Egzamin - Czy Olimpiady :d ?

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Od pięciu lat jeżdzę po różnych konkursach, historycznych i geograficznych. Muszę przyznać, że jest mi dużo łatwiej się obkuć i przejść na następny etap z dziedziny którą lubię, niż choćby napisać klasówkę i zapamiętać wzory z fizyki. Zachęcam wszystkich do brania udziału w olimpiadach - może niektórzy mają tremę i nie chcą się zbłaźnić biorąc udzial w konkursie, ale naprawdę, niczego się nie traci, a sporo można zyskać. W II klasie gimnazjum byłem na paru konkursach, wygrałem wycieczkę do Paryża, a poza tym, zwolnienie z egzaminu humanistycznego. Fakt, że były niezłe jaja, bo uczyłem się cały rok na olimpiadę z gerci, ale poległem na ostatnim etapie, na pytaniu o stroje i wyroby rękodzieła ludowego na Śląsku i w Tatrach :p. Za to w konkursie "Losy Oręża", też przeszedłem do III etapu ( na cztery ) - niestety nie udało mi się przejść dalej - bo byłem czwarty, a przechodzily pierwsze 3 miejsca. Ale poniewaz bylem pierwszy na Śląsku, to po długich komplikacjach, w końcu udało się wywalczyć zwolnienie z humanistycznej. W tym roku musze kuc gercię i egzamin bedzie zaliczony w 100 %^^
 

Ankula

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ze wsi...
A mnie się udało dostać do rejonu z Małopolskiego Konkursu Humanistycznego :D
Racja, a przy tym olimpiady pomagają:)

EDIT:
Niby taki 'stary' temat a jednak aktualny...;)
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Ja do rejonowego dostałem się z 6 przedmiotów. Dzięki temu mam sześć 6 na świadectwie...
:]
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Dzisiaj pisałem II etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego, a w środę II etap Małopolskiego Konkursu Informatycznego. Wieczorem mają być także wyniki I etapu Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Poza tym odpadłem z matematyki i polaka na I etapie :/ Ale i tak jest nieźle.
 

Ankula

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ze wsi...
Dzisiaj pisałem II etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego, a w środę II etap Małopolskiego Konkursu Informatycznego. Wieczorem mają być także wyniki I etapu Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Poza tym odpadłem z matematyki i polaka na I etapie :/ Ale i tak jest nieźle.

ja pisałam 2 etap z polaka. Zazdroszczę Ci, że się nie dostałeś. Postawili bardziej na pamięciowe opanowanie tekstu niż na interpretację. Nauczyciele pisali nawet petycję do kuratorium. Na 90 punktów prób prawdopodobnie wynosić będzie 53 pkt (Ja mam 47...) I zaczynam żałować, że siedziałam po nocach przed lekturami, że zrywałam się z lekcji na spotkania... Mogli napisać w regulaminie, że należy opanować teksty pamięciowo, no!

Pozdrawiam:)
 
T

tralalacik

Guest
Olimpiady - jak najbardziej za :)
W podstawówce byłam podwójną laureatką z humanistycznego - zwolnienie z egzaminu, max pkt :)
W gimnazjum zabrakło 0,5 pkt z Niemca do laureata, 3 pkt z bio do laureata i 1 pkt z histy do laureata ;/ Niestety...
Olimpiady uczą, poszerzają wiedzę i wspomagają silną wolę :D Opłaca się ;)
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
W przyszłym roku szkolnym chcę wziąć udział w olimpiadzie historycznej. Czy może mi ktoś wyjaśnić, na czy ona polega i jak się do niej można przygotować?

Interesuje mnie też olimpiada, albo jakieś inne konkursy z matematyki (choć nie jestem z niej zbyt lotny)

Acha w przyszłym roku szkolnym będę w II klasie liceum.

Pozdrawiam
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ponaglam swoje pytanie. Zależy mi trochę, gdyż chciałbym się przygotować przez wakacje.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
dawid3635 jak chce Ci sie uczyć, to sie uczyć, napewno Ci się przyda chociażby na maturkę. :)
Jak się przygotować? ucz się :) .
Ja sama zamierzam wźiąść udział w olimpiadzie w nast. roku, chociażby nawet do matury bd. to jakieś czwiczenieeee.
Ale napewno nie przez wakacje, BO wakacje - odpoczynek i całkowita zabawa :zakochany: :yahoo: ...
Chociaż "może" w śierpniu ... :]
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Godzinka dziennie to nie nauka.
A co do olimpiad to słyszałem, że to bardziej skomplikowane. Wybiera się kierunek (tylko nie wiem jaki), egzaminy dzielą się na różne poziomy, podobno są też w nim testy ustne. Ale to wszystko moje domysły.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Godzinka dziennie to nie nauka.
A co do olimpiad to słyszałem, że to bardziej skomplikowane. Wybiera się kierunek (tylko nie wiem jaki), egzaminy dzielą się na różne poziomy, podobno są też w nim testy ustne. Ale to wszystko moje domysły.

a co to są Olimpiady :D ;> ? i co sie po nich ma ... ?
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Gratulacje, dobry jesteś :D .
Ja teraz jestem przed trzecią klasą gimnazjum, spróbuję oczywiście swoich sił w olimpiadach humanistycznych, zobaczę, może akurat się uda.
 

beniamin

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
No właśnie, skąd?
Finalista olimpiady przedmiotowej w liceum daje wstęp bez rekrutacji na wiele uczelnii wyższych na kierunkach pokrewnych co olimpiada. Wykaz olimpiad i linki do ich stron są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olimpiada_przedmiotowa

A co do moich sukcesów w tym roku to (III gimnazjum)
*finalista kuratoryjnego z infy
*finalista Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów (to co w liceum tyle, że dla gimnazjum :p)
*3 miejsce w Polsce w turnieju ekonomicznym
*12 miejsce w Polsce w konkursie informatycznym

Zachecam do udziału, bo korzyści są z tego bardzo wymierne :D
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Ja w tym roku szkolnym bardzo się starałam o zwolnienie z egzaminów gimnazjalnych więć uczestniczyłam w paru olimpiadach licząc na swoje szczęście:
1. etap rejonowy z historii
2. e. rej. z j. polskiego
3. e. rej. z biologii
4. e. rej. z fizyki

dodatkowo: etap rejonowy z j. angielskiego i niemieckiego

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowałam się tylko z fizyki. Zabrakło mi 3.5 punkta by nie pisać egzaminu...

Ale po przygotowaniach do tylu olimpiad nie musiałam już powtarzać przed egzaminami, które dla innych wydawały się trudne, a dla mnie były prościutkie :)
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Finalista olimpiady przedmiotowej w liceum daje wstęp bez rekrutacji na wiele uczelnii wyższych na kierunkach pokrewnych co olimpiada. Wykaz olimpiad i linki do ich stron są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olimpiada_przedmiotowa

A co do moich sukcesów w tym roku to (III gimnazjum)
*finalista kuratoryjnego z infy
*finalista Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów (to co w liceum tyle, że dla gimnazjum :p)
*3 miejsce w Polsce w turnieju ekonomicznym
*12 miejsce w Polsce w konkursie informatycznym

Zachecam do udziału, bo korzyści są z tego bardzo wymierne :D

A ten ostatni to, co ta za konkurs, że tak zapytam?
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
aaa, ja spośród wszystkich konkursów i olimpiad z informatyki uznaję tylko Jedyną Słuszną Olimpiadę. Wiadomo jaką :p I przyznaję to, pomimo faktu, że ostatnio mi w tej olimpiadzie nie poszło za bardzo.
 
Do góry