Dziennikarstwo i media w Polsce

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
generalnie mam dystans do tzw dużej oglądalności, czy to w TV czy w necie
 
M

MacaN

Guest
Kiedy tu nie o dystans chodzi, tylko o to, ze lepiej by się sprzedał ciekawy popularnonaukowy Polski program ( w całości Polski ) od kolejnego programu, w którym to rolnik szuka żony, albo babka, która ma w domu gosposie do sprzątania, i wieczną chrypę taką, że jak ją słyszę to wyłączam telewizor, uchodzi za eksperta od sprzątania domów, a potem z niewiadomych przyczyn za eksperta od prowadzenia hoteli, choc juz ja nadawałbym sie do tego lepiej.

Warto jeszcze wspomnieć, iż te programy są na licencji, po prostu ktoś je żywcem zerżnął z BBC Entertainment
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pamiętaj że zawsze największą oglądalność będą miały właśnie puste programy, im bardziej wartościowy tym mniej oglądających. Używanie mózgu jest męczące
 
M

MacaN

Guest
A jednak programy popularnonaukowe sprzedają się doskonale na zachodzie. My tego nie mamy, bo skąd TV ma wziąć gościa, który tak jak Morgan Freeman opowie o kosmosie? No własnie odpowiedziałem skąd. Na pewno nie ze swoich zasobów ludzkich, stamtąd to tylko celebryci tańczący na lodzie i rzucający garami w restauracjach.

Chamstwo i prostactwo wylewające się hektolitrami, a jeśli nie, to kompletna nieudolność w przemawianiu do ludzi. Ci prezenterzy są sztuczni. Tak sztuczni, ze aż chce mi się płakać, gdy na nich patrzę!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może my po prostu jesteśmy mniej inteligentni i bardziej prostaccy, może nasi politycy jeszcze bardziej to podtrzymują prowadząc prostackie kampanie wyborcze i prostackie chwyty marketingowe

kiedy mieliśmy się nauczyć mądrości ? za zaborów ? za 20 lat II RP czy za 45 lat bycia kolonią sowiecka ?
 
M

MacaN

Guest
Nie uważam się za człowieka głupiego, ani prostego, Herbatniczku. Sadzę, że Ty też nie, wszak masz na koncie mnóstwo książek, prawda?

Polacy oglądają zachodnie kanały telewizyjne i programy popularnonaukowe, bo sa one interesujące. Oglądają zachodnie, gdyż naszych brak. Jakoś gdy leciały programy o dinozaurach w TVP to cała rodzina siedziała i oglądała, słuchając jak Krystyna Czubówna opowiada o tych istotach. Jakos programy Cejrowskiego przyciągały rzesze telewidzów i nie były za mądre jak na proste społeczeństwo. Dlaczego więc programy o kosmosie, czy ogólnie nauce miałyby nas znów nie przyciągnąć przed odbiorniki telewizyjne?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale widać tez co ma najlepszą oglądalność, czy to w TV czy youtube
 
M

MacaN

Guest
W TV najlepsza oglądalność ma to, co dostaniesz na tacy w czasie antenowym, najlepiej wieczorem. Na YT kanały popularnonaukowe maja jedną z lepszych oglądalności. Oczywiście wygrywa polityka, ale ile mozna tej polityki słuchać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile podgrzewa się politykę mocnymi emocjami to zawsze się sprzeda,

swoją droga to ostatnio tabloidy do spółki pokazały jak się mocno sprzedaje kłamliwy PR. Było to o kobiecie z 6 dzieci, która za niezapłacone 100 zł miała iść do więzienia razem z dziećmi

teraz okazuje się że to zwykła ściema, a już Ziobro zrobił sobie na tym bohaterską historię jaki to jest wspaniały obrońca prostego człowieka
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Fronda dała ciała


wydawca Resortowych dzieci przegrał prawomocny proces z Żakowskim, sąd przyznał że nie można mówić o tym dziennikarzu że jest takim resortowym dzieckiem.

10 tys zapłacą to może zmądrzeją
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
o samym żakowskim w ksiązce w zasadzie nic nie było, natomiast znalazł się na okładce (stara sprawa)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro twarz była to próbowano wciągnąć Żakowskiego w to "dzieło"

PR nie wyszedł a i kieszeń zaboli
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ich problem, akurat prorok mniejszy, wyjątkowo obrzydliwą robotę robi, a jest rodzynkiem w tym towarzystwie, jeśli idzie o pochodzenie...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Teraz TVP stała się bardziej otwarta na inne środowiska bo teraz zapraszają tam przedstawicieli W Sieci , Do Rzeczy i Gazety
Polskiej i pojawiły się osoby których nie zapraszano do tej stacji a powinni tam się pojawiać np Marian Kowalski
i Stanisław Michalkiewicz . Najbardziej szokujące się pojawienie Kowalskie TVP Info.
Wcześniej ignorowano go a szczególnie debacie o przyjmowanie Arabów do Polski.
Nieważne było że marsze przeciwko Islamizacji Polski przyciągają tłumy ludzi a Marsz Niepodległości przyciąga tłumy i ten sposób mediach nie było głosu większości społeczeństwa.
Teraz często pojawia się w tej stacji często.
Powinien tej stacji mieć własny program bo na YouTube ma sporą oglądalność i Facebooku sporo osób polubiło jego profil.
Za to że pojawi się często TVP Gazeta Wyborcza oczernia tą stacje .
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
pan k napisał:
Teraz TVP stała się bardziej otwarta na inne środowiska bo teraz zapraszają tam przedstawicieli W Sieci , Do Rzeczy i Gazety
Stała się otwarta na jedno środowisko + Dominika Wielowieyska dla statystyk a i tak osaczona przez 3 lub 4 dziennikarzy jednej opcji. Przekaz nie jest zrównoważony, po prostu przechylił się na drugą stronę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kiedyś tej innej opcji nie było wcale, więc jest bardziej pluralistycznie, kiedyś okołopisiaccy dziennikarze, byli niewidoczni, dzisiaj dominują, a ci którzy widzieć w tv innej opcji nie chcieli są zapraszani, nie oglądam tv, ani fanem pisu nie jestem, ale jest uczciwszy od manipulatorów z Czerskiej (jak Wielowiejska)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale się uśmiałem z gwiazdy dziennikarstwa czyli Ziemkiewicza, jak komentował gwizdy na narodowym skierowane pod adresem prezydenta Dudy

że to gwizdały osoby związane z ratuszem, czyli warszawskim PO, totalna kompromitacja tego pana
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, żyleta stwierdziła, że to byli ludzie z biletami Tymbarka, czyli nic nie mający wspólnego z normalnymi kibicami (chociaż okazjonalni kibice), może i Ziemkiewicz w swym uwielbieniu dla Bufetowej popłynął (znam przypadki takich akcji władzy przeciwko wrogom politycznym, ale jako, że są bardzo "twardo" osadzone na konkretnych osobach, tylko na pm, w kontekście tym, akcja gwizdania urzędników, to byłby "pikuś" - zapewne urzędnicy to nie byli, tylko zwykle pelikany, ergo Ziemkiewicz bliski wyskoczenia poza basen)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może dlatego że od 1999r nie było żadnego prezydenta na finale pucharu polski

prostym tekstem - to jest widowisko piłkarskie a nie okazja do lansowania się dla władzy
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
pan k napisał:
Teraz TVP stała się bardziej otwarta na inne środowiska bo teraz zapraszają tam przedstawicieli W Sieci , Do Rzeczy i Gazety Polskiej
Poprawka - zapraszają tam TYLKO przedstawicieli w sieci, do rzeczy (czy raczej od rzeczy) i gazety polskiej.
Cieszy mnie że oglądalność TVPiS i Dziennika Telewizyjnego (wiadomościami nazwać się tego nie da) leci na łeb na szyję. Swoją drogą Kurski domagał od ośrodka badawczego informacji o kodach pocztowych badanych telewidzów - not cool
 
Do góry