Fanatycy Rodem Z Usa

N

Nazer

Guest
Natrafiłem na ciekawy artykuł na onet.pl
LINK

"Dzieci na obozie letnim "Dziecięcy Płomień" w skupieniu modlą się przed kartonową podobizną prezydenta George’a Busha. Wznoszą ręce do góry i kołyszą się z zamkniętymi oczami, śpiewając wspólnie pieśń modlitewną o "sprawiedliwych sędziach". Po ich twarzach spływają łzy, gdy słyszą, że są "fałszywe" i "pełne hipokryzji". Dlatego muszą umyć ręce w butelkowanej wodzie, aby wypędzić diabła."
Kult jednostki, prawie jak totalitaryzm, ale to mnie jeszcze nie dziwi, po rządach busha się tego nawet spodziewałem.

"W pewnym momencie pastor Fischer porównuje przygotowania dzieci do szkolenia terrorystów na Bliskim Wschodzie. "Chcę, żeby były tak zaangażowane w Jezusa Chrystusa jak ci młodzi ludzie wierzący w islam – mówi przed kamerą. – Chcę, żeby bezkompromisowo oddawali swe życie za Ewangelię, tak jak to robią muzułmanie w Pakistanie, Izraelu czy Palestynie"."
Ale to jest już chore, ewangelicy tworzą armię fanatycznie oddanych żołnierzy. Nie rożnią się oni od fundamentalistów niczym, są nawet gorsi bo wyrastają w pozornie "najwspanialszym", "wolnym", "honorowym", "prawym", "sprawiedliwym" kraju na świecie który otwarcie potępia fanatyzm i terroryzm, a na własnej piersi hoduje sobie bezgranicznie wiernych poddanych.
 

Ironia Losu

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
<szok> Przypomniała mi się scena z filmu (czy tam musicalu?) "War". Jak z takiej taśmy dzieci wpadają do takiej maszyny, a dołem wylatuje zmielone mięso. bleee biedne dzieci od małego mózgi mają prane
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie skomentuję, a fakt że się od komentarza wstrzymam, w pewien sposób to skomentuje.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Odeon - dosłownie :p. Skoro TY się wstrzymujesz od komentarza to jest COŚ WIĘCEJ niż komentarz :D.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Powiedzmy, że w ten sposób wyróżnię tę wyspę idotyzmu na oceanie głupoty :D
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Xianie... pfu!
Wszystko (oczywiście) oparte na tym samym (plugawym) schemacie, co islam i judaizm.

PS W sumie, to nie jestem jakoś specjalnie zszokowana, tym co miałam okazje przed chwilą przeczytać. Niemal każdy wie, że w USA mieszka pełno oszołomów. :D
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
eeeee tam zwykła tania nieistotna dziennikarska pseudosensacja... trudno sie wypowiadac co prawda o czymś, czego sie nie widziało, jednak mam wrazenie, ze nie wiele w tym jest prawdy...Bush ma wiele za uszami, ale trudno przypuszczac, by maczał palce w robieniu z kilkuletnich dzieci fanatyków religijnych..ot uznajmy to za taka pomysłową ciekawostkę..
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Bush ma wiele za uszami, ale trudno przypuszczac, by maczał palce w robieniu z kilkuletnich dzieci fanatyków religijnych..ot uznajmy to za taka pomysłową ciekawostkę..

Cos jak u nas LPR :D

U nas takie praktyki nad dzieciakami odprawiają stare babcie, tylko ze metoda "na moher" mało skutkuje :D

Ogólnie to całe USA jest poje bane, - giną przez nich nasi żolnierze w Iraq, nasi politycy liża du psko Bushowi.... eh po prostu... fajne są tylko ich zielone, które babcia/mama/siostra/ciotka od nich przywozi, bo przez rok pięlegnowała jakiegoś starego dziada bo sie :cenzura: nie umiał i nie ma co z kasą robić.....
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
[...]fajne są tylko ich zielone, które babcia/mama/siostra/ciotka od nich przywozi, bo przez rok pięlegnowała jakiegoś starego dziada[...]
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że kobiety tego pokroju nazywają się "żabkami"
---
Amerykanie nie należą ani do narodów specjalnie urodziwych, ani inteligentnych. Uzurpują sobie prawo do sprawowania władzy nad całym światem, a ponieważ są silniejsi, mogą niszczyć państwa jedne po drugim.
Owszem, ataki na irak i afganistan są wojnami sprawiedliwymi, jednakże ameryka powinna sobie nieco odpuścić.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Moim zdaniem jest to przejaw prawdziwej demokracji. Rodzice maja prawo posyłać dzieci do szkół czy na obozy różnych organizacji czy to społecznych czy to religijnych. I nikomu nic do tego, póki nikt nie nawołuje do łamania prawa.
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Moim zdaniem jest to przejaw prawdziwej demokracji. Rodzice maja prawo posyłać dzieci do szkół czy na obozy różnych organizacji czy to społecznych czy to religijnych. I nikomu nic do tego, póki nikt nie nawołuje do łamania prawa.
Nawet na szkolenia przyszłych terrorystów do chrześcijańskich medres :/ Skoro muzułmanie mają prawo, to chrześcijanie też, no nie? <_<

A tu program z tym grubym chrześcijańskim mułłą w spódnicy: http://www.youtube.com/watch?v=XBWG4U1ul20

A obrazki z tego obozu kojarzą mi się z "Władcą much".
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Uznaję prawo muzułman do nienawiści wobec kultury zachodu. Zależy tylko jaką formą ona przybiera.
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Uznaję prawo muzułman do nienawiści wobec kultury zachodu. Zależy tylko jaką formą ona przybiera.
A ja nie. Nienawiść wyraża się w agresji, która mogła być zrozumiała w epoce kolonialnej, gdy chrześcijanie panowali nad większością świata. Zrozumiałe było, że chcieli się spod tej dominacji wyzwolić. Ta się jednak skończyła jakiś czas po ostatniej wojnie.
Nie wiem jak możesz się godzić na nienawiść wobec inaczej myślących i próby agresywnego narzucenia innym własnego, w tym wypadku islamskiego, światopoglądu.
Nie ma możliwości nienawidzenia kogoś i jednoczesnego braku jej ekspresji. Nienawiść albo zostanie stłumiona, przekształci się w inne uczucie albo znajdzie wyraz w bezpośredniej agresji, czasem nawet autoagresji (tak można też interpretować samobójcze zamachy).
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
od kąd człowiek wynalazł pierwsze środki komunikacji zaczęły sie wojny bo "tamci byli inni od nich" ... a człowiek wtedy był głupi, a teraz wszyscy sie za super inteligentych uważają... a nadal sie tłuką ile wlezie, teog nikt nie zatrzyma, a jesli w rachube wchodzi jeszcze religia to masakra na całego... krótko mówiąć USA + Islam = Mobilizacja sił wojskowych po obu tych frontach .. a dlaczego nie może być tak USA + Islam = dyplomacja, wzajemny szacunek itp itd... Ogólnie to i tak to wszystko jest chore, ponieważ islamczycy, nie wiadomo czego zazdroszczą USA to samolociki posyłają na WTC, a USA bo przeciez ich zraniono, a koszty odbudowy i tak byłyby mniejsze niż wojny. Wojna ta wcale nie powróci do życia tych co zginęli. Niby ma być zmniejsze objaw terroryzmu? nie mozna walczyć z czymś jak atakujący jest źródłem problemu..Bo popatrzmy - Polska jakoś konfliktu z Irakiem nie ma, ale oczywiście nasze władze za obiecanki cacanki zdecydowały sie pomóc "jedynej słusznej" Ameryce, zostalilismy wpisani na ich liste... Czy ktoś dawniej myslał o terroryzmie, a tam czasami coś sie wydarzyło, a teraz gdy USA napędza tą okrutną propagande przeciwko Irakowi, na każdy samolot patrzymy sie jush inaczej..


ojej ale sie rozpisalem, ale ogólnie to offtop sie mały robi... :p
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
stego co pamietam z histori to wsumie chrzescijanie w nowej erze sie znaczy od sredniowiecza najbardziej narzucali swojo wiare innym awiec niedziwmy sie ze ludzie majo to im zazle nawet po tylu pokoleniach. pomimo iz jest to najbardziej"tolerancyjna"religia
 
Do góry