falee/loki

iguaanaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
376
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
bezdomna !
od kilku lat prostuje włosy...znudziło mi się już taka fryzura...czasami 'ugniatam' wlosy na pianke ( wlosy po myciu tak śmiesznie mi sie wywijają ni to fale ni loki ;/ ) czasami taka fryzura 'mokra włoszka' wyglada ladnie a czasami beznadziejnie mi wychodzi....chiałabym zrobić sobie coś takiego http://ikf.com.pl/fryzury-krecone/fryzura39235.htm albo porostu loki http://ikf.com.pl/fryzury-krecone/fryzura44100.htm tylko nie wiem w jaki sposob osiagnać takie efekty....chyba potrzebna jest do tego lokówka? ktorej oczywiście nie mam...:( może jakoś wałkami lub papilotami?? proszę o pomoc
 

KaroOoleczka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2008
Posty
434
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Turaszz xDD
Pięknie wykonane duże loki, eleganckie fale czy drobne spiralki dodają naszemu wyglądowi uroku. Kojarzą się z wielkim wyjściem, fryzurami ślubnymi, karnawałowymi, odświętnymi. Są też dobrym sposobem jeśli mamy ochotę zmienić wygląd na jeden dzień czy wieczór.

Aby uzyskać piękny efekt należy użyć odpowiednich urządzeń - lokówki albo wałków. Lokówki dostępne na rynku zapewniają nam szybkie ułożenie fryzury, podobnie ma się rzecz z termolokami. Wałki zakładane na mokre włosy wymagają więcej czasu ale efekt jest na pewno bardziej trwały.

Oba sposoby wymagają oczywiście trochę czasu, jednak w przypadku termoloków potrzebujemy kilka minut ekstra. Termoloki są stosunkowo łatwiejsze w użyciu i nie wymagają tak dokładnego dzielenia na sekcje włosów jak przy lokówkach. Nie nadają się jednak gdy zamierzamy podkręcać tylko końce włosów. Lokówki dają więcej swobody jeśli chodzi o grubość loków i to, jak mocno włosy mają być skręcone. Są również łatwiejsze do używania w podróży.

(tu było o lokówkach ale to wymazałam ;))

Nieco droższą metodą zakręcania włosów "na ciepło" są termoloki. Można za ich pomocą wykonać fryzurę w stosunkowo krótkim czasie. Zazwyczaj wewnątrz wałków jest niewielka ilość wosku, który nagrzewa się kiedy umieścimy wałki w odpowiednim urządzeniu elektrycznym. Czasami wałki zrobione są tak, że zmieniają kolor wraz ze wzrostem ich temperatury, co pozwala nam stwierdzić, że są już gotowe do użytku. Wałki zakłada się stosunkowo szybko i nie potrzeba do tego takiej wprawy jak do operowania lokówkami. Używając ich, można stosować niewielką ilość żelu lub lotionu utrwalającego. Loki, które powstają są trwalsze niż te wykonane lokówką. Zakręcenie włosów trwa do godziny, wałki nagrzewa się około 10 minut, nakłada jakieś 20 minut i trzyma na włosach około 15 minut. Oczywiście czas nakładania zależy od wprawy osoby je nakładającej, a czas pozostania na włosach - od rodzaju włosów i żądanego efektu. Wałki stygnąc wracają do pierwotnego koloru, co pomaga nam stwierdzić, że można je już zdejmować. Termoloki mogą również mieć różne rozmiary i kształty. Mogą być miękkie lub twarde, spiralne, duże i małe, papiloty, ceramiczne z funkcją jonizacji. Należy je dobierać w zależności od tego, jakie loki chcemy stworzyć. W zestawach mamy często wałeczki o różnych rozmiarach, dające nam możliwość wykonywania bardziej fantazyjnych fryzur.

Znalazłam ten tekst na jednym z blogów



Jest jeszcze jedna opcja TRWAŁA trzyma się przez 6 miesięcy
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
jeśli masz cienką prostownice to możesz piękne loczki zakręcić na niej, ja tak często robię ;)
chwytasz pasmo włosów przy nasadzie, okręcasz prostownicę o 360 stopni w okół własnej osi i ciągniesz w dół jakbyś prostowała :p
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Widzisz, mamy chyba ten sam rodzaj włosów, ni to fale, ni loki... tyle, że ja nie prostuję. Fryzury na tych załączonych linkach są super. Mnie czasem same się robią, takie jak tam Avrilka ma... dlatego zapuszczam włosy. Myślę, że papilotami możesz zdziałać co nieco. Jednak prostownicą kręcić włosy? nie... odradzam.
ps. mam lokówkę, mogę pożyczyć xD ;) sama, nie używam ;)
 

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
jestem kolejna z tym rodzajem wlosow :D

kiedys prostowalam bardzo czesto, a teraz juz to troche zlewam... :p

czasem grzywke sprostuje, a reszte upinam ladnie
 

kayako_mafia

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Radom
Siemka.
No dochodze do was..
Z tymi włosami jest masakra..czasami po umyciu to az mi sie nie chce na nie patrzec.
Prostowałam prawie codziennie...ale w wakacje coraz żadzej. I powiem wam że jak przestałam prostować to jakos same z czasem sie prostowały. xD Albo wystarczyło raz przeciagnąć i juz jak druty takie proste ;) :D A te szmpony "efekt prostych włosów bez prosownicy" [czy jakoś tak] to do niczeego <_<
 

maddzia1906

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2008
Posty
94
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś w Polsce ;P
Ja jak nie dam pianki na włosy to jest koszmar ;/ mam na głowie siano...
Codziennie rano muszę myć włosy (bo tylko jak mam mokre to mam loki), nakładać piankę, suszyć... i dopiero wtedy moje włosy jakos wyglądają :eek:k:
a prostować jeszcze nigdy nie próbowałam ^_^
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
ja mam włosy podatne. Wystarczy że je umyję szamponem Garnier Fructis "sprężyste loki" albo "nutri-gładki". Do tego taka sama odżywka. Włosów później nie rozczesuję, idę spać z mokrymi, a rano... efekt potrafi powalić na kolana :D To jest mój najłatwiejszy sposób na burzę loków, prosty, niepochłaniający wiele czasu. Dla każdego lenia xD
Kiedyś prostowałam włosy, ale stwierdziłam, że to strata czasu. Staram się jak najlepiej wykorzystać to, co dała mi natura. czyli cudne loczki ^^ :p
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
a prostować jeszcze nigdy nie próbowałam ^_^

tak trzymaj :)
ja mam naturalne włosy takie jak na tej pierwszej fotce,wystarczy mi troche gumy i wszystko ładnie lezy :)
a co do loków to polecam trwałą ondulacje, jezeli fryzjer potrafi zrobic dobrą trwałą to wygląda to super.
 

nika173

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
do drugiej fryzurki beda ci potrzebne:
papiloty
pianka
lakier do wlosow
jedwab
na poczatek po umyciu wlosow naloz pianke i jedwab a nastepnie papiloty... poczekaj az wyschna wlosy...gdy wyschna sciagnij papiloty i popryskaj lakierem(tylko nie przesadzaj)
i gotowe:)

pisac u mnie na forum:) http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=71953
pomozcie
 

Wiolcia19

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
40
Punkty reakcji
0
Hej tu masz instrukcję jak zrobić fajne loczki ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NyFWp3tlQrU
 
Do góry