Ekologiczne torby są szkodliwe dla środowiska ?

Status
Zamknięty.

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Uznawane za bardziej przyjazne środowisku tzw. biodegradowalne torby plastikowe nie całkowicie ulegają degradacji, wynika z badania zleconego przez brytyjski rząd - informuje dziennik "The Independent".

Torby są wytwarzane z soli metalicznych, które mają przyspieszać degradację, jednak naukowcy odkryli, że ten materiał nie ulega rozkładowi w całości i może zanieczyszczać środowisko.


Setki milionów plastikowych toreb i opakowań zostało wyprodukowanych z tzw. biodegradowalnych materiałów. Są one powszechnie wykorzystywane przez niektóre wiodące sieci hipermarketów w tym Waitrose, Ocado, JD Sports, Accessorize, River Island i Teslo, która jest także obecna w Polsce.

Plastik z dodatkami miał przyspieszyć całkowity rozkład materiału w procesie zwanym degradacją utleniającą. Jednak termin "biodegradowalne" jest "praktycznie bez znaczenia" twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Loughborough, który przeprowadzili badanie. Takie torby nie mogą być kompostowane. Poza tym naukowcy obawiają się także o skutki recyklingu tego rodzaju plastiku. Ich zdaniem najlepszym sposobem pozbywania się tych odpadów jest spalanie lub kontrolowane składowanie - czytamy w "The Independent".(PAP)

http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Ekologiczne-torby-sa-szkodliwe-dla-srodowiska-,wid,12081438,wiadomosc.html?smg4sticaid=69dba


Ciekawe, czyż nie?
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
Bardzo ciekawe :) No ale niektóre firmy na tym zarobiły (fragment spiskowy) ciekawe z kim były powiązane te konkretne firmy (koniec fragmentu spiskowego). Zresztą cała ekologia ma być nowym impulsaem dla biznesu. Pytanie tylko czy będzie to zwykła podpucha, czy rzeczywiście środowisko na tym skorzysta.
 

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Duże koncerny tak naprawdę całą ekologię mają du.pie. Im zależy tylko na tym, żeby ludzie myśleli, że oni są fajni i ekologiczni i to u nich kupowali produkty pakowane do toreb "biodegradowalnych"
 

scroller

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Duże koncerny tak naprawdę całą ekologię mają du.pie. Im zależy tylko na tym, żeby ludzie myśleli, że oni są fajni i ekologiczni i to u nich kupowali produkty pakowane do toreb "biodegradowalnych"
Dokładnie ... a najlepiej to miec jedna torbe i w niej nosic zakupy i tyle nie rozumiem w ogole jak ktos moze brac torbe i ja wyrzucac , wszedzie lataja tony reklamowek ...kazdy mowi o ekologi ale nic w tym kierunku nie jest robione , walka z wiatrakami a dookoła bezmózgie zombi .Wielkie korporacje wymyśliły sobie poprostu nowy baner reklamowy ze sa ekologiczni i w ogole szkoda gadać.stop torbom
 

jackolnikow

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
1
cała "ekologia" to biznes. Polecam:
link
Stare, sporo oosób już widziało i równie wiele jeszcze nie.
 

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Na przykład ja nie oglądałem. Jak będę miał wolną chwilę do z chęcią zobaczę. Dzięki.
 

kolorowa_gwiazdka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
W takich czasach zyjemy. Napisane jest ze A jest w srodku, a tak naprawde "A" wogule nie ma tylko jest pelno "Z". Niestety....
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Okropna ironia. Choć moim zdaniem bardziej liczą się intencje. Ale skoro to wyciekło to powinno się to zmienić, a raczej zmusić markety do zmiany.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
czytałam kiedyś że takie torby zawierają jedynie substancję, która powoduje że szybciej rozpadają się one na małe kawałki. a kawałki te zalegają w środowisku więc nie do końca rozwiązali ten problem.
jednak wycofanie z większości supermarketów bezpłatnych jednorazówek wpłynęło na zwiększenie się liczby ludzi korzystających z toreb wielokrotnego użytku. więc jakiś postęp jest :)
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
(............)
jednak wycofanie z większości supermarketów bezpłatnych jednorazówek wpłynęło na zwiększenie się liczby ludzi korzystających z toreb wielokrotnego użytku. więc jakiś postęp jest :)

Inna strona tego postępu, to zwiększone zużycie worków na śmieci.Jeszcze nie tak dawno w kontenerach przy moim bloku królowały reklamówki z Auchana z odpadkami.Teraz dominuje Jan niezbędny.Taka marginalna sprawa,a jednak....
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Ja się zawsze wkurzam jak chcę wziąć owoce w sklepie i każdy rodzaj pakują mi do innej siatki. Jakby nie mogli jednego jabłka dołożyć do jednej brzoskwini ;/
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
jakos mnie to nie dziwi.

Wlasnie dlatego wkurza mnie obecny ustroj na swiecie (czort wie jak go nazwac) - juz nie chodzi o to, aby rywalizowac najlepszymi produktami, tylko o to aby zakrzyczec, oglupic ludzi agresywnymi kampaniami reklamowymi...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ekologiczne torby, ekologiczne cos tam, i tak szczerze mowiac to z ekologia to wszystko ma wspolnego tylko przez nazwe. Zeby dzis cos moglo prawidlowo funkcjonowac nie ma mowy o ekologi, chyba ze zastanowimy sie nad def. tego slowa.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Ja się zawsze wkurzam jak chcę wziąć owoce w sklepie i każdy rodzaj pakują mi do innej siatki. Jakby nie mogli jednego jabłka dołożyć do jednej brzoskwini ;/

Niektóre owoce i warzywa "gryzą się". Cytryny nie powinny leżeć z papryką czy tam pomidorami. Bo źle na Siebie oddziałują, ale tylko podobno.
 

han solo

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
dokładnie, ekologia to czysty biznes. przecież jednorazowe siatki, które do pewnego czasu wszystkie sklepy rozdawały za darmo, teraz są płatne 0,10 gr. złoty interes pod eko-szyldem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry