Explorer.exe

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Witam! Gdy uruchamiam komputer, to pokazuje się błąd, że wystąpił błąd i Explorer.exe musi być zamknięte. Kiedy kliknę "Nie wysyłaj", bądź "Wyślij raport o błędach", to zostaje sama tapeta pulpitu i komp staje w miejscu. Przeglądarkę uruchomiłem przez Menedżera zadań, ale dużo aplikacji, bądź zwykłych plików/folderów nie chce się uruchomić.

Z góry dziękuję i proszę o szybką odp.
 

bart86

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
96
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Plik Exporer.exe jest plikiem systemowym odpowiedzialnym za wyświetlanie pulpitu i aplikacji. U ciebie jest w nim błąd i dlatego obraz się zawiesza i nic nie chce się wyświetlić. Jedyna rada to przeinstalowanie systemu.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
no coz... dziex

ale mam jeszcze jedno pyt.Otoz, jak sformatowac tylko jedna partycje? opisz tylko ten krok, jak juz sie dzieli dysk na partycje...
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Explorer.exe możesz sam sobie spokojnie uruchomić, jeżeli się zamknie. Tak samo jak uruchamiasz przeglądarke przez ME, tak samo explorer.exe. C:\Windows\explorer.exe. Pozostaje tylko kwestia, czy nie będzie znowu błędu, ale myśle, że nie powinno być. Jeżeli się nie uda - format. Jeżeli uda, przeskanuj dysk programem SpyBot, jakimś antiwirusem jeżeli masz, jeżeli nie skanerem online MKS. I ściągnij program System Mechanic Profesional, wersje trial, darmową. Tym programem w zakładce Toolbox, All-in-one Tools dajesz Start Pc Total Care, potem Reanalyze i Deep Analyze tutaj. Pare minut będzie sprawdzał, jak skończy zaznaczasz wszystkie opcje i Next. To chwile potrwa, w porywach do kilku godzin. Jeżeli chcesz szybciej, odznacz Defragment Disk Drives. To możesz potem osobno włączyć. Jak program wszystko skończy pozwól mu ponownie uruchomić komputer. Przed ponownym startem systemu pewnie będzie jeszcze coś robił, to już długo nie potrwa. Mam nadzieje, że pomoże.

Tak mi się jeszcze przypomniało. Jak będziesz miał ten błąd daj na raport, zapisz go i wrzuć tutaj na forum jako plik.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
niestety, nie działa, to samo, co na poczatku, jak sie zaloguje. To chyba format mi zostal, ale jeszcze raz prosze o opisanie kroku, jak sformatowac TYLKO I WYLACZNIE JEDNA PARTYCJE. Jeszcze raz dzieki
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Nie formatuj tylko przeinstaluj. Wrzuć płytę systemu i jak się da po prostu instaluj po zalogowaniu. Jeżeli nie to zbootuj płytkę i postępuj wg. instrukcji. Jeżeli to Vista lub Win 7 to podczas bootowania możesz mu dać sprawdzanie systemu i sam powinien przywrócić go do działania.


RegiS.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
a jak przinstaluje to bede mial 2 windowsy, czy jednego? w ogole o co chodzi w przeinstalowaniu??
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Instalujesz jeden na drugi podmienia wszystkie pliki systemowe na "czyste" nie tracisz danych może tylko kilka programów wymagać ponownej instalacji. Będziesz miał jeden system o ile nie wybierzesz "świeżej instalacji".



RegiS.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Gdy klikam w: Zainstaluj system Windows XP czy cos takiego, to mi wyskakuje, że mam nowszą wersję na kompie niż na CD i nie mozna zainstalować. Chodzi o Service Pack? Bo mam 3?
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
http://legalne.info/soft/1077/Windows-XP-PL-Service-Pack-3

Czy to mozliwe, że Windows XP jest w pełni darmowy? o_O
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
to co robic?

EDIT: Mam pomysł! Wystarczy, żeby ktoś z Was wrzucił w załączniku, albo na jakiś portal (lub na e-mail w załączniku) pliczek explorer.exe z Waszego systemu. W moim jeżeli jest błąd, to jasna sprawa go usune, a Wasz będzie pasował. Tylko czy macie Win. XP Pro. SP3?

EDIT 2: Możecie pliczek też otworzyć w notatniku i skopiować mi go tutaj, ale nie jestem pewien, czy będę mógł utworzyć dokument *.txt, bo takich mi nie czyta.

EDIT 3: Mój e-mail: zenekziom@interia.eu. Ale chyba najlepszy będzie załącznik.
 
Do góry