Fajerwerki I Petardy

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
zna ktoś jakieś linki lub "przepisy" jak można zrobić prosto, w domowych warunkach i z łatwo dostępnych składników, fajerwerki lub petardy i inne podobne rzeczy
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
przepis ??
hmmm... bierzesz jakąś puszkę z grubymi sciankami....wsypujesz 2 kilo saletry z cukrem i masz dużej siły granat :p (nie taki znowu podręczny bo waży 2 kilo :p )
 

One_of_us

поверь в мe
Dołączył
25 Listopad 2005
Posty
469
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą dzieci?
Heh, zamiesciłem linka do pewnego flimu w dziale humor... Tam jest własnie pokazane jak wygladają domowej roboty wybuchy kilku kilowcy petard.. polecam zobaczyć..:) mozna się z tego wiele nauczyć!
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
jesli ktos z twojej rodziny pracuje na kopalni to niech ci troche ladunku wybuchoiwego przyniesie - cos tam wykombinujesz


lub jesli masz stary niepotrzebny telewizor to odejdz (jakies 10-20m) i rzuc kamieniem - efekt murowany bedzie wieeeeeeeeeeeeeeeeeeelkie bum i tyle :p
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
dzięki, ta saletra i cukier w jakich proporcjach i jak to sie detonuje
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
dzięki, ta saletra i cukier w jakich proporcjach i jak to sie detonuje
w proporcjach 50 na 50 :D
jak detonuje ?? pocierasz zapałką o siarke...tą stroną z takim czarnym czymś na koncu :p (może tez byc inny kolor :D ) zapałka sie zapali a Ty ją zbliżasz do miesznaki zapalasz i zwiewasz jak najdalej, bo jak rozerwie puszkę to kawałki blachy mogą nabrac dosyć duzej prędkosci...najlepiej to zrobic lont....i jesli nie bedzie to szczelne to zrobi się duuuuuuuzy wulkan :D
a tak na serio to wpisz w google "peterdy" lub "pirotechnika" to bedziesz miec setki rożnych przepisów...
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
gdzie znaleść te filmiki i dział humor i czy ta puszka ma być zamykana
 

marcio

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
saletra z cukrem :D , hehe to nawet nie wybuchnie:) -zbyt słabe składniki, da sie zrobic petarde na seletrze, ale z proszkiem magnezowym...

ale jeśli podobają Ci sie takie rzeczy i troche umiesz chemie, to jest wiele portalów o pirotechnice amatorskiej :) ale pamiętaj, że żeby coś robić musisz mieć pierw o tym wiedze:)

ja się interesuje pirotechniką juz jakies 1,5 roku, mowie Ci, fajne zajęcie, da sie zrobic wszystko :)

ale ja Cie nie namawiem, tylko jeśli Ci sie to podoba :)

a składniki-internet:)

wpisz w google vmc
 

RysieX

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
stop.gif JEŚLI NIE JESTEŚ PEŁNOLETNI NAWET TEGO NIE CZYTAJ stop.gif
Świeca Dymna
1.Składniki:
Saletra Potasowa
Cukier lub cukier puder
Cukier do Pieczenia Ciast
Soda(Soda oczyszczona)
Zapałki/Zapalniczka
Tektura/Papier
Coś na Lont(sznurówka,dratwa itp...)
2.Cukier wsypujesz na patelnie i robisz Karmel do niego dosypujesz Saletre
i sodę.
Gdy mieszanka będzie taka ee coś jak glut możesz dodać barwnik do bawełny aby nasz dym był kolorowy.
Z tektury/papieru robisz rurkę (dla ziomów których nie chce się "pieprzyć" idziesz do łazienki i bierzesz roklę po papierze toaletowym).
Wlewasz karmelek saletrzany do tej rolki (zatkaj jeden otwór JEDEN) i gdzieś w mieszance wbijasz np.ołówek (miejsce na zapalnik bądź lont) i zostawiasz tak na godzinę aby to wszystko ostygło i zastygło.
Zostaw troszkę mieszanki na lont...mieszasz ten szunereczek w saletrze i zostawiasz tak jak cały ładunek ^patrz wyżej
po ostygnięciu wszystkiego wyciągasz ołówek i wsadzasz tam nasz lont...
3.Odpalanie
Odpalaj tylko na dworze ponieważ wydobywa się z tego dużo dymu lub ognią zależy jak proporciowałeś
"Więcej saletry niż cukru=DUŻO OGNIA mało dymu|Pół na Pół=średnio ognia i średnio dymu|więcej cukru niż saletry=DUŻOOOO DYMU mało ognia (uwielbiam tą kombinacje)"

UWAGA!!!NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PONIESIONE STRATY MATERIALNE BĄDŹ USZKODZENIA CIAŁA A NAWET ŚMIERCI...

Jeśli nie jesteś pełno letni nawet tego nie próbuj
Niezła petarda Z Karbidu
Bierzesz karbid,puszkę z wiekiem
Wsypujesz tam karbid zalewasz wodą w wieku robisz dziurkę niewielką,wsadzasz DŁUGI lont podpalasz czekasz i BOOM (wiesz najpierw zrób dziurkę w wieku) ja jeszcze uszczelniłem to wieko no ale jak chcesz...
UWAGA!!!NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PONIESIONE STRATY MATERIALNE BĄDŹ USZKODZENIA CIAŁA A NAWET ŚMIERCI..
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
mój kumpel kiedyś robił..
Nawet tłumaczył mi jak itd. ale jakoś zapomniałam :p
 

kabat201

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
WEJDZ SOBIE NA http://www.spryciarze.pl/
hehe tam znajdziesz wszystko łącznie z zabawa zapałkami hehe :) takie sobie ale niektore żeczy sa naprawde ciekawe :)
mi np spodobalo sie jak w szybki sposob obrac jajko :) pozdro milego ogladania :) :eek:k:
 

zepp

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Stolica Podkarpacia
Ja sie tak kiedyś z kumplem bawiłem .W sumie nie wiem jak gość petardę zrobił ale jak pi..... to odłamek mi przeleciał koło głowy a drugi obok nogi to bym miał już po zawodach <_<
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
tia z saletrą to wiem jak się robi, ale czy jest jakiś sposób na zrobienie granatu bez saletry ??
:)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
tia z saletrą to wiem jak się robi, ale czy jest jakiś sposób na zrobienie granatu bez saletry ??
:)
Granat, taki bojowy?:D
Na necie wyczytałem o stosunkowo prostych metodach domowej produkcji C4, a tym można czołgi wysadzać :D ale życie mi miłe xD
 
Do góry