Era czy Plus, a może Play?

Status
Zamknięty.

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Witam, zastanawiam się nad mixem w sieci Era - głównie dlatego że mają w miarę tanie telefony.
Aby nie bez podstawy zdecydować się na Erę , szukam telefonu do 50zł w mix 25/30zł / max 2lata. (więcej nie potrzebuję :) )
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
No w erze faktycznie telefony są tańsze ,a co do wyboru telefony zajrzyj tutaj:

http://apps.era.pl/productApp-web/user/jsp/products.jsp
 
Z

zypek84

Guest
Polecam TT Fona - Samsung Avila z GPSem za 199 złotych przy umowie na 3 lata, a miesięczne zobowiązanie to nie wiele ponad 16 złotych ;-)
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Dotykowy ciekawy bajer ale raczej nie dla mnie. Myślałem nad corby, avilą i kp500 ale w gruncie rzeczy zrezygnowałem z każdego dotykowego - powód? Bateria - padnie szybciej niż na zwykłym. Chyba że z GPSem ale bez dotykowego ;]
 

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Najgorsze jest to jak sie skusisz na fajny telefon a potem przez 2 lata męczysz się z abonamentem/ mixem, który tak naprawde jest gorszy od pozostałych. Osobiście jestem zwolennikiem Play, ma EXTRA ofertę pre-paidową, ale mixtura też nie jest zła.
A tak stosując mała dygresję....
Nie dajcie się zwieść ciągłym szykanom wobec Play. np. reklamy Heyah ".. a w Play- drożej...". To jest czasami aż śmieszne. Konkurencyjna Era po prostu boi sie o własny zadek, bo jej oferta pre paid jest GORSZA. We Freshu jest po porstu bosko. PRZYKŁADOWO Internet 100MB za 5 zł; 500MB za 15zł 1GB za 25zł (w Erze 5zł- 5MB 15zł- 50MB 50zł- 500MB) No i niezmienione, stałe, gwarantowane 29gr/min do wszystkich... No i praktycznie NIEOGRANICZONA ważność konta na wychodzące. Osobiście nienawidze Ery, mam tam mixa i musze się meczyć jeszcze rok. Teraz mam także Play Fresh i tylko z Playa korzystam bo tamta oferta Ery jest po prostu 2 razy droższa.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Może nie tyle że w Play jest drogo ale do Play jest drogo. Połączenia z innych sieci do Playa są jeszcze na poziomie 75-80gr.

Apropo SE c510 i Samsung Delphi
Chciałbym wiedzieć jak jest z instalacją javy (gier, programów) przez bluetootha na tych telefonach? Wie ktoś coś na ten temat?
 

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
No i to jest ten ból... Po prostu inni się boją o siebie i podwyższają ceny do Play. I słusznie, że się boją ^^
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Apropo Avili, można obawiać się że po jakimś czasie ekran zacznie świrować od tego całego "marania" go?
Jak wygląda działanie GPS'a w tym telefonie? Mapy, koszta? No i jak już wcześniej pisałem - java i bluetooth?
Opinie apropo Mix Plusa? :>
 
Z

zypek84

Guest
TT Fonie wiążesz się umową o koszcie 16, 50 zł miesięcznie, więc to takie mini zobowiązanie.
Nie powiedziałbym, że Play jest o wiele lepszy od Heyah. Przecież Heyah ma darmowe smsy w sieci, darmowe rozmowy w sieci (lepsze od Play bo w Heyah sa jeszcze darmowe rozmowy przez tyle dni ile wynosi wartość doładowania), Heyah ma najtaniej za granicę i do UE. Zresztą i w TT można znaleźć ciekawostki, których Play nie ma, choćby w TT wyciągam dzięki podwójnym doładowaniom stawkę 15 groszy za minutę do wszystkich, a tego Play nie ma.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Też bym polecała TTF :) może nie od razu z Avilą, nie każdy ma takie wymagania :D ale jakby nie patrzeć wybór telefonów jest bajeczny a i układ, na który przystajesz nie jest tak na dobrą sprawę wiele uciążliwy - jak kolega napisał - 16 czy 17 zlotych.
Dzwonić i mieć telefon i tak czły czas trzeba, doładowując konto za 50 zł raz na 3 miesiące jesteś już w stanie je utrzymać, a bonusy i megadoładowania w TT są na tyle często, ze w zasadzie rzadko kiedy będziesz dzwonić po normalnych stawkach.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
TTF? Tak tak fon?
Z tym ze do ery nie będę mógł przenieść numeru, pozatym cennika nie mają na www -.-
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
@MiszczJed Play sam narzuca stawki na połączenia przychodzące do siebie, zatem to nie inne sieci robią cokolwiek ze strachu :) Gdzieś czytałam świetny artykuł o tym mechaniźmie, ale na pewno go teraz nie odnajdę. To wynika ze stawek mtr, a na zawyżanie ich Play ma pozwolenie, co to by mogli sobie infrastrukturę postawić... nie będę się wymądrzać, bo nie pamiętam już dokładnie :p ale generalnie średnio ok to jest z ich strony.
@DreamWalker rozważałeś Heyah mixa? też mają ciekawą ofertę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry