Dziwne zachowanie organizmu po alkoholu

kierownik96

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem, chodzi o to, że od ponad 3 lat piję codziennie po 5-6 piw dziennie, Nie jestem alkoholikiem po prostu lubię piwo i się delektuję smakiem. Ostatnio trochę mocniej się upiłem i wymiotowałem pół dnia i nic nie jadłem. Potem dwa dni nie piłem w ogóle a teraz codziennie po 3 -4 piwka wieczorem tak od 21 godziny 23. I na drugi dzień źle się czuję:?/ dziwny niesmak w ustach i dziwny odruch wymiotowania i często niechęć do jedzenia. Raz chce mi się jeść a raz nie. Nie mam nawet normalnego kaca tylko takie odruchy wymiotne po tak małej ilości alkoholu. Wcześniej jak piłem po 5-6 dziennie to na drugi dzień dobrze się czułem. Jak sobie z tym poradzić?
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Przestać pić.

Zgadzam się. Mi się zdaje że twój żołądek ma już dość "DELEKTOWANIA" się piwem. Teraz delektuj się tymbarkiem.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
96 to twój rocznik? Jeśli tak, to nie dziwię się, że masz takie problemy. Zrób sobie przerwę od piwa.
 

kierownik96

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ilusia napisał:
96 to twój rocznik? Jeśli tak, to nie dziwię się, że masz takie problemy. Zrób sobie przerwę od piwa.
Mój rocznik to 92. Jakie objawy mogę mieć od tego piwa jeśli chodzi o zepsuty już organizm przez te piwo? Jakoś tak te piwko mnie wciągnąłem :/ Wódki nie piję "okazyjnie i nie lubię jej :/" Jakie skutki mogą być po długoletnim codziennym w dużych ilościach picia piwa? Chodzi o skutki w organizmie, Słyszałem, że piwo jest zdrowe. Sam powoli zaczynam się o siebie martwić, że trochę za dużo pije tego piwa:/ POMOCY!!
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
W takiej ilości na pewno nie jest to zdrowe. Od nadmiernego spożywania alkoholu przede wszystkim możesz rozwalić sobie wątrobę czy nabawić się zapalenia trzustki. Takich rzeczy jest jeszcze cała masa.
Podobno pijąc alkohol w umiarkowanych ilościach zmniejsza się ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej serca. Ale 6 piw codziennie na pewno doprowadzi cię w końcu do czegoś odwrotnego.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
kierownik96 napisał:
od ponad 3 lat piję codziennie po 5-6 piw dziennie, Nie jestem alkoholikiem po prostu lubię piwo i się delektuję smakiem.
Zdecydowanie nie jesteś alkoholikiem :)

Odstaw alkohol ale nie raptownie tylko stopniowo.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
kierownik96 napisał:
Mam problem, chodzi o to, że od ponad 3 lat piję codziennie po 5-6 piw dziennie, Nie jestem alkoholikiem po prostu lubię piwo i się delektuję smakiem.
Każdy alkoholik tak mówi. Z jednym się zgodzę, masz problem, który trzeba leczyć. Alkoholizm nie dotyka wyłącznie tych leżących po rowach, to poważny problem nawet wśród lekarzy. Wypijanie takiej ilości alkoholu świadczy o uzależnieniu i juz kwalifikuje się na kurację. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako złośliwości tylko jak życzliwą radę.
Życzę wytrwałości, bo będzie Ci potrzebna.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
kierownik96 napisał:
Nie jestem alkoholikiem po prostu lubię piwo i się delektuję smakiem.
Jasne, bo przecież piwo to nie alkohol. Pijesz codziennie i nie uważasz się za alkoholika. Pięknie.
Korzystaj z młodości, ale mądrze, bo się niedługo wykończysz człowieku od tego g*wna.
 

Paulina_smacka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jej, uważam że przynajmniej jesteś na początku drogi, jak nie dalej, alkoholizmowej... 5-6 piw codziennie? Jakbyś pił jedno no to ok, ale sorry piwo to też alkohol. Mój mąż nie wypija tyle w miesiąc co Ty w jeden dzień... Dobra rada to przestać pić. Jesteś młodym człowiekiem i to może być Twoja ostatnia szansa.

No i udaj się do lekarza, pokieruje Cię i pomoże.
 
Do góry