"dziwny stan zdrowia" mojej mamy

Anulaa93

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
Witam. Pisze tutaj ze względu na moją mamę, o którą z dnia na dzień martwię się coraz bardziej ;/ Niewiem co to może być i byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś wiedział co zrobić w takiej sytuacji :( No więc moja mama dużo razy bywała w szpitalach, miała zaburzenia psychiczne z powodu których musiała leżeć w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. To wszystko zaczeło się jakies 3 lata temu. Od tamtej pory była że tak powiem "faszerowana" różnymi lekami itp. Rok temu różne jej części ciała zaczynały drgać (noga, ręka) , ale to jeszcze nic. Od października coś dzieje jej się z karkiem. Te drgania rąk zniknęły, ale zaczeła chodzić przygarbiona i cały czas pochyla głową w dół i górę to ją strasznie męczy. Bardzo boli ją ten kark i jedna łopatka. Wdać ze ma mocno spięte mięśnie w barkach, wiem to dziwne nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem. Podejrzewamy że to przez pewien szpital, w którym leżała w październiku, podobno podawali jej mocne leki na to, aby przestały jej się trząść te ręce, no ale niestety przeszło to na kark. Wielokrotnie chodziła do lekarzy ale każdy wypisywał jej coraz to nowsze leki po których wogóle nic jej nie przechodziło. Wzbogacali się jedynie ci prywatni ;/ Każdy lekarz mówił że to są ruchy mimowolne .. i nic więcej. Tak jak już powiedziałam, wydajemy dużo pieniędzy na coraz to nowsze leki w nadzieji że pomogą. Naprawde , ja już nie moge patrzeć na to jak ona się męczy z codziennością. Jeżeli macie jakiś pomysł lub wiecie co zrobić w takim przypadku bardzo proszę o odpowiedź.
 

kut153k12345

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
115
Punkty reakcji
0
Skoro juz pytasz na forum, to sprobuj moze na jakims forum medycznym? Czesto tam konsultowac sie mozna z lekarzami - specjalistami, moze warto sprobowac.

Zdrowia dla mamy.
 

kierowiec

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
47
Punkty reakcji
1
Nie wiem skąd jesteś ale poszukaj w internecie konsultacje z lekarzami California Fitness. Są to dobrzy lekarze, żaden NFZ. Leczą homeopatycznymi lekami z Kanady, może warto spróbować. U mojej siostry wykryto raka wątroby 4 lata temu, brała taki syrop Noni prawie 200zł kosztował, ale jak się zapiszesz tam do klubu jest taniej. Od ponad roku lekarz się zastanawia jak to się stało, że raka nie ma mimo, że nie było naświetlań, chemii, operacji nic. Wizyta to ok 40-50zł zależy od miasta. Ale może warto spróbować. Nie jestem żadnym konsultantem, a osobą której to pomogło. Nie namawiam do niczego.
 

melostupro

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
133
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Springfield
najwyraźniej leki przyniosły skutek uboczny. silne leki uspokajające dają czasem takie efekty. nie wiem czy widziałas kiedys, jak starsze osoby, poruszają ustami tak jak gdyby jadły lub cos mówiły. to wszystko za sprawą leków. To niestety nieodwracalne jest.niestety nie wiem, co mam tobie poradzic. jezeli szukalas juz porad u specjalistów, a nie okazały się one skuteczne, a jedynie straciłaś to nie wiem. mówisz że mięśnie są spięte, może jakieś masaże, rehabilitacja, nie mam pojęcia, ale można spróbowac.

współczuję ci problemu, moja mama też jakiś czas walczyła z depresją, jednak w porę podjęła leczenie i jest dobrze.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Najprawdopodobniej jest to zespół poneuroleptyczny, jeden ze skutków ubocznych leczenia neuroleptykami. Innymi słowy jest to choroba Parkinsona wywołana lekami z tej właśnie grupy.

Kuracja opiera się na podawaniu l-dopy oraz inhibitorów mao-b (np selegiliny), ale z tego co wiem, nie można ich łączyć z neuroleptykami. Ciężka sprawa.
 
Do góry