ze nikogo nigdy nie mozna ograniczac.

Oczywiscie, ze nie mam pewnosci. Nie znam sytuacji w 100%.

Wiem, ze pisalem. Nie mozna nikogo ograniczac. Morderca ogranicza, wiec trzeba go powstrzymac, zeby nie ograniczal.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
No ok czyli ostatecznie pozwalasz na ograniczenia.

Co do pewnosci to nie pisz jesli nie jestes pewien tego co chcesz przekazac.
Pozwalam wtedy, gdy sluza do tego, by kogos chronic przed niebezpieczenstwem. Inaczej to by nie mialo sensu. Nie popierajac ograniczen w tym przypadku bym popieral np. mordercow.

Nikt tutaj nie zna tej sytuacji w 100%. :)
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Czyli rozumiem ze zmieniasz zdanie na temat ze nikogo nigdy nie mozna ograniczac? lol

Nie, bo stwierdzenie ze "ze nikogo nigdy nie mozna ograniczac" juz samo w sobie jest pewnym ograniczeniem. :) Wiec caly czas popieram to stwierdzenie w 100%, lacznie z ograniczeniem, jakie ono w sobie zawiera. :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie, bo stwierdzenie ze "ze nikogo nigdy nie mozna ograniczac" juz samo w sobie jest pewnym ograniczeniem. :) Wiec caly czas popieram to stwierdzenie w 100%, lacznie z ograniczeniem, jakie ono w sobie zawiera. :)
Niby tak ale w tym momencie czepiasz sie slowek. Jesli odniesc sie do doslownego rozumienia tego co pisales to zaprzeczasz sam sobie.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Niby tak ale w tym momencie czepiasz sie slowek. Jesli odniesc sie do doslownego rozumienia tego co pisales to zaprzeczasz sam sobie.
Zgadzam sie, ze calkowicie doslownie to stwierdzenie jest wewnetrznie sprzeczne. Tylko ze ja nie mialem na mysli tego w 100% doslownie...
 
Do góry