Facebook

kobieta_tez_pilka

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
2
Jak wykorzystujecie facebooka w promowaniu waszej firmy? Sytuacja tego trendu wciąga mnie już od dobrych kilku miesięcy. Na ulicach pojawiają się zamiast adresu strony odnośniki do facebooka... czy to rzeczywiście ma moc, na jaką wygląda?
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Oczywiście, że to pomaga. Przecież reklama na facebooku nic nie kosztuje, jeżeli założysz sobie fanpage i będziesz go reklamował wśród znajomych. Ponadto, ludzie ufają temu, co reklamują im znajomi.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Fanpage, konkursy itd. Społecznościówki mają wielki wpływ na społeczeństwo.
 

kobieta_tez_pilka

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
2
no tak, tylko patrząc po sobie osobiście, wchodzę na kilka różnych fanpage'ów i niektóre faktycznie tętnią życiem, a niektóre świecą pustkami. Hasło "reklama na facebooku jest darmowa" nie załatwia jeszcze wszystkiego. Jak się reklamować, żeby rzeczywiście działanie takie przynosiło zysk?



___________________________
P.S. W stopce ankieta, wypełnij proszę, bo potrzebujemy wyników :D
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Pewnie, że samo hasło nie załatwia klientów. Trzeba dbać o to, żeby co raz więcej osób poznawało firmę i trzeba reklamować swoje mocne strony. Od czasu do czasu przyda się konkurs czy informacja o promocjach. Zależy jaka ma to być firma.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Facebook ma ten plus, że jak widzisz że ktoś reklamuje np. sklep z ciuchami to nigdy byś na to normalnie nie zwrócił uwagi. Ale tutaj widzisz - hej, właścicielem tego sklepu jest znajomy gośki! Więc wejdziesz, a jak wejdziesz - to już połowa sukcesu dla firmy.
 

traveler

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Podstawą działań na fb jest interakcja więc jeśli chcesz coś stworzyć pod kątem fejsbuka zastanów się jak oraz przede wszystkim dlaczego ludzie będą odpowiadać na Twoje działania.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Moim zdaniem logo FB i to że firma tam jest mówi podświadomie że "jestem taki jak Ty bo mam konto na FB" co budzi pozytywne uczucia i jakby więź z firmą, bo na FB mamy swoich znajomych i dobrze się tam bawimy.
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Facebook wciągnął mnie prywatnie, zanim jeszcze zaczęłam zajmować się nim zawodowo. Też się jeszcze uczę, ale to co już wspomnieli inni, a sama uważam to za najważniejsze, to umieszczanie ciekawych i "lżejszych" treści właśnie na fan page. To jest w zasadzie moja jedyna sprawdzona metoda na darmowe pozyskiwanie fanów - sprawić, by sami chcieli dołączyć. Można oczywiście informować znajomych czy nawet kupować fanów..., ale z pewnością bardziej wartościowe są osoby, które same dołączą do profilu. Facebook to taki codzienny kontakt z klientem, jeśli już masz trochę fanów, możesz ich szybko informować o promocjach, usługach, mobilizować do różnych działań. Ogólnie potencjał jest duży...potrzeba tylko kreatywności:)
 

luxtronic

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
wklejanie linków na facebook'u nic nie kosztuje, Twoi znajomi i znajomi znajomych mogą zobaczyć Twoją "reklamę" Uważam, że każdy legalny sposób na promowanie swojego biznesu jest jak najbardziej pożądany
 

Exent^^

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
nie z dala lBN :P LOP
Ja używam właśnie FC do promowania pewnego klubu... jest w gronie kilka tysięcy i poprzez to grono promuje inne usługi i myślę ze Fc to dobra sprawa ;d
 

Meksykanin

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Facebook jest fajny, bo można wygrać na nim nagrody. Warto poszukać takich stron firmowych, na których niewiele się dzieje i wykorzystać ten fakt. Nagrody ma się jak w banku.
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Z tego co widzę więcej i więcej firm reklamuje się na facebook, od lokalnych interesów po wielkie firmy. Jest to bez wątpienia lukratywny sposób reklamy :)
 

oracze

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jasne jest że najlepiej jest sprzedawać znajomym. Ponieważ tutaj dochodzi kwestia zaufania. Ale jest druga strona medalu. Otóż musisz być pewny że masz produkt bardzo dobrej jakości bo inaczej możesz ... wywołać kwas w Twojej znajomości.
 

teno

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Facebook jest i przez jakis czas będzie jeszcze obecny. Trzeba uważać, żeby trzymac poziom w firmie... bo jak kilka większych marek się przekonało, wszystko fajnie, ale w chwili, gdy pojawia się awaria... Duży dostępny fanpage nie zawsze daje same korzyści a niesie też za sobą ryzyko. :)
 

aliyah33

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Fanpage bywają wykorzystywane przez konkurencję, która zatrudnia użytkowników Facebook'a (prawdziwych bądź tworzy konta fikcyjne), aby "polubiły" stronę danej firmy i wypisywały negatywne opinie na temat ich projektu itp. Mi się wydaje, że jest to niezgodne z zasadami uczciwej reklamy (zwłaszcza, jeżeli chodzi o konkurencyjność) i w przyszłości będzie karane.
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Podstawą działań na fb jest interakcja więc jeśli chcesz coś stworzyć pod kątem fejsbuka zastanów się jak oraz przede wszystkim dlaczego ludzie będą odpowiadać na Twoje działania.
Jak napisał mój przedmówca podstawą jest właśnie interakcja.
90% fan page jest robiona zle. Idzie sie na ilosc, a nie na jakośc.
Nie używa FB do promocji firmy ale często wręcz przeciwnie.
Posty negatywne są kasowane, zamiast na nie odpowiadać i kształtować wizerunek nieudolnie się je kasuje.
Klienci nabijani są w butelke typu Lubię to.
Lubie to nie znaczy wiele.
Napędzic setki czy tysiące ludzi na swoj profil na FB jest w miare prostę.
Tu chodzi o to by te osoby były aktywne i z nami wspołdziałaly, nie zaś byly bo byly.
Dużo firm organizuje konkursy z nagrodami, tak by ktoś polubil ich fan page, jeśli stosuje się to na początku by zdobyć kolejne cyferki to jeszcze ujdzie, gorzej jeśli się nie ma pomysłu na prowadzenie FB.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Coś mi się wydaje, że reklamowanie się na facebooku się trochę zmieni, po tym jak wprowadzą "linię czasu".
 
Do góry