Eutanazia

R

renataaa

Guest
jak już mowa o eutanazji, cierpieniu, czy chęci życia to polecam film ``ZA WSZELKĄ CENĘ`` (straszny)
 

Dorotka

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
196
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina Oz
Wiecie co ? Macie racje to cholernie trudne zdecydowac co jest lepsze..mam nadzieje ze nie bede nigdy w takiej sytuacji... :|
 

ZaxxX

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Czę100chowa
ja jestem qujwa mać za bo przecież żyjemy w wolnym kraju wolna wola chcesz to umieraj a ja ci nawet pomoge jesli tylko takie twe rzyczenie . Zastanówcie się jeżeli ktoś się męczy tym życiem jeśli każdy dzień zamiast tak jak nam sprawiać radośc jemu sprawia ból to czy jeśli tylko wolą jego jest odpocząć sobie w ziemi po życiu pełnym problemów , bólu i cierpienia to czemu takiej osobie odmawiać jej ostaniego życzenia i jedynego co może ją uszczęśliwić jeszcze w tym pół życiu ala zombi...

Ja mało tego że jestem za ja jestem zdecydowanie na tak
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
ZaxxX, chyba cie widze po raz pierwszy witam goraco

co do eutanazji

to uwazam ze to zalezy wylacznie do wolnej woli czlowieka i jego sumienia
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
EUTANAZJA??? NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE!! Nauczylam sie troszke od zycia... i mówie NIE! NIe wolno zabijac ludzi - to BÓG nam wyznacza drogi, daje zycie jak równiez je odbiera!! Znów musze tu zacytować pewne zdanie "Najlepsza smierc to ta ze starości"! Jesli komuś dana jest choroba .. cierpienie to widocznie Bóg tak chcial i napewno go za te cierpienia w NIEBIE wynagrodzi!!! Nikt mnie nie przekona JUZ!!

pozdrawiam
 

ZaxxX

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Czę100chowa
milusia32 wiesz może i tak z perspektywy chsześcijańskiej niewątpliwie popierałbym twoje stanowisko bo rozumiem że uważasz że cierpienie jest swojego rodzaju prubą prawda? No ale jako ateista którym jestem zdaje mi się że najczęściej cierpią ci dobrzi ludzie np.Karol Wojtyła(idealny przykład niestety) a przepraszam bardzo czy on wymagał takiego testu?? Oczywiście że nie bo wszyscy i tak wiedzieli od dawna że jest niezwykłym człowiekiem.(napisałem "jest" ponieważ On jest w każdym z nas ludzi i niewątpliwie długo z nami pozostanie)
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Tia... Wiecie co? A poczytajcie sobie Księgę Hioba... To apropo cierpienia od Boga itd. Czy Hiob sobie podciął żyły? Rzucił się z przepaści? Przebił mieczem?! Ale zanim coś na to odpiszecie przeczytajcie całe!
A wracając do euatanazji to... nie, a nawet stanowczo nie!
 

BESTer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Eutanazja

Jestem przeciwnikiem eutanazji Jeśli Pan Bóg dał nam życie, to nie po to, aby sobie go odbierać, życie jest darem Bożym. Człowiek stary nie jest już zdolny do racjonalnego myślenia w czasie choroby, a jeśli już chce, by go zabić, to niech sam się zabije ponieważ nikt nie ma prawa odbierać drugiemu człowiekowi !ŻYCIA!, nawet jeśli tego chce!


" Nie zabijaj "
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Ja mówię eutanazji stanowcze NIE. Skoro ktoś dał nam życie,nikt nie ma prawa nam go zabierać.Tym kimś jest Bóg.To On zadecyduje ,czy nasza droga zycia ma być usłana różami,czy bólem i cierpieniem.Nic nie dzieje się bez Jego woli.
Nie mamy prawa też żądać od drugiej osoby,by zakończyła nasz ziemski żywot.
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
papillon napisał:
To On zadecyduje ,czy nasza droga zycia ma być usłana różami,czy bólem i cierpieniem

""im więcej człowiek cierpi za żtcua tym ma krótszą drogę do nieba po śmierci ""

BESTer napisał:
Człowiek stary nie jest już zdolny do racjonalnego myślenia
nie tylko starzy znajduja się w takiej sytuacji
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hmm ... smutne ale ja jestem za eutanazją. Może to wynika z racji wieku [jestem dość młody] ale jeżeli ktoś chce umierać to nie możemy mu tego zabronić (bo zrobi sobie cos glupiego i zamiast sie zabić zada sobie dużo bólu i zostanie kaleką do końca życia...)

Atiras napisał:
Kim jesteśmy, aby decydować o czasie swojej śmierci?
włascicielami wlasnego życia.


Atiras napisał:
A tym bardziej innych!
Decydowanie o życiu innych to morderstwo, ale przecież eutanazja to ''samobójstwo'' a lekarz w tym wypadku to tylko narzędzie.


milusia32 napisał:
Umierajacy człowiek odejdzie w "odpowiednim czasie" i ZADEN człowiek nie powinien sie do tego wtracać!
Tak, ale leczenie umierających ludzi (skuteczne leczenie) to również wtrącanie się!

Sam ostatnio(tydzien temu) bardzo przeżylem chorobe mojej babci, która juz się ze mną pożegnała, mimo wszystko jest dzisiaj z nami i ma sie dobrze, gdyby nie lekarze dzisiaj nie było by jej między żywymi. Być może Bóg już ją chciał zabrać do siebie a lekarze mu to utrudnili ??
// chwała lekarzom, jutro babcia wychodzi ze szpitala :*. Skoro ludzie robią w jedną strone dlaczego nie mogą w drugą?? ...
Pisząc tego posta i zastanawiając sie nad tym juz nie jestem tak bardzo na wielkie TAK, ale mimo wszystko mysle ze eutanazja w niektórych przypadkach (naprawde nielicznych) powinna byc dozwolona.

Dodam jeszcze bo wiem, że w przypadku tego tematu to gra dużą rolę, że jestem ateistą(być może to również wynika z racji wieku, choć nie sądzę, bo interesują sie ezoteryką i parapsychologią i dość dużo wiem o dzialaniu ludzkiej podświadomośći, a tą wiedzę będę miał do końca życia, więc pewnie zostane ateistą do śmierci... choć kto wie...).
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
ponury_murzyn napisał:
Atiras napisał/a:
Kim jesteśmy, aby decydować o czasie swojej śmierci?

włascicielami wlasnego życia.

Zastanawiam się nad tym stwierdzeniem... Dlaczego to my mamy być właścicielami własnego życia? A czemu nie np. matka, która nas urodziła? albo ojciec, który "dał" nam swój plemnik? albo ludzie którzy nas wychowali? Dlatego mi się wydaje, że niekt z tych tu żyjących, że tak powiem, nie powinien decydować o naszym, lub kogokolwiek innego życiu...=>Jestem na Nie

ponury_murzyn napisał:
Być może Bóg już ją chciał zabrać do siebie a lekarze mu to utrudnili ??

Jeśli Bóg by tak chciał, to uwierz mi, żaden lekarz by mu nie przeszkodził...
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Atiras, jak najbardziej się zgadzam.Wszystko co napisałeś jest prawdą.Nie my decydujemy o długości naszego życia.
Nie my zdecydowaliśmy czy się urodzić,więc nie naszą decyzją powinno być odejście z tego świata.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm, no tak ale to życie zostalo nam podarowane. moze znize sie troszke za nisko ale to tak jak bysmy dostali jakis prezent, na urodziny. My zdecydujemy co zrobic z tym prezentem. Wiem, ze i tak was nie przekonam do zaakceptowania eutanazji jezeli sam nie jestem do niej przekonany w 100%. Mam za mało lat zeby roztrząsac takie tematy, poprostu napisalem jak to widze. Poprostu większosc ludzi wierzących bedzie na "Nie". Ateisci [nie wszyscy] beda na ''Tak"
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
papillon napisał:
ponury_murzyn napisał:
My zdecydujemy co zrobic z tym prezentem.

Prezent,zwłaszcza cenny ,a takim jest życie ,szanuje się i dba by nie zniszczyć.

szanuje sie bo chce sie szanowac... nikt nas do tego nie zmusic ... !! ale co do eutanazji jestem neutralny, nie chce sie na opowiadać po jednej stronie. Natomiast nie trafiają do mnie argumenty ze to dar bozy, bo dla mnie Boga nie ma, trafiają argumenty typu: rodzina, lekarze(Bo oni chyba tez sie nie czuja za fajnie zabijając ludzi. co z tymi którzy np. załamią się nerwowo?)
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
NIE NIE i jeszce raz NIE... Kwasny Przekraczac próg zycia powinno sie samemu!!!! ktos kiedys powiedział " Najlepsza śmierć to ta ze starości" - ja sie z tym w 100% zgadzam! Jezeli ktoś cierpi to tylko dlatego ze Bog tak chcial!! To dla Boga zanosimy wszystkie cierpienia! Umierajacy człowiek odejdzie w "odpowiednim czasie" i ZADEN człowiek nie powinien sie do tego wtracać! Człowiek z BÓLU mówi rózne rzeczy - "chce umrzeć, nie chce juz Tego czuć..." ... Chyba przyznacie ze my tez czasami podejmujamy decyzje pochopnie... Przeciez nie od dzis wiadomo ze czlowiek ma w sobie WOLE ZYCIA która nie pozawla na popełnienie samobójstwa (tylko chora "psychicznie" osoba jest w stanie przekroczyc ta bariere)

Pozdrawiam

Mów za siebie,nie każego człowieka obchodzi co powiedział Twój Bóg,nie każdy potrafi poświęcać się dla niego w straszliwych męczarniach,jeśli ktoś cierpi zbyt mocno,żeby dalej żyć to jestem za eutanazją za zgodą cierpiącego.
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
ponury_murzyn napisał:
ale co do eutanazji jestem neutralny, nie chce sie na opowiadać po jednej stronie.

Neutralnym być,to też jakiś pogląd.Czasem tak się zdarza w rozmowach,że ile osób ,tyle opinii.I przeważnie każda z osób ma racjonalny pogląd na daną sprawę.Ty jesteś neutralny,ja przeciwko,ktoś inny za....i każdy broni swej decyzji. :zalamany:
 
Do góry