farbowanie

Anielica-Mroku

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Czy jesli farbowałam dzisiaj farbą garnier 100% color ale nie jestem w ogóle zadowolona z koloru to czy jeśli jutro znowu zafarbuje włosy ta samą farbą będzie to bardzo szkodliwe dla nich?
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Generalnie każde farbowanie osłabia w jakimś stopniu włosy. I małe ma znaczenie to, jak często. Chociaż rzeczywiście, dzień po dniu, osłabi je troszkę :)
 

Anielica-Mroku

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Cóż kobieta zmienną jest... i już na drugi dzień kolor (i ja w nim) mi się naprawde spodobał. Może dlatego na początku nie byłam zadowolona bo z bardzo ciemnego blondu prawie jasnego brązu nagle zrobiłam się jasną blondynką więc troche się zmieniło :p Użyłam koloru ultrajasny popielaty blond i wyszedł jak na plecie :)Dzisiaj już jestem w pełni zadowoloną blondynką ;)No a w sumie po 100%color nie widze żeby moje włosy były jakie szniszczone czy wysuszone, są miękkie i łądnie błyszczą :D
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
To ci fajnie,że nie zniszyło włosów ja po prostu marze by mieć jasne blond włosy ale boje sie je zniszczyc mam ciemny blond długie naturalne nigdy nie malowane boje sie tez jak ty reakcji otoczenia oraz tego,że wyjdą mi żółte! ...
 

Anielica-Mroku

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wiadomo że lepszy efekt wyjdzie jak najpierw uzyjesz rozjaśniacza (który niestety niszczy nieco włosy) a dopiero potem nałożysz fabre ale rozjaśniacza radze uzywać jak się jest doświadczonym albo u fryzjer. Bo np moja koleżanka sama somie rozjaśniała rozjaśniaczem i wyszły jej okropne białe włosy :]
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Nigdy nie używałam farby, ale wydaje mi się, że niszczy włosy. W końcu to ingeruje w strukturę włosa, a to dobrze raczej nie robi.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Zniszczy włosy i to bardzo. Farba to sama chemia, jak zainfekujesz dzień po dniu im taką dawkę, to staną się matowe, będą wypadać i się łamać. Nie radzę.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Musisz odczekać jakieś 2 tygodnie :/
A jaki miałaś kolor?
hm 3-4 tygodnie.

Cóż kobieta zmienną jest... i już na drugi dzień kolor (i ja w nim) mi się naprawde spodobał. Może dlatego na początku nie byłam zadowolona bo z bardzo ciemnego blondu prawie jasnego brązu nagle zrobiłam się jasną blondynką więc troche się zmieniło :p Użyłam koloru ultrajasny popielaty blond i wyszedł jak na plecie :)Dzisiaj już jestem w pełni zadowoloną blondynką ;)No a w sumie po 100%color nie widze żeby moje włosy były jakie szniszczone czy wysuszone, są miękkie i łądnie błyszczą :D
no narazie, połysk utrzymuje sie przez jakis (krótki) czas, jezeli włosy nie są pielęgnowane to BARDZo szybko bedą zniszczone (rozdwojone koncówkie beda sie łamac itp) Przed farbowaniem powinno używaz sie specjalnych kosmetyków np oliwki zabespieczającej włosy i skróę głowy np z Catzy, dostępna w salonach fryzjerskich. Zresztą to strasznie nie profesjonalne jezeli fryzjerka tego nei uzywa.
super ze kolor wyszedł :D
 

Nikki_More

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
No najlepszą receptą jest odczekac troszke czasu , az wlos sie zregeneruje po farbowaniu i dopieor pozniej zaczynac od nowa ...
A po farbowaniu warto jest zainwestowac w kosmetyki pielęgnacyjne do wloso koloryzowanych , ktore bedą chronic kolor i strukture włosa przed wysuszeniem .

Np. jesli ktos uzywa odzowek ze splukiwaniem , warto zrobic sobie kompres, ktory polega na nalozeniu odzywki na wysuszone ręcznikiem wlosy , spiąc żabką i nałozyc sreberko :) I tak trzymac nawet 15 minut :) Wiem , ze to smiesznie wygląda, ale po takim kompresie wlosy są naprawde nawilzone i widac odrazu efekt.... Po farbowaniu to najlepsze rozwiazanie , zeby wlosy sie zregenerowaly :)
 

little_bad_girl

...dangerous...
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
1 314
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
My own paradise....
Musisz odczekać jakieś 2 tygodnie :/
A jaki miałaś kolor?


No najlepszą receptą jest odczekac troszke czasu , az wlos sie zregeneruje po farbowaniu i dopieor pozniej zaczynac od nowa ...
A po farbowaniu warto jest zainwestowac w kosmetyki pielęgnacyjne do wloso koloryzowanych , ktore bedą chronic kolor i strukture włosa przed wysuszeniem .

Np. jesli ktos uzywa odzowek ze splukiwaniem , warto zrobic sobie kompres, ktory polega na nalozeniu odzywki na wysuszone ręcznikiem wlosy , spiąc żabką i nałozyc sreberko :) I tak trzymac nawet 15 minut :) Wiem , ze to smiesznie wygląda, ale po takim kompresie wlosy są naprawde nawilzone i widac odrazu efekt.... Po farbowaniu to najlepsze rozwiazanie , zeby wlosy sie zregenerowaly :)


hmm a tak z ciekawosci po golace tez szybko wloski odrastaja?



Popieram przedmówczynie.
Powinnaś poczekać minimum 2,5 tygodnia. :)
Każde farbowanie jest dla włosów szkodliwe!, a co dopiero tak częste!
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Wiadomo że lepszy efekt wyjdzie jak najpierw uzyjesz rozjaśniacza (który niestety niszczy nieco włosy)
W sumie dużo zależy od kondycji włosów które rozjasniasz. Ja rozjaśniałam 5 razy w ciągu ok 4 miesięcy z ciemnej wiśni do blondu i nie zniszczyłam sobie włosów, może były troszkę suche, ale odżywki załatwiły problem.

A farbowanie następnego dnia? Cóż, jesli nie jest to byle jaka firma za 5 zł to nie ma obaw... Moja przyjaciółka bardzo często zmienia kolor włosów i ma się dobrze... Współczesne farby nie sa takie straszne... Poza tym te sklepowe są słabsze niż fryzjerskie, także nie ma obaw...
 

Juninho

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
203
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Nie wiem czy rozjaśnianie włosów jest szkodliwe, ale ja po kilku takich esperymentach praktycznie nie czuje jak ktoś mi np. ciągnie za włosy :/
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Nie wiem czy rozjaśnianie włosów jest szkodliwe, ale ja po kilku takich esperymentach praktycznie nie czuje jak ktoś mi np. ciągnie za włosy :/
Jeju :D Ja czuję dotkliwie ale na szczęście rzadko mam przyjemnośc odczuwać. A mozna wiedzieć jakie dokładnie były to eksperymenty? Bo dobrze wiedziec czego nie robic ;)
 

Juninho

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
203
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Rozjaśniacz do włosów za 7 złoty, chyba Garniera :) Było kilka razy rozjaśnianie włosów i teraz kiszka ;)
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Rozjaśniacz do włosów za 7 złoty, chyba Garniera :) Było kilka razy rozjaśnianie włosów i teraz kiszka ;)
Hmmm ale wiesz to zalezy ile razy pod rząd i po ile minut. Wiem, że to pierdoły ;] Ale generalnie jeśli zrobisz to 3 razy w miesiącu po 40 min to się nie dziwię ;)
 

Juninho

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
203
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Aż tak często nie rozjaśniam włosów ;) Miałem ok. 7 razy w życiu i trzymałem rozjaśniacz przez 40 minut tak jak kazali ;P
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Aż tak często nie rozjaśniam włosów ;) Miałem ok. 7 razy w życiu i trzymałem rozjaśniacz przez 40 minut tak jak kazali ;P
Hm. No nie wiem... Zalezy też od tego czy się ma mocne włosy i jak to znoszą. To kwestia indywidualna. Ale u facetów ten problem mozna prosto rozwiązać - sciąć włosy i tyle. Dziewczyny maja gorzej ;) Zazwyczaj starają się te włosy ratować, ale nie zawsze jest co...
 

magdaa111

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Niedawno skonczylam szkołę wizażu we Wrocławiu www.wizaz.wroc.pl i teraz zajmuję sie kosmetologia. Przez cały okres nauki powtarzano nam jak ważne jest odpowiednie odżywianie włosów, gdy systematycznie je farbujemy. Jest bardzo dużo dobrych maseczek i odżywek do włosów. Przy zakupoie takich odżywek zawsze trzeba zwracac uwagę na skład i witaminy. Oprócz tego trzeba też pamiętać o prawidłowym odżywianiu się, to bardzo wpływa na nasz wygląd.
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
Tak, zniszczy strasznie. Może nie będziesz tego widziała od razu ale po około 3 miesiącach zobaczysz skutki.
 
Do góry