Fajka Wodna

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Teraz to żeś przywalił jak łysy grzywką o kant kuli. Melasa to gęsty słodki syrop, produkt uboczny powstający przy produkcji cukru. W shishy pali się mokry tytoń, który może być nasączony melasą dla wilgotności i aromatu.
 

Prayer86

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Ja niestety nie jestem jeszcze posiadaczem sheeshy, ale za każdym razem jak odwiedzam mojego przyjaciela, to mam okazję palić razem z nim. Dym jest bardzo przyjemny (wiele zależy od gatunku i marki tytoniu, polecam Starbuzz), nie drapie i dobrze smakuje. Dla mnie świetna alternatywa dla miłośników puszczania dymka, nie mogących przemóc się do ohydnego smaku nikotyny.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Również korzystam z sziszy, jest ona nieodłącznym elementem praktycznie każdej imprezy. Właściwie to jest jedyna rzecz związana z paleniem do której nie czuje obrzydzenia.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
(wiele zależy od gatunku i marki tytoniu, polecam Starbuzz), nie drapie i dobrze smakuje.

To 'drapanie' według mnie zależy od tego czy popiół z węgielka dostanie się do tytoniu przez dziurki a nie od rodzaju tytoniu, ale mogę się mylić ;P bynajmniej jak pale to mam takie wrażenie : P
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Posiadam Fajkę wodną i specjalne tytonie smakowe sprowadzone prosto z Arabii Saudyjskiej:) Polem dla smaku :) I uwierzcie mi, nic wam nie zaszkodzi a na pewno nie bardziej niż tytoń :)
 

coffeeman

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
shisha dobra rzecz ;]

Ale zeby mowic o naprawde dobrym smaku trzeba jednak inwestować w tytonie z wyższej półki oraz lepsze węgielki, tj jezeli korzystasz z samorozpalajacych sie to lepsze beda te ktore wolno sie rozpalaja gdyz maja w sobie mniej chemi , ktora jednak ma duzy wplyw na smak . Inna sprawa to węgielki kokosowe, trudno je się rozpala ale efekt jest powalajacy.

Co do tytoniu ... na allegro wiekszość co mozecie znaleźć to produkcja firmy nakhla

Nakhla50Banan.JPG


Testowałem go na samym poczatku posiadania shishy i jedyna radocha z niego to to ze leci dym ... takto jest to najgorszy jakosciowo tytoń, który niestety jest bez smaku, goraco go odradzam gdyż kupowanie tego to tylko wyrzucenie kasy w błoto.

Jeżeli chcecie spróbować czegoś ze średniej półki to polecam Serbetli
40Serbetli50Banan.JPG


cena wyższa ale tytoń jest jej wart, szczególnie smak bananowy. W ustach czuć wyraźny posmak, ogromne ilości dymu no i wreszcie jest dostepny od jakiegos czasu w polsce na allegro.

Polecam takze przed kupowaniem tytoniu poszukać w necie opini o nim, pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Miałem ten tytoń melonowy, prosto z Turcji - ta sama marka. Cud, miód, malina, przepyszny smak i niegryzący dym.

Ma ktoś jakiś sposób na szybkie rozpalenie? Czasem miewam kłopoty.
 

RWTF

30 kg nadcipia
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
973
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Malbork '75
Ma ktoś jakiś sposób na szybkie rozpalenie? Czasem miewam kłopoty.
ja i moi znajomi w wakacje nosiliśmy ze sobą w plecaku wraz z shishą palnik :D minuta osiem i masz rozpalony elegancko

a co do tytoni to najlepszy chyba melonowy
i wg. mnie najbardziej okropny różany... masakra.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Kurde, co to w ogole jest? Ja wiem, google nie gryzą, ale tam są takie "suche" informacje, a ja chciałabym, żeby ktoś na chłopski rozum mi to wytłumaczył.
 

innaboinaczej

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
skądś.
nie no chyba nie szkodzi, wkoncu w Tunezji po obiedzie cala rodzina zasiada a kręgu i palą fajke wodną, to raczej nie szkodzi. swoja drogą uwieeelbiam tytoń malinowyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
 

liza_mineli

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
fajka wodna jest naprawdę bardzo dobra, ładnie pachnie w domu w zależności od tego jaki tytoń sobie kupisz, dużo przyjemniej się pali niż normalne szlugi i ogólnie jest bardzo smaczne, naprawdę polecam i jak mam wybór zawsze wybiorę fajkę wodną
 

grzesiek332

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Jestem szczęśliwym posiadaczem fajki wodnej od 1.5 roku i jeszcze mi się nie znudziła. Jedyny minus to moje płuca :D Mam za dobre chyba...... i pewnego razu przy mocniejszym pociągnięciu pęknął cybuszek BB)
A jeśli nie macie "tytoniu" do faji to można zrobić samemu.

Wystarczy tytoń do zwykłej fajki (nie do papierosa) i namaczamy jakimś naszym ulubionym sokiem lub winem i do lodówy na 24 h. Super wychodzi też ze skórkami owoców. Melon, Pomarańcza, Mandarynka :p
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Leabron tez często robie sobie sam smakowe tytonie, smakują prawie tak dobrze jak zwykłe.

Zioomal
schemat.png

zdjęcie z fajkawodna.org

Cybuch - tutaj wkładasz tytoń i na niego kładziesz rozgrzany, tlący się węgielek - zapewnia mokremu tytoniowi ciągłe dymienie.
Popielniczka - Tutaj spadają spalone prochy węgielka :p
Głowica - żadnej konkretnej funkcji, po prostu dym tędy leci.
Zawór - zależnie od porządanego przeplywu powietrza można rozluźnić lub zaciśnić, od tego zależy ile będzie powietrza w dymie.
Wąż, ustnik - Tędy pociągasz dymki
Dzban - Tutaj nalewasz wody

i tyle :>
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Cybuch - tutaj wkładasz tytoń i na niego kładziesz rozgrzany, tlący się węgielek

Dzban - Tutaj nalewasz wody

at1.Prosto na tytoń kładziesz węgielek ? Ja przykrywam tytoń w cybuchu folią aluminiową, robię dwie - trzy małe dziurki i na to kładę węgielek ;)
at2. Wody ? Niekoniecznie :p Można mleko, wodę, tanie wino x]] nawet na ludwiku (płyn do naczyń) ;dd niekiedy ciekawe rzeczy wychodzą ;d
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Całkiem przyjemnie jest też napełniony dzban wstawić do lodówki na jakiś czas i później jeszcze kostek lodu dosypać. Bardzo przyjemny chłodny dym wtedy leci ;)
 

Mirror

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
nom na pewno szkodzi, ale czemu sobie nie pozwalać :) w życiu nie mozna sobie wszystkiego odmawiać :D ja tam uwielbiam te knajpki typu cafefajka i tytoń truskawkowy :D
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
nom na pewno szkodzi, ale czemu sobie nie pozwalać :) w życiu nie mozna sobie wszystkiego odmawiać :D ja tam uwielbiam te knajpki typu cafefajka i tytoń truskawkowy :D


Ja mam wstręt do jabłkowego, kiedyś jak kumpel miał osiemnastkę to paliłem ciągle shishe i popijałem browarki + paręnaście kielnów.

Film mi się urwał o 23 potem puściłem pawia, a jak rano przypomniałem sobie smak to mnie na wymioty od razu ciągło.

ostatnio już dawno nie paliliśmy ale swego czasu był taki okres że co tydzień się jarało :)

Ogólnie to polecam tytoń o smaku cytrynowym, bardzo dobry :D Nie polecam natomiast mieszać zioła z tytoniem z wiadomych powodów...
 
Do góry