Egipt

nicram127

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam was, był ktoś z was w Egipcie?;> ja wybieram sie 27 stycznia... i troche sie obawiam, nie wiem czego ale obawiam sie:) dzielcie sie tu swoimi opiniami na ten temat:) mile widziane też jakieś porady :p pozdrawiam!
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
ja byłem w egipcie i powiem szczerze że mi sie nie specjalnie podobało.
oczywiście wokół aparamentu gdzie mieszkałem było czysto ładnie, może bardzo ładne ciepło ale jak gdzieś dalej wyjść to brudno tylko te araby czekają aby im coś dać...
a jak pojechaliśmy zwierzać piramidy to trzeba było wstać o 3 w nocy i jechaliśmy 2 godziny do tych piramid które mogliśmy zobaczyć jakiejś odległości chyba 100m. ale nie pamiętam teraz.. .
ogólnie nie specjalnie mi się tam podobało, trochę przereklamowany jest Egipt .. jak dla mnie
 

nicram127

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
aha... to kiepsko...;/ mam nadzieje ze mi o niebo lepiej upłynie czas:)) a jeszcze chcialbym sie spytać o samolot... czy do bagażu głównego można wsadzić scyzoryk i większe płyny? np. balsam do ciała, szampon itp? bo w podrecznym podobno mozna miec plyny w pojemnikach po 100 ml...;/
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Byłam na wakacjach i było bosko:D.

ale ja osobiście nie lubię takich upałów i właśnie najlepiej jechać na takie wakacje w Zimie, a nie w lecie, bo to ukrop.
 

Korba0811

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
99
Punkty reakcji
0
Ja też byłam :D :D
Ogółem jak dla mnie Egipt jest przereklamowany... :/
O niebo lepiej było w Chorwacji i w Bułgarii :sexy:

Dodam zdjęcie mojego pięknego wielbłąda... :D
Który pozował Nam do zdjęć :p
O jeszcze mogę dodać zachód słońca w Egipcie i widok z Samolotu :p
 

Attachments

  • wielb__ddd.jpg
    wielb__ddd.jpg
    96 KB · Wyświetleń: 69
  • zachod_egiipyyy.jpg
    zachod_egiipyyy.jpg
    67,7 KB · Wyświetleń: 81
  • widopk.jpg
    widopk.jpg
    116,9 KB · Wyświetleń: 71

LadyGryf

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
czekoladowej krainy
sliczne fotki :D


zgadam sie co do tego, ze jest przereklamowany.. ale jesli jedzie sie zeby pozwiedzac to naprawde warto!

w duzych miastach nie da sie wytrzymac od halasu i brudu na ulicach, ale w kurortach jest juz milutko :)
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Chciałam i nadal chcę pojechać do Egiptu, ze względu na te zabytki :) piramidy :) czystość plaży nie jest dla mnie aż tak ważna, bo nie lubię zbytnio wylegiwać się na słońcu bez celu ale tyle się słyszało o pięknych plażach i ogólnie o urokach Egiptu :) chciałoby się to zobaczyć, a czy w mieście jest czysto, czy brudno to trudno :p
 

emka335

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Uważam,że Egipt jest cudowny byłam tam w wakacje rok i bardzo mi się podobało. Musisz zwiedzić Dolinę Króli :)
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Uważam,że Egipt jest cudowny byłam tam w wakacje rok i bardzo mi się podobało. Musisz zwiedzić Dolinę Króli :)

To tylko marzenia, póki co nierealne.. :(
Wątpliwe żebym kiedyś tam była :(
Znam Egipt tylko z opowieści dziadka, który był już dosyć dawno.
Bardzo bym chciała pojechać! :)
 

laparisienne

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja byłam kilka razy z rodzicami i bardzo mi się podobało. Jak się wybierasz z biurem podróży, które traktuje turystów jak bydło i pokazuje na wycieczce kilka miejsc po łepkach to pewnie, że cały kraj wydaje się beznadziejny. Ja uważam że Egipt jest magiczny, tylko trzeba na spokojnie podejść a nie dać się wozić na 5 minut do Kairu nocą autokarem, masakra!
 

kolega112

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie żałośni są ci, którzy dają się nabrać na wycieczki do piramid i Kairu, te tak zwane 5 minutowe zwiedzanie. Jedziesz kilkaset kilometrów syfiastym autokarem w kraju gdzie latem dochodzi do 45 stopni w cieniu, po to tylko, żeby zrobić zdjęcie piramidzie i z powrotem do autokaru!
Egipt to cudowne miejsce, ale żeby się tam wybrać i nie narzekać trzeba mieć łeb na karku. W innym wypadku wydasz 2-3 tysiace na osobe i będziesz się wnerwiać, że na każdym kroku cie wykorzystują.
Ja jeżdżę do Egiptu regularnie za jakieś 700-900 zł za tydzień, mam tam stałych znajomych i cudowne wspomnienia.
 
K

katatonia

Guest
Po przeczytaniu wypowiedzi chyba skuszę się na wyjazd. Planowałam jechac z ok-tours do Egiptu. Wszystko jeszcze póki co, zależy od funduszy i zdanej sesji. Planów mam więcej, jednak chciałam zwiedzić ten kraj i poznać ludzi i nieco inną kulturę. Mam nadzieje,że uda mi się zrealizować przynajmniej ten plan. Trzymajcie kciuki ;)
 

siekacz

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ello.

W Egipcie gościłem już 3 razy prywatnie i raz służbowo - wyjazd integracyjny połączony z kursem. Firma finansowa w której pracuję robi już od jakiegoś czasu fajne wypady w różne kierunki.

Pierwszy raz w Egipcie byłem w 2004 roku. Kolejne dwie wycieczki odbyły się w 2006 i 2008 roku.
Do tej pory byłem w Grecji, Bułgarii i Egipcie. Wszystkie kraje są piękne na swój sposób. W Grecji i Bułgarii korzystałem z usług Ok-Service, biuro w pełni profesjonalnie realizuje swój założony program wycieczek.
Do Egiptu wybrałem się z Viva Club i Alfa Star. Jak do tej pory nie mam na co narzekać, a małe niedociągnięcia (nawet bardzo małe) przepuszczam bez komentarzy.

W Egipcie zwiedzałem wiele zakątków w 8-dniowej wycieczce objazdowej. To właśnie ona zrobiła na mnie największe wrażenie. Podróżowaliśmy pociągami, bilety są tanie. Spaliśmy w różnych hotelach średniej klasy. W 2004 i 2006 roku hotele egipskie ciut gorzej się prezentowały niż w 2008 roku. Nie jestem miłośnikiem luksusów ale typowym podróżnikiem, który w pocie czoła lubi dreptać dale i dalej.
Myślę że Egipt z biegiem czasu będzie zadowalał coraz bardziej wymagających cudzoziemców, życie w nim tętni a turystyka jest potężną gałęzią gospodarki.

W hotelach grasuje wielu Egipcjan trudniących się jako przewodnicy. Za drobną kasę mogą oprowadzić i objechać nawet cały kraj z klientami. Niemal wszędzie roi się od straganów, sklepów. Turyści ponoć mają znacznie drożej niż obywatele, ale i tak ceny są niskie... Miło jest się targować. Można sporo zaoszczędzić a przy okazji poznać życzliwych handlarzy. Mam pamiątkową muzykę - kasety i płyty. Mam nakręcony film z Egiptu (włącznie z sfilmowanymi zabytkami), jego realizacja nie była tania. Musiałem w dwóch atrakcjach turystycznych wykupić specjalny bilet upoważniający na filmowanie.
Mam zdjęcia z nurkowania w Morzu Czerwonym. Super przeżycie. Schodziliśmy dość głęboko, spokojnie na 20 m albo może i więcej. Bogactwo roślin i zwierząt podwodnych jest niewyobrażalne. Inni bali się rekinów, ja postanowiłem "zaryzykować" i żadnego na oczy nie widziałem. Ataki rekinów ponoć zdarzają się bardzo rzadko. Jedni boją się rekinów a do morza wchodzą bez tenisówek i ryzykują ugodzenie przez śmiercionośne szkaradnice. Drudzy słysząc o szkaradnicach w ogóle rezygnują z kąpieli z Morzu.

Palenie sziszy też było przyjemne ;] Jedzenie specjałów egipskich kończyło się w moim przypadku bez żadnych problemów. Kilku turystów z grupy miało problemy żołądkowe. Mimo to też nie narzekali ;)
Mam nadzieję że w Egipcie zagoszczę jeszcze nie raz. W kilku najbliższych latach wyjazdu do kraju Faraonów nie planuję, ale pozostało jeszcze kilka miejsc które bardzo chciałbym zobaczyć.

Ps. uważajcie na deszcze w Kairze. Tumany mokrego kurzu bywają bardzo śliskie :D

Pozdrawiam wszystkich miłośników Egiptu i Panią Paulinę z agencji turystycznej "Bumerang" z Krakowa - http://bumerangtravel.pl której jestem niemal stałym klientem.
 

czopstick

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Hmm... Egipt.. Cudowne miejsce. Sharm oraz Hurghada do nurkowania po prostu cudo. Jak ktoś chce zobaczyć kilka ciekawych foteczek z Egiptu to tu: http://wczasy.szu.pl żeby było szybciej, kliknij zakładkę Egipt.
 

Monika.niska

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam rozumieć, że podróż do egiptu już za tobą? To opowiadaj ze szczegółami jak było!
Ja myślę co prawda o jakimś last minute właśnie w te okolice dlatego każda opinia więcej będzie przydatna!
Co do nurkowania to w egipcie stawiałeś swoje pierwsze kroki czy miałeś już może jakieś doświadczenie?
 
Z

zypek84

Guest
Egipt to rewelacyjne miejsce, do którego warto wracać. Świetna pogoda, rewelacyjny zabytki i hotele jak z bajki.
Byłem tam dopiero raz, ale z pewnością wrócę nie jednokrotnie!
 

OLGA.K

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Potwierdzam! Ja też z ogromnym sentymentem wspominam wakacje w Sharm el Sheikh i Hotelu Grand Plaza, tuż przy samej rafie więc tym bardziej jest co wspominać! Leci ktoś w tym roku?
 
Z

zypek84

Guest
Słuchajcie... na http://www.egipt.etunezja.pl/ czytałem o zemście faraona. Czy jej istnienie jest prawdą? Czy to zwyczajna bajka dla turystów?
 
Do góry