dziwny problem

beatrycvze

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Chodzi o to, że przy niektórych uruchomieniach mój komputer warczy prawie jak piła motorowa, wcześniej nie wydawał takich dźwięków. jakieś porady? sugestie?



Płyta Asus P4S8X
Procesor Intel Celeron 2000
Zasilacz ATX 300W
Karta graf. GeForce 4XM440 64MBTV
Pamieć DDR 256 MB 400MHz
Dysk twardy Seagate 80GB 7200 Barracuda
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Też tak miałem. Wystarczyło zdjąć obudowę i wyczyścić obszar procka. Było tam tyle kurzu, że biedny wiatrak nie wyrabiał :D Obroty miał ok 3600 a temp procka to ok. 65 stopni. Po wyczyszczeniu nie dość że cichutko chodzi, to obroty spadły 4 krotnie (teraz 900) a temp dwukrotnie :p
Podczas uruchamiania komputera wciśnij parę razy Delete a potem wejdź w Health Status (czy coś takiego) i tam będzie jaką masz temp procesora i ile obrotów, z ciekawości (mojej :lol: ) możesz napisać ;)
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Bardzo mozliwe, ze ktorys z wiatraczkow jest juz na wykonczeniu. Tak jak napisal kolega otworz obudowe i przysluchaj sie ktory wentylator tak chalasuje. Jak juz bedziesz wiedziec ktory takie larmo robi to go zdemontuj, wyczysc lub wymien.
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
weź sobie ten wiatrak ze środka odłącz, rozkręć, przeczyść, ale dokładnie i później wszystko skręć i podłącz jak było. Ja tak miałem i tak zrobiłem i pomogło.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
weź sobie ten wiatrak ze środka odłącz, rozkręć, przeczyść, ale dokładnie i później wszystko skręć i podłącz jak było. Ja tak miałem i tak zrobiłem i pomogło.

Jakie określenie...



Nie rozkręcaj wszystkiego bo się nie opłaca, rozkręć tylko wiatraczek z procesora i dokładnie wyczyść.
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nie musi nawet nic rozkręcać, ludzie! Jeśli posiadasz w domu odkurzacz z taką nakładką-szczoteczką to wystarczy przejechać nią parę razy nad prockiem, jak nie będzie szło (w co wątpię) to poprzekręcać wiatrak palcem. Ja zrobiłem dokładnie tak i jak widać komp jeszcze chodzi i ma się bardzo dobrze :D
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Jak masz w odkurzaczu dmuchanie, to weź wynieś kompa na dwór i podmuchaj odkurzaczem. Cały kurz pójdzie z wiatrem :)
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Jak nie ma dmuchania tylko wciąganie to gwarantuje że nie wciągnie żadnych części z komputera :p
 

beatrycvze

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
nie wyczysciałam i nie wymieniłam, sama nie potrafie, a kolega nie mogł jak narazie, buczy nadal nawet w czasie działania, czy ktos mi powie kiedy moze pasc całkiem?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Wg mnie twój zasilacz to padło bo nie podałes marki ani modelu a po drugie jest zasłąby bo jest bardzo obciążony i dlatego jest głośny.
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Autorze tematu, czekamy na wyjaśnienia czy nasze rady pomogły :p Jeśli nie, co było przyczyną :D
 
Do góry