E faktura –narzędzie dla przedsiębiorców

wfirma.pl

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Coraz więcej serwisów w Polsce oferuje narzędzia pozwalające wystawiać faktury VAT w formie tradycyjnej. Do tej pory nikt nie udostępnił takiego rozwiązania do wystawiania i przesyłania faktur w formie elektronicznej. Pierwszym takim serwisem w Polsce jest wfirma.pl która po aktualizacji 27-go marca zamierza zamieścić takie narzędzie on-line.

Jednak należy wiedzieć że sposób wystawiania , przesyłania i przechowywania e-faktur został szczegółowo sprecyzowany w przepisie: rozporządzenie ministra finansów z dnia 14 lipca 2005r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. z 2005r., Nr 133, poz. 1119).

Należy jednak wiedzieć że kontrahent który ma otrzymywać e-faktury musi udzielić akceptacji w formie pisemnej na takie przesyłanie dokumentów i w tej formie. Sposób przechowywania dokumentów elektronicznych również określony w w/w rozporządzeniu określony jest w sposób naste pijacy : miejsce przechowywania Polska, w formie oryginalnej w jakiej otrzymał taki dokument odbiorca.
:eek:k:
 

kapi57

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja w tym względzie mogę polecić inne aczkolwiek bardzo proste, intuicyjne i przy tym zaawansowane narzędzie do fakturowania, wystawiania dokumentów finansowych, zarządzania nimi, finansami i płatnościami w firmie.
Jest to http://faktury.iwystaw.pl/ , z którego sam korzystam i wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o księgowość dla małych i średnich firm.
Pozdrawiam
 

wfirma.pl

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja w tym względzie mogę polecić inne aczkolwiek bardzo proste, intuicyjne i przy tym zaawansowane narzędzie do fakturowania, wystawiania dokumentów finansowych, zarządzania nimi, i płatnościami w firmie.
Jest to http://faktury.iwystaw.pl/ , z którego sam i wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o księgowość dla małych i średnich firm.
Pozdrawiam

Większości przedsiębiorców nie wystarczy prosty program do fakturowania a narzedzie zespalające fakturowanie z CRM
 
Do góry