Fantasy

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Chciałem się zabrać za jakąś książkę fantasy, ale nie wiem jakie tytuły są godne polecenia. Wiedźmina i Władcę Pierścieni już przeczytałem. Mógłby ktoś coś polecić?
 

Gwynbleidd

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Kossakowska Maja Lidia - Żarna Niebios
albo
Kroniki Jakuba Wędrowycza
obie polecam :)
 

pyra

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Zielony Jeździec, przeczytaj jeszcze Wiedźmina ciekawa lekturka
 
H

Haan

Guest
ja zauwazylam, ze ostatnio ksiazki Stephenie Meyer bija rekordy popularnosci w USA, wiec jesli lubisz fantasty to polecam. Polskie tlumaczenie mozna dostac na selkar.pl
 

Tuscia

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Jeśli już o Pilipiuku mowa, to polecałabym jego cykl "Kuzynki" - świetny. Mnie również bardzo podobała się "Achaja" Ziemiańskiego. A z lektur obowiązkowych - Pratchett (najbardziej lubię te, gdzie Śmierć ma wiele do powiedzenia :) )
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
trochę w dół jest podobny temat, zajrzyj tam, na ostatniej stronie jest mój post, ciekawe tytuły w nim :)
 

Jagang

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja zauwazylam, ze ostatnio ksiazki Stephenie Meyer bija rekordy popularnosci w USA, wiec jesli lubisz fantasty to polecam. Polskie tlumaczenie mozna dostac na selkar.pl


Stephenie Meyer w ogóle nie potrafi pisać. I po pierwsze nie pisze fantasy tylko ROMANSY z słodkimi wampirami.
Polecam "Miecz prawdy" T.Goodkind, Tolkiena.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Proponuję "Tkacza Iluzji" Białołęckiej - bardzo fajna książka. Myślę, że zajmuje miejsce zaraz po Wiedźminie Sapkowskiego. Polecam!
 

niaboska90

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Dom
Stephenie Meyer w ogóle nie potrafi pisać. I po pierwsze nie pisze fantasy tylko ROMANSY z słodkimi wampirami.
Polecam "Miecz prawdy" T.Goodkind, Tolkiena.

haha, a 'miecz prawdy' to nie romans? :p:D no ale jeśli chodzi o meyer to się zgadzam, co za kompletne dno literatury.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Zgadzam się co do Meyer. Dno.
Zgadzam się co do Białołęckiej. Oryginalne.
Zgadzam się co do Pratchetta (wariat) i Pilipiuka.

Od siebie dodam "Trylogię Husycką" Sapkowskiego - ale na to trzeba mieć dużo czasu, żeby w jednym kawałku wchłonąć, ale jak się wkręcisz to będzie super! Dość dobrze mi się też czytało "Trylogię (modne słowo) Czarnego Maga", chociaż czasem kilka rzeczy mi przeszkadzało, najbardziej zakończenie - czuć, że pisała kobieta :p Za to jej drugi cykl, ten o Białych, pod koniec pierwszej części był dla mnie całkowicie nie do przełknięcia.
 

ivika

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
lubelskie
Pratchett i Pilipiuk -klasyka, jak najbardziej. Jeśli podobał Ci się Sapkowskiego Wiedźmin, to i Anny Brzezińskiej "Zbójecki gościniec" i jego kontynuacja, "Żmijowa harfa" powinny Ci przypaść do gustu.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Dobrych książek fantasy jest od groma, poserfuj sobie w necie i na pewno coś fajnego znajdziesz.
 

vanbooren

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dodam swoją propozycję i niech was nie zraża, że to jest e-book początkującego autora. "Wymyślony" Olafa Tumskiego to podróż w najbardyiej odległe zakamarki ludzkiego umysłu, z którego ludzie o odpowiednich predyspozycjach potrafią nie jedno wydobyć (dosłownie). Niby nic nowego ale opowiedziane bardzo oryginalnie. E-book dostępny na stronie wydawnictwa internetowego Goneta.net. BB)
 
Do góry