Egzamin próbny gimnazjalny 2009

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
W micie napisałam o jakiś bóstwach egipskich, które walczyły o władze. Jedno zostało uwięzione i kazało narysować na glinianych tabliczkach wskazówki dla ludzi, żeby strzegli się złego bóstwa. Później oczywiście dobry bożek został uwolniony, a zły wygnany z Egiptu. Bóstwo kazało sporządzić ludziom alfabet, a na pamiątkę tamtego wydarzenia napisało całą tą historię na papirusie. I tak powstała pięrwsza książka- w skrócie :p

A reklamę napisałam jak napisałam, ale mam pytanie: opisywaliście też stronę graficzną?? bo ja tak ;)
ja nie opisywałam strony graficznej. a ta reklama to mi całkiem nieźle poszła ;)
a w tym wypracowaniu to zupełnie nie wiedziałam co napisać. w końcu napisałam coś bez sensu wzorując się na tekście 2 ... ale i tak najlepsza była moja kumpela która przepisała cały tekst 2 zamiast wypracowania :D:D
 

sylwus320

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ja miałam dzisiaj humana, poszło mi tak sobie. Jutro będzie gorzej...
Ten mit napisałam całkiem bez sensu :] o jakims lesniku co mieszkal w lesie i zalazl kore i pozniej dziecko mu pomazalo atramentem i tak powstała książka
U mnie jedni pisali mit o wybranej książce z tytułem, a ja napisałam tak ogólnie o książce.
 

wirtuozeria

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
napisalam cos tam o wyroznieniu tytulu i o ilustracji obok, krotko rownowaznikami zdania...

Boje sie jutra.... :niepewny:
 

sylwus320

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
31
moja kumela napisała w skrócie BN- Boże Narodzenie, bo kolega jej powiedzial tak, tylko ona nie zauwazyła tego, że on to mówi w żartach :D
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
zadanie z tą stroną graficzną - wtf? po lewej dwa aniołki, i góry chmurka, czcionka na 5cm z zawijasami?! o_O
mit.. przez całe gimnazjum nie pisałam żadnego mitu. bez sensu, to w ogóle nas nie sprawdzało. jedynie tyle,czy umiemy dobrze składać zdania, używać zasad interpunkcyjnych i ortograficznych.. wolałabym rozprawkę.
te zadania z renesansem, barokiem i innymi.. nigdy nie musieliśmy się uczyć tego w kolejności... tak samo z tym Okrągłym stołem i Konstytucją 3 maja.. w szkole nie przerobiliśmy II wojny światowej, a było tam coś właśnie z nią związane. tak samo jak określić podmiot liryczny w wierszu - zadanie która można odczytać w dwojaki sposób - określić, że używając epitetów lub napisać co to jest.
skróty? BN - dużo osób pisało że to Bank Narodowy, koleżanka chciała napisać Boże Narodzenie ale doszła do wniosku,że to zbyt głupie. KEN - cóż. w klasie się wszyscy kłócili czy to Komisja czy Komitet Edukacji Narodowej.
ten test był beznadziejny.. praktycznie nie sprawdzał nic.
zobaczymy jak to będzie z matematyczno-przyrodniczym. mam nadzieje,że ten będzie jakiś porządny.
 

szamponii

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Lublin
ogólnie testy według mnie były łatwe. ale nie sprawdzały dokładnie naszych możliwości
mit to ja pisałam w podstawówce... masakra, miejmy nadzieje, że mi zaliczą :D
pisałam o jakimś człowieku, co musiał wybrac sie w niebezpieczna podroz by znalezc eliksir dla jego umierających motyli :|
cos tam naskrobałam, ze napotkał niebezpiecznego potwora i burze morska :mruga: aa pozniej zmarł.. motyle w podziekowaniu zrobiły mu ksiązke z liści, i nitki, którą miał przy sobie ich pan.. :D tyle;P
oprawe grawiczną tej promocji, pisałam o czcionce etc :]
niektore zadania zamknięte były dwuznaczne :mruga: :(

a dzisiejszy mat-przy był bardzo łatwy, w przeciwienstwie do innych które pisałam (a mamy co miesiąc ) :]
 

wirtuozeria

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Mata była masakryczna, przynajmniej dla mnie...
Zadania otwarte zrobiłam źle poza zadaniem o tym pudełku pływającym po wodzie...
Zamknięte tak sobie..
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
matematyczno przyrodniczy nie był aż taki zły :D gorzej mi poszło wczoraj na polaku.... ale wracając do dzisiejszego testu - wszystko byłoby spoko tylo te zadania otwarte :/ zadanie o tym spadającym jabłku mam źle bo w ogóle nie pamietałam wzoru :bag: więc zmysliłam jakiś i wyszły mi kompletne bzdury... tak samo nie zrobiłam do końca tego o tym graniastosłupie o podstawie trapezu - obliczyłam tylko jego objętość i polepodstawy. Ale ogólnie aż tak źle nie było myślałam że będzie gorzej. Ciekawe jak mi jutro pójdzie z anglika....
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ale jeśli chodzi o ten mit to tam np. są punkty za np. opisanie, że to się dzieje gdzieś w starożytności, określenie imion bógów itp :p a jak pisaliśćie o jakichś trollach to ja nie wiem :p
 

LonaxP

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
...
łooo ale ze mnie mózg, z pytań zamkniętych tylko jedno mam źle, bo myślałam ze to jest podchwytliwe i wzięłam inną odp. :bag:
a jeśli chodzi o mit to jak zobaczyłam ten wyraz to stwierdziłam ze jak mit to musi być grecja, jak grecja to tylko starożytna, jak starożytna to będzie w nim jakiś filozof z rodu Achellosorodosów :bag: , a jak filozof to przemówienia, a jak przemówienia to musi se wymyślić książkę, zeby gdzieś te swoje przemówienia uwiecznić. :D rozpisałam się tak, ze ledwo pomieściłam na tej kartce, ale co tam. ;P
jedyne czego sie obawiam na czym mogłam zjeść dużo punktów to właśnie to zredagowanie promocji książki do gazety...
a jak Wam poszedł dzisiejszy mat-przyr? mi tak w miarę, był dobrym przypomnieniem I i II klasy gimn
 
Do góry