Etyka

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ale wieki temu nikt nie wynajmował brzuchów, poddawał starszych eutanazji i tak masowo usuwał płodów...
choc działy sie inne, okrutniejsze rzeczy, np. w Sparcie...
człowiek jest zepsuty. sami sobie gotujemy taki taki los. technika i mozliwosci do przodu - człowiek upada.
 

emilianoooo

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
ale wieki temu nikt nie wynajmował brzuchów, poddawał starszych eutanazji i tak masowo usuwał płodów...
choc działy sie inne, okrutniejsze rzeczy, np. w Sparcie...
człowiek jest zepsuty. sami sobie gotujemy taki taki los. technika i mozliwosci do przodu - człowiek upada.
a czemu uwazasz ze eutanazja jest straszna? skoro ktos jest roslina i niechce zyc to powinno sie mu ja zrobic
 

Harada

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ch-ów^^
Według mnie nie powinno do czegos takiego dojść...przecież tyle dzieci jest w domach dziecka...to wszystko wina pięniędzy...tak działają na ludzi pieniadze...taka rodzinka ktora ma kasę ale paniusia nie chce utyć znajdują sobie panienkę do urodzenia dziecka i potem sie dziwią że kobieta nie chce oddać dziecka...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
a czemu uwazasz ze eutanazja jest straszna? skoro ktos jest roslina i niechce zyc to powinno sie mu ja zrobic
eutanazja to zabijanie na zyczenie. czy aby na pewno jest to humanitarne?
jezeli ktos jest rosliną to są nikłe szanse, by myslał racjonalnie
kto podejmuje decyzje? bliscy?
bo jest dla nich ciezarem
rozumiesz, ze kiedy pozwola na eutanazje, to nie tylko w przypadku tzw. 'roslinek'?
wtedy starszy człowiek, pochorowany, smotny, nie odnajdujacy sensu zycia pójdzie do najblizszej placówki i odda rente za zastrzyk smierci.
dokad zmierzamy?

adwokat, tak na marginesie to napisałam "poddawał starszych eutanazji" a nie "strasznej eutanazji" :)
 
W

wroneczki4

Guest
ale wieki temu nikt nie wynajmował brzuchów, poddawał starszych eutanazji i tak masowo usuwał płodów...
racja... tylko można było normalnie kupić dziecko, wrzucić dziecko do rzeki lub zanieść na jakieś odludzie po porodzie lub schorowanego pobić mieczem.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
wroneczki zgadzam się, zresztą wspomniałam o Sparcie, gdzie noworodki chore i wyglądajade na chore odbierano matkom i zrzucano ze skały. celem było silne społeczeństwo :bag:
a dzisiejszy człowiek przekracza wszelkie normy, łamie zasady, jakie nałozyła cywilizacja i swiat, który sam sobie stworzył. człowiek jest coraz większym egoistą pozbawionym wyzszych uczuc i ludzkich odruchów.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
racja... tylko można było normalnie kupić dziecko, wrzucić dziecko do rzeki lub zanieść na jakieś odludzie po porodzie lub schorowanego pobić mieczem.
a dzisiejszy człowiek przekracza wszelkie normy, łamie zasady, jakie nałozyła cywilizacja i swiat, który sam sobie stworzył. człowiek jest coraz większym egoistą pozbawionym wyzszych uczuc i ludzkich odruchów.
Całkiem niechcący być może dotknęliśmy naszego celu istnienia.
Człowiek ma się rozwijać aż dojdzie do czystej całkowicie bezinteresownej miłości.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
to w takim razie, przecajo, jestesmy swiadkami uwsteczniania się człowieka, bo miłosc jest coraz mniej bezinteresowna. jak i wszystko inne.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Na pewno takie coś nie jest prostytucją jak sugeruje autor tematu.
Czy jest to biznes? Znam lepsze metody na zarabianie pieniędzy...podejrzewam, że jest to "kasa" na utrzymanie ciąży plus kilka tysiaków miesięcznie.
W pewnym sensie rozumiem ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci a koniecznie chcą mieć swoje biologiczne. Dzisiejsze metody pozwalają właśnie na to aby kobieta była jedynie inkubatorem dla takiej "obcej" ciąży. Czy to jest etyczne? Trudno jednoznacznie na to odpowiedzieć bo to my tak naprawdę tworzymy pewne standardy etyki.
Oczywiście pewne sprawy muszą być regulowane prawnie i chyba w tym artykule tylko o tego rodzaju nieścisłości chodziło.
No cóż..instynkt macierzyński jest dowodem niezbitym....matka za własne dziecko jest gotowa na śmierć. Kobiecie włączył się instynkt i nie odda dziecka...a jak jej zabiorą to albo ona zachoruje...albo będzie walczyła o nie do końca życia.
Trudno jej się dziwić....a z drugiej strony trudno się dziwić "sponsorom" całej imprezy, którzy chcą aby ona teraz wywiązała się z umowy.
Powiem tak: współczuje obu stronom tej beznadzieji i żenady.
 
Do góry