Evra

minta

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Figga raczej nie skorzystam wolałabym mieć coś naprawdę pewnego na pierwszy raz by nie martwic sie ze zajde :) myslalam o patentexie ale waham sie.... stwierdzialm ze jezeli sie waham to chyba poczekam az zaczne brac plastry lub tabletki w zaleznosci co tam lekarz przepisze :) chodz wolalabym własnie te plastry bo sa jak dla mnie wygodniejsze :) a czy mohe brac zastrzyki te co trzy miesiace ?? to jest dobiero metoda dla mnie :) raz na trzy miesiace raczej nie zapomne :)
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
patentex jest malo skuteczny i trzeba stosowac do niego dodatkowo prezerwatywe...zastrzyki jak najbardziej mozesz przyjmowac
 

minta

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
17
patentex jest malo skuteczny i trzeba stosowac do niego dodatkowo prezerwatywe...
samego patentexu bron boze jak juz myslalam tylko w polaczeniu z prezerwatywa i ze stosunkiem przerywanym najlepiej jakos przed okresem.. ale mam tak rozregulowany cykl ze nie wiem kiedy jest przed okresem wiec tak naprawde kazdy dzien moze byc plodny.. jesli juz to zdecyduje sie na te zastrzyki ale czytalam ze moga je stosowac tylko kobiety które juz urodziły dziecko to prawda?
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Zastrzyki zawieraja tylko gestagen. Jak na pierwsza antykoncepcję hormonalną raczej bym nie zalecala. Dlaczego? Bo nie mozna ich odstawić zwyczajnie. Poza tym to sam gestagen, czyli trzeba byc przygotowanym na nieregularne, czasem długie i niekontrolowane plamienia, zatrzymanie wody, spadek libido. jak juz koniecznie chcesz sie pakowac w hormony to juz takie, które łatwiej będzie odstawic jak cos pójdzie nie tak. Jak wezmiesz zastrzyk to trzeba będzie czekać trzy miechy na wywalenie hormonu z organizmu i kolejne kilka miesięcy na uregulowanie cyklu. Wszystko przewróci się do gory nogami w organizmie.
Poza tym to mit, ze plastry nie wpływają na watrobę. To taki sam hormon jak w tabletkach, może i oszczedza zołądek, ale w watrobe wali tak samo, podobnie zastrzyki.
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
Poza tym to mit, ze plastry nie wpływają na watrobę. To taki sam hormon jak w tabletkach, może i oszczedza zołądek, ale w watrobe wali tak samo, podobnie zastrzyki.
olakrowka z prostego powodu bo to sa HORMONY!!! ale mozna zazywac tabletki na odbdowanie watroby i klopot z głowy....zastrzyk mozna odstawic kiedy chcesz poniewaz moja mama odstawila i nie miala zadnych strasznych plamien tylko przez 1 miesiac jak przy tabletkach poniewaz tak zareagowal organizm.ale kazda kobieta innaczej reaguje...jedna ma plamienia,bol piersi 2 nie...wiec nie mozna powiedziec ze "tobie nie beda pasowaly"
Jak wezmiesz zastrzyk to trzeba będzie czekać trzy miechy na wywalenie hormonu z organizmu i kolejne kilka miesięcy na uregulowanie cyklu
jak przy kazdych hormonach...tak samo przyplastrach czy tabletkach
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Dzieczyno, jak można odstwaić coś co jest już w Twoim organizmie??? To nie implant, który możesz wyciągnąć. Co ty wogóle mówisz? Kochanie wreszcie cię oświecę... Z wyksztalcenia jestem magistrem farmacji po kierunku klinicznym. Jakby nieco lepiej się znam na farmakologii hormonów niż niejeden ginekolog. Fakt, ze Twoja mama nie miała plamień, nie oznacza, że tak jest u każdej. Ulotka depo-provery dokładnie o tym mówi i to jest przypadłośc dotycząca ok. 80% używających.
Tabletka na tabletkę... :lol:
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Chetnie pokaże ci dyplom a Ty mi pokaz dowody na swoje pochodzenie i co?
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
....zastrzyk mozna odstawic kiedy chcesz poniewaz moja mama odstawila i nie miala zadnych strasznych plamien tylko przez 1 miesiac jak przy tabletkach poniewaz tak zareagowal organizm.ale kazda kobieta innaczej reaguje...jedna ma plamienia,bol piersi 2 nie...wiec nie mozna powiedziec ze "tobie nie beda pasowaly"


Fakt, ze Twoja mama nie miała plamień, nie oznacza, że tak jest u każdej. Ulotka depo-provery dokładnie o tym mówi i to jest przypadłośc dotycząca ok. 80% używających.
Tabletka na tabletkę... :lol:

no wlasnie przypadlosc dotyczaca ok. 80% uzywajacych :)
ale nie mozesz tez generalizowac ze WSZYSTKIE beda mialy uboczne dzialania :)
ehhh kobity <_<
a to ze jestes farmaceuta, nie znaczy ze musisz nas traktowac z gory i ze bedziemy tobie przytakiwaly na kazde zdanie/odpowiedz, ktora napiszesz, tylko dlatego ze jestes FARMACEUTA :mruga: i lekarze i farmaceuci sa tylko ludzmi <_<
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
lekarze i farmaceuci nie sa nieomylni...masz wyksztalcenie ok ale nie pozwole abys traktowala mnie jako niedoswiadzona,nieinteligetną bez wiedzy osobe...zaakcetuj zdanie innych a nie odzucasz mysli ludzi
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Nigdy nikogo nie traktuje z góry. Zawsze słysze taki argument, kiedy powiem kim jestem. Inna sprawa, że Wam się wydaje, ze wiecie a nie wiecie. Macie prawo. Moją rola nie jest nikogo pouczać, tylko poprawiac błędy. Zaden gin nie przepisze dziewczynie zastrzyku jako pierwszej antykoncepcji hormonalnej, bo musi miec pewność, ze będzie widział jak ja toleruje. To, ze ktos chce, to nie znaczy, że to bedzie dobre. Ja generalizuję? Nie, tylko mówię, że trzeba być na to przygotowanym a to zasadnicza różnica. Ja pisalam o plamieniach podczas działania hormonu a nie po odstawieniu.
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
Ja pisalam o plamieniach podczas działania hormonu a nie po odstawieniu
jak nie zauwazylasja tez pisal o plamieniach w czasie przyjmowania hormonow...takze napisalas
nie mozna ich odstawić zwyczajnie
a to nie jest prawda poniewaz mozna nie przyjmowac 2 zastrzyku jak sie nie chce i to jest odstawienie zwyczajne...
Zaden gin nie przepisze dziewczynie zastrzyku jako pierwszej antykoncepcji hormonalnej
o ile zrobi wszystkie badania moze przepisac zastrzyk..
Nigdy nikogo nie traktuje z góry. Zawsze słysze taki argument, kiedy powiem kim jestem
a dziwisz sie??po co od razu jezeli ktos sie z toba sprzecza piszesz ze masz takie wyksztalcenie,jakbys sie chwalila ze wiesz wszystko a my nic...dobrze ze masz to chociaz wyksztalcenie bedziesz miala prace...
nna sprawa, że Wam się wydaje, ze wiecie a nie wiecie. Macie prawo
a mi sie wydaje ze ty wiesz ale ne wiesz mimo wykształcenia idzie w ta sama strone
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Figaa pochwaliła się swoim pochodzeniem jednoczesnie poddając w watpliwośc moje wykształcenie, więc pytam o dowody, bo ja moge swoje przedstawić.
Nie licytuje się. To raczej Figaa chyba się troszkę zdenerwowała. Nikogo tak nie traktuję, prowadze kulturalną dyskusję. Nie twierdze tez że jestem nieomylna. Bardzo szanuję zdanie innych, ale z nim polemizuję. Czasem skutecznie, czase mniej. czasem odpuszczam, bo to wlasnie moje poglądy nie znajduja zrozumienia. Pomyslałyscie o tym?
Poza tym nieco mniej agresji proszę, bo wykrzykniki zaraz mnie pobija. :mruga:

Dobra. Peace, bo mnie zagryziecie. Wiecie, czasem trudno kogos przekonac. Umówmy się tak, nawet jesli zdarzy sie nam miec inne zdanie w jakiejs kwestii to nie oznacza, ze ktos chce komus osobiście dołozyć. Nie mam nic do nikogo presonalnie, mam tylko wątpliwości, czesto potwierdzone kontaktem z lekarzami, że takie czy inne postepowanie nie jest słuszne. Ot, wynik wielu rozmów, kilku ksiązek przeczytanych i tyle. Nigdy nie chwalę się swoim wykszałceniem a chęc pomocy innym to zboczenie zawodowe.
To co, zawieszenie ognia?
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
oj olakrowka moze i prowadzisz kulturalna rozmowe ale jednoczesnie kpiac z mojejwiedzy...nie zdenerwowalam sie poniewz nie wyprowadzaja mnie z rownowagi osoby z forum.
Poza tym nieco mniej agresji proszę, bo wykrzykniki zaraz mnie pobija
a gzdzie Ty widzisz duzo wykrzykników?bo ja zauwazylam tylko 3 moze chodzi Ci o wielokropek? :) hmmm dziwne aby znaki interpunkcyjne mogly zrobic kzywde a czy ktos na tym forum ciebie kzywdzi badz okazuje agresje wobec twojej osoby???
moje poglądy nie znajduja zrozumienia
nasze rowniez nie maja zrozumnienia :]
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
olakrowka rozumiem, ze chcesz powiedziec jak najwiecej i jak najlepiej :) ale czytajac twoje wypowiedzi dochodzi sie do wniosku, ze twoje i tak musi byc na wierzchu :) z tego co widze, to najpierw piszesz ze tak jest i nie ma prawa byc inaczej, dopiero z czasem lagodniejesz i dopuszczasz do siebie inne zdanie :)
widocznie masz taki charakter, z ktorym nie latwo jest wszystkim ludziom dojsc do ladu ;)
a na przyszlosc nie wychwalaj sie od razu, ze jestes farmaceuta czy inna z wyksztalcenia, bo niestety ludzie tak reaguja, ze co to nie ty <_< ale z drugiej strony nie mozesz tez zakladac, ze ludzie bez wyksztalcenia podobnemu twojego nie maja podobnej wiedzy (a nawet lepszej :niepewny: ).
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
To co, zawieszenie ognia?
alez slonce nik z Toba nie chcial prowadzic wojny :) ...poprostu szanujmy zdanie innych poniewa fajnie miec na forum faraceute ...ale ja takze posiadam wiedze poniewaz rowniez ksztalce sie w kierunku medycznym:)
 

Wiall

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
MOze któraś z Pań chciałaby odkupić ode mnie plasterki - 3 szt :) nie wykorzystałam ze względu na rozstanie i zaprzestanie aktywności :)

ggg 7778382
 
Do góry