Europejska Parada Równości - EuroPride 2010

Status
Zamknięty.

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
dnia 17.07.2010 odbyła się Europejska Parada Równości

W roku 2010 mamy specjalną okazję i przywilej organizować EuroPride w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce i pierwszy raz w Europie Wschodniej.

Polska ma za sobą ponad tysiąc lat barwnej historii i niekwestionowane miejsce w europejskiej kulturze. Nasze położenie między Wschodem a Zachodem zawsze zmuszało nas do walki o wolność i niezależność. Nierozłącznym elementem tej historii zawsze były również lesbijki, geje i osoby transseksualne.

Dziś Polska jest wolnym krajem, wyzwolonym z komunistycznej dominacji, członkiem Unii Europejskiej, w którym zachodzą dynamiczne zmiany ekonomiczno-społeczne.

Polska jest częścią europejskiej tradycji walki o prawa człowieka i obywatela. To tutaj narodziła się Solidarność, nie tylko jako związek zawodowy, który pomógł obalić komunizm, ale także jako ruch społeczny, którego idee są nadal aktualne w XXI wieku. Przez swoją historię, Polska jest trwale wpisana w tradycję walki o prawa człowieka - także w kontekście walki z zakazami parad i wolności dla środowiska LGBT.

Pierwsza w Polsce pikieta odbyła się w Walentynki 1993 roku, kiedy kilkanaście osób manifestowało pod Kolumną Zygmunta w Warszawie swoje prawodo miłości. Pięć lat później w tym samym miejscu trzech gejów z zasłoniętymi twarzami trzymało kartki z nazwami zawodów (np. dziennikarz czy menadżer). Takie były początki. Nikt wtedy nie przypuszczał, że wielkie, wielotysięczne święto gejów i lesbijek może mieć miejsce w Warszawie.

3 lata po tym wydarzeniu, 1 maja 2001, 300 osób przeszło ulicami Warszawy w pierwszej prawdziwej paradzie. Mieliśmy tylko jedną tęczową flagę, a całe wydarzenie trwało dosyć krótko i było organizowane na szybko i spontanicznie. Takie były początki. Od tego czasu polscy geje i lesbijki co roku maszerują stołecznymi ulicami aby zademonstrować swoją obecność w społeczeństwie.

Parada i towarzyszące jej wydarzenia później przerodziły się w Festiwal Kultury Queer. W 2002 roku maszerowało już 1000 osób; dzięki wsparciu licznych zagranicznych organizacji LGBT parada ciągle rosła, wskutek czego w 2003 brało w niej udział już ponad 4000 ludzi. Od tego czasu na warszawskiej paradzie co roku przybywa gości z zagranicy i innych polskich miast.

Niestety nasz marsz ku wolności, przerwany został brutalnie przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego, który w 2004 roku nie wydał pozwolenia na paradę, uzasadniając to m.in. „ochroną moralności i uczuć religijnych mieszkańców”. Pomimo protestów zakazu nie cofnięto. Zamiast parady odbył się wiec pod Ratuszem, który zgromadził 2000 osób.

Rok później prezydent Warszawy wydaje ponowny zakaz Parady Równości. W swoich wypowiedziach oprócz oficjalnego powodu zakazu jakimi były względy bezpieczeństwa mówi, że parada będzie promować „homoseksualny styl życia”, a on jest temu przeciwny. W odpowiedzi na ten zakaz 11 czerwca 2005 ponad 5000 ludzi wychodzi na ulice i paraduje w wesołej, choć nielegalnej Paradzie Równości.

Po tych wydarzeniach, organizatorzy składają skargę do Europejskiego Trybunału Praw człowieka w Strasburgu domagając się od Polski uznania prawa do wolności zgromadzeń oraz poszanowania praw podstawowych. 3 maja 2007 roku Trybunał orzekł, że Lech Kaczyński, prezydent Polski, zakazując Parad Równości złamał Europejską Konwencję Praw Człowieka aż w 3 artykułach.

Od tej pory każda Parada musi być już legalna i odbywa się z sukcesem każdego roku. Podczas Dni Równości w Warszawie odbywa się wiele imprez, między innymi festiwal filmowy, konferencje naukowe, koncerty, wystawy, oraz fora polityczne i biznesowe.

Podczas EuroPride 2010 chcemy kontynuować tradycję Christopher Street Day zgodnie z naszym motto:WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, TOLERANCJA, pokazując krajom nadal borykającym się z homofobią, że nie ma rzeczy niemożliwych. A poza tym zamierzamy się oczywiście również świetnie bawić.

Dzięki swojemu położeniu, Warszawa jest doskonałą bazą wypadową na wszelkiego rodzaju wycieczki, czy to na bałtyckie plaże, czy nad mazurskie jeziora lub w Tatry. Zachęcamy wszystkich uczestników EuroPride do korzystania z możliwości zwiedzenia różnych zakątków Polski podczas naszej imprezy.

EuroPride 2010 będzie naszym wielkim świętem, na którym gościć będą tysiące osób z kraju i z zagranicy. Będzie to kilkunastodniowy festiwal łączący w sobie wydarzenia ze świata filmu, teatru, nauki, sportu, sztuki. Będzie również okazją do dobrej zabawy.

źródło: http://europride2010.eu/?go=wylaczrekl&u=1&lg=1


co o tym myślicie?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
cóż ja czekam na marsz wielbicieli miłości oralnej i analnej a później na marsz ku czci biblijnego Onana i tych co sobie lubią kozy albo owce szturchnąć a co powiecie na marsz gdzie miast platformy jadą wielkie trumny ? ... :) bez przegięć i głupich tematów proszę
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
ku czci biblijnego Onana
W tym roku chyba był jakiś tam marsz masturbantów.

A o tej paradzie myślę..., wolę nie myśleć bo mi się nie dobrze robi.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Manifestować się mogą, ale dlaczego nie po ludzku, np. wynająć jakąś halę, wycinek terenu i tam parady urządzać. Wtrynianie się na ulice z tak kontrowersyjnymi sloganami to zwykłe natręctwo.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
bez przegięć i głupich tematów proszę


to nie jest głupi temat, tylko głupie mogą być odpowiedzi, a Ty jesteś tego dobrym przykładem. Nie umiesz sensownie sformułować wypowiedzi, która udowadniałaby bezsensowność tej parady.

Chciałabym dowiedzieć się, czy ludzie na ten temat maja podobne zdanie co ja, a może wypowiedziałby się osoby, które albo są w mniejszości, albo są tolerancyjne do tego typu 'demonstracji' i co przez to chcą osiągnąć...

P.S. Słyszałeś o dniach 'CI.P.KI'? To chyba ruch feministyczny jest organizatorem, pewna nie jestem, bo dawno temu o tym czytałam.

O tych właśnie tematach trzeba rozmawiać, bo moim zdaniem te tematy to nasza rzeczywistość. Wkradają się w naszą kulturę i środowisko jak wiele innych prądów stylizowanych na zachodnie obyczaje, zupełnie różne od naszej kultury, tradycji... Nie są to tematy tabu, no ale bez przesady by w tak ostentacyjny sposób zaznaczać istnienie 'inności'.... Jakie są jej przesłanki?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
to nie jest głupi temat, tylko głupie mogą być odpowiedzi, a Ty jesteś tego dobrym przykładem. Nie umiesz sensownie sformułować wypowiedzi, która udowadniałaby bezsensowność tej parady.

Chciałabym dowiedzieć się, czy ludzie na ten temat maja podobne zdanie co ja, a może wypowiedziałby się osoby, które albo są w mniejszości, albo są tolerancyjne do tego typu 'demonstracji' i co przez to chcą osiągnąć...

P.S. Słyszałeś o dniach 'CI.P.KI'? To chyba ruch feministyczny jest organizatorem, pewna nie jestem, bo dawno temu o tym czytałam.

O tych właśnie tematach trzeba rozmawiać, bo moim zdaniem te tematy to nasza rzeczywistość. Wkradają się w naszą kulturę i środowisko jak wiele innych prądów stylizowanych na zachodnie obyczaje, zupełnie różne od naszej kultury, tradycji... Nie są to tematy tabu, no ale bez przesady by w tak ostentacyjny sposób zaznaczać istnienie 'inności'.... Jakie są jej przesłanki?

po pierwsze dziecko drogie nim się założy temat minimum wysiłku włożyć można czy aby już takowych nie ma chcesz podyskutować na ten temat proszę:

http://www.forumowisko.pl/topic/8592-homoseksualizm-i-zwiazane-z-nim-kontrowersje/page__st__8440

tam możemy podyskutować na temat bezsensowności wszelakich marszów dewiantów i zboczeńców
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
dobrze 'tatuśku' :D

lecz ja skupiłam się na wycinku tego tematu, bardzo wąskim i che by tak pozostało więc nie potrzebie nie rób tu ot.

Albo odpowiedz na pytanie co kieruje ludzi do urządzenia takiej parady?

Nie uważasz, że Ci ludzie chcą zwrócić na siebie uwagę? Tylko w jakim celu? ja tego nie rozumiem. I chcę aby dyskusja miała jakiś poziom i argumentacje. Homoseksualizm dewiacją nie jest o ile zachowuje się pewne normy moralności tak samo tyczy się heteroseksualistów, którzy maja rożne dziwne pomysły... i nic mi do tego, nie moja sprawa do puki nie staje się upubliczniona i uderza w godność, choć troszkę poszanowania dla osób które nie maja ochoty takich upodleń oglądać....
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
lecz ja skupiłam się na wycinku tego tematu, bardzo wąskim i che by tak pozostało więc nie potrzebie nie rób tu ot.

dokładnie te wątki tam były poruszane setki razy

Albo odpowiedz na pytanie co kieruje ludzi do urządzenia takiej parady?

manipulacja środowisk lewicowych przy wtórze głupawej młodzieży, która chce być trendy


Nie uważasz, że Ci ludzie chcą zwrócić na siebie uwagę? Tylko w jakim celu? ja tego nie rozumiem. I chcę aby dyskusja miała jakiś poziom i argumentacje.

robisz OT i jak znam Quona to pewnie zamknie ten temat reszta j.w


Homoseksualizm dewiacją nie jest o ile zachowuje się pewne normy moralności tak samo tyczy się heteroseksualistów, którzy maja rożne dziwne pomysły... i nic mi do tego, nie moja sprawa do


:D z polskiego to chyba za dobra nie byłaś

nie staje się upubliczniona i uderza w godność, choć troszkę poszanowania dla osób które nie maja ochoty takich upodleń oglądać....

koleżanko HOMOSEKSUALIZM jest zboczeniem z polskiego z łacińskiego dewiacją bez względu na to ilu tzw uczonych będzie propagowało iż tak nie jest sam w sobie już mieści się poza moralnością wyznaczoną przez naturę jest marginesem zarówno w życiu zwierzęcym jak i ludzkim
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Tutaj moja jurysdykcja nie sięga.

I po co się żrecie, skoro macie podobne zdanie na ten temat :D
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
koleżanko HOMOSEKSUALIZM jest zboczeniem z polskiego z łacińskiego dewiacją bez względu na to ilu tzw uczonych będzie propagowało iż tak nie jest sam w sobie już mieści się poza moralnością wyznaczoną przez naturę jest marginesem zarówno w życiu zwierzęcym jak i ludzkim

Ziemia jest płaska i nie ważne ilu uczonych będzie propagowało iż tak nie jest ;-)

Może właśnie geje nie chcą, aby umieszczać ich na marginesie i aby samozwańczy specjaliści od tego i owego podpierając sie naturalną moralnością wyrzucali ich poza nawias społeczeństwa. Pewno to jeden z powodów dla którego demonstrują.
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Może właśnie geje nie chcą, aby umieszczać ich na marginesie i aby samozwańczy specjaliści od tego i owego podpierając sie naturalną moralnością wyrzucali ich poza nawias społeczeństwa. Pewno to jeden z powodów dla którego demonstrują.
...może. heh. a nawet jeśli. to co z tego??? Wszak mamy demokrację, czyż nie???

sie naturalną moralnością wyrzucali ich poza nawias społeczeństwa
Chyba nie próbujesz ludziom wmówić że np. mężczyzna+mężczyzna+ dziecko? BB)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ech... geje i lesbijki znowu wyszly na ulice. Troche dewiacja sa te ich parady, ale zawsze sa lepsze i bardziej pokojowe od np. strajkow gornikow czy zwiazkowcow z sierpnia80. Bylyby znacznie bardziej spokojne, gdyby nie nazi i inne radykalne grupy, ktore jako argument rzucaja kamieniem. Tak wiec w demokratycznym panstwie taka parada nie powinna dziwic, a caly rozglos to tylka nasza wina, bo gdyby kazdy milczal, media nie zainteresowaly by sie tym az tak bardzo.
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
...może. heh. a nawet jeśli. to co z tego??? Wszak mamy demokrację, czyż nie???

Można twoją wypowiedź rozumieć różnorako. Może mylisz demokrację z dyktaturą tłumu, a może szukasz odpowiedzi do pracy domowej z WOSu, a może w ogóle niepotrzebnie doszukuję się jakiegoś sensu w tym co napisałeś.

Chyba nie próbujesz ludziom wmówić że np. mężczyzna+mężczyzna+ dziecko? BB)

Mężczyzna plus mężczyzna plus dziecko - tu wolę się nawet nie domyślać o co ci chodziło.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Ja uważam jednak:
homoseksualizm? oki, nie widzę w tym nic złego puki jest to świadoma decyzja dorosłej i odpowiedzialnej osoby i nie narzuca nikomu nic w związku ze swoja orientacją.
Zaś paradzie mówię NIE! Po jakiego groma jet ta manifestacja?
Związkom małżeńskim homoseksualistów mówię NIE! Małżeństwo wywodzi się z religii. Nasze państwo uważane jest za katolickie i swoją konstytucje opiera o prawa chrześcijańskie, a ślub w urzędzie stanu cywilnego jest prawną rejestracją.
Wychowaniu dzieci, przez homoseksualistów? NIE! to jest zaprzeczeniu natury, dziecku potrzeba jest zarówno ojciec jak i matka by rozwinęło się poprawnie psycho-fizycznie.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Co roku to samo...

Bełkocą coś o wolności, której nikt im nigdy nie odebrał i tańcują pół-nago po ulicach. Gdyby pojawiali się bez ochrony setek, czy tam tysiąca policjantów to mogłoby być ciekawie.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ziemia jest płaska i nie ważne ilu uczonych będzie propagowało iż tak nie jest ;-)

nie myl nauk ścisłych z naukami humanistycznymi, w których dosyć często nie można jasno i konkretnie określić pewnych warunków poza tym najpierw sprawdź na jakiej podstawie ASP czy WHO WYPISAŁO tą chorobę z rejestru chorób

Może właśnie geje nie chcą, aby umieszczać ich na marginesie i aby samozwańczy specjaliści od tego i owego podpierając sie naturalną moralnością wyrzucali ich poza nawias społeczeństwa. Pewno to jeden z powodów dla którego demonstrują.

natura jest bezwzględna w tym temacie homo czy to w naturze czy u ludzi jest marginesem, błędem ewolucyjnym i nie ma co nad tym w ogóle się roztrząsać, komuniści i lewicowi propagandziści po prostu sprawili iż dzisiejsze społeczeństwo zachodnie jest zdegenerowane a kultura białego człowieka przezywa dekadencję jedyne nad czym mogę ubolewać iż ludzie twojego pokroju i inne ćwierć mózgi uważają się później za inteligencję i najśmieszniejsze jest to że nie używają później własnego rozumu tylko przyjmują za pewniak każdą bzdurę
 

bart376

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
1
Wiek
54
Miasto
Ruda Śląska
Myślę,że homoseksualiści to nie jest normalna rzecz. Człowiek został stworzony aby założyć rodzinę, wychować własne dzieci, i przekazywać fundamentalne wartości swoim potomkom...

Homoseksualizm to zjawisko z którym mamy do czynienia nie od dzisiaj...Oni istnieją od kilku set lat...istnieli zawsze i istnieć będą...

Taka Parada Gejów i Lesbijek jest rozchwytywana na wielką skalę... Homoseksualiści z całej Europy zjeżdżają się na tą imprezę...

Myślę żę w Polsce homoseksualizm jest rzeczą wstydliwą i spotyka się z niesamowitą dyskryminacją.... Dziwię się że ktokolwiek pozwolił aby taka impreza odbyła się w Polsce.. w kraju bardzo rasistowskim i szowinistycznym...Należy pamiętać że seksualność człowieka to jest jego prywatna sprawa... nie należy tego ujawniać jak to miało miejsce w Warszawie...... Dlatego jestem przeciw takim propagandowym zabiegom Homoseksualistów... Mogą sobie demonstrować w konspiracji..a nie w centrum miasta....

Takie jest moje skromne zdanie...
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Hmm. jeśli ktoś jest homoseksualny - TRUDNO, ale to jest jego sprawa, niech robi, co chce. Nie powiem, że jestem nietolerancyjny, ale na homo patrzę z obrzydzeniem, cóż. Mimo to, nie będę na nich bluźnił, choć mi się ich postawa nie podoba. Cała ta parada... jest to niepotrzebne z ich strony. Ja chcą być tymi gejami i lesbijkami, to niech będą, ale niech się z tym tak nie obnoszą, niech nie zwracają na siebie tyle uwagi. To jest bez sensu.
I tak, jak zostało wcześniej napisane - Polska to kraj katolicki, a wiadomo jaki jest stosunek religii do homo.

Jak dla mnie, homoseksualni mogą być, nie przeszkadzają mi, ale ich parady są wkurzające. Ja mam tylko nadzieję, że nigdy nie dojdzie do zalegalizowania związków homoseksualnych w naszym państwie. W jaki sposób ma wychować się dziecko w takiej "rodzinie" ?


-Jasiu, jak na imię Twój tata?
- Marian
-A mama?
- Henryk

Koniec świata. Ludzie myślą, że jak żyją w XXI wieku, to mogą wszystko. W głowach się poprzewracało!
 
Status
Zamknięty.
Do góry