Dzień Życzliwości

Status
Zamknięty.

kamil31

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Wielkimi krokami zbliza sie Dzien Zyczliwosci, ktory tradycyjnie odbywa sie we Wroclawiu 21 listopada. Przyznam szczerze, ze o samej idei uslyszalem niedawno od znajomej, ktora byla na takim "swiecie" w wyzej wymienionym miescie i bardzo je sobie chwalila. Mnie samemu pomysl bardzo sie podoba, bo wydaje mi sie, ze zyczliwosc wsrod ludzi wcale nie jest tak powszechnym zjawiskiem, jakby moglo sie wydawac i pomysl jej rozpowszechniania jest naprawde fajny. W tym roku na pewno chcialbym sie wybrac, moze uda mi sie wyciagnac znajomych i przy okazji zwiedzic Wroclaw, o ktorym wiem niewiele poza tym, ze lubia go krasnale ;) A ktos z Was sie moze wybiera albo byl juz i moze wiecej o tym powiedziec?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja niestety juz teraz wiem, że nie bedę, ale chciałabym zobaczyć "na żywo" jak to wygląda... ^_^
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
na szczęście to daleko ode mnie, więc nie będę musiał znosić żadnych ludzi łażących po mieście i zawracających głowę.
 

kamil31

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
38
ja wiem na pewno, ze chce sie wybrac, Teatr Lalek szczegolnie zwrocil moja uwage, ale nie tylko :)

Morion, czemu tak pesymistycznie, nie lubisz zyczliwych ludzi? ;)
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Według mnie to zupełna głupota. Na co ludziom takie dni? Stają się przez nie lepsi? Według mnie to tak jak wszyscy pójdą z ciekawości zobaczyć co się dzieje bo coś w mieście jest, a potem i tak o tym zapomną. Życzliwości uczy się od dziecka, przez rodziców w szkołach itd. Jakiś dzień niczego nie zmieni... Zwykłe zawracanie głowy, bezsensowny dzień. Tak jak Morion mówi, dobrze, ze to nie będzie się działo w moim mieście.
Jeżeli już coś miasto urządza to konkretnego mającego jakiś sens. A jaki sens w dniu życzliwości? Nikt poza organizatorami i może jakimiś mniejszymi zgromadzeniami, tego dnia na serio nie weźmie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja wiem na pewno, ze chce sie wybrac, Teatr Lalek szczegolnie zwrocil moja uwage, ale nie tylko :)

Morion, czemu tak pesymistycznie, nie lubisz zyczliwych ludzi? ;)
nie lubie, sam nie jestem życzliwy, nie ma prawdziwej życzliwości, jest ona tylko w dni takich zabaw, jest sztuczna, i kończy się smarkaczami zaczepiającymi Cię na ulicy z okazji takiego dnia.
 

hellen

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
jak rozumiem ten dzien jest tylko we wroclawiu?? i dlaczego tylko przez jedna dobe ludzie maja byc zyczliwi?? idea jest dla mnie nieco pokretna, z drugiej strony jezeli ma to umilic rzeczywistosc chocby na chwile, to czemu nie??
 

kamil31

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
38
jeeej, alez tu roi sie od smerfow marud! ludki, to nie chodzi o to, by przez 1 dzien poudawac zyczliwosc, a nastepnego podstawic babci noge na ulicy!
Glamowiec - o jaki sens Ci chodzi? dla mnie to ma duzy sens, bo uswiadamia ludziom, jak wazna jest wzajemna zyczliwosc. i takie rzeczy powinnismy promowac, a nie jakies idiotyzmy, ktore niczego dobrego dla ludzi nie niosa. moze Ty bardziej skorzystasz na degustacji alkoholu, czy darmowej kawie, ale ja jednak widze wiecej sensu w Dniu Zyczliwosci..
to ma byc mily dzien dla milych ludzi, nie ma co sie doszukiwac falszu w tym przedsiewzieciu. zawsze podejrzewasz klamstwo i oblude, gdy ktos bezinteresownie robi cos sympatycznego?
hellen ma sporo racji - 'w zyciu piekne sa tylko chwile..' ale pozwolmy tym chwilom trwac :)
 

dziamdziak

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
39
hellen, ludzie maja byc zyczliwi na co dzien, a w tym dniu po prostu zwrocic wieksza uwage na ten wspanialy wytwor ludzkosci, jakim jest zyczliwosc ;p a co do tego, ze tylko we Wroclawiu, to z tym sie zgodze - akcja powinna sie rozejsc po calej Polsce :)
 

rejf85

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
gdańsk
wszystko przez to, że na codzień mamy problemy z życzliwością, dlatego uważam że taki dzień to świetny pomysł na to aby przypomnieć ludziom o tym czym jest życzliwość! uśmiechajmy się do siebie wszedzie, na ulicy, w tramwaju, w sklepie czy w windzie, od razu świat będzie piękniej wyglądał, nawet w pochmurny, zimny i deszczowy dzień, spróbujmy!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Taka sama sztuczność jak Walentynki. Jak kogoś kocham to nie potrzebuję do tego specjalnego święta. W tym przypadku jeśli jestem życzliwy to będę to okazywał codziennie, a nie tylko 21 listopada.

Ale cóż. Trzeba sprawiać pozory. Jaki ten Wrocław piękny. Wszyscy mieszkańcy się szanują i są dla siebie życzliwi. Szkoda, że tylko 21 listopada.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Chcecie-świętujcie. Ale faktem jest, że takie dni są sztucznie pastelowe, niczym przedwyborcze obietnice.
 

myszczu007

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
525
Punkty reakcji
0
Lepiej być życzliwym chociaż troszkę codziennie niż udawać ten jeden dzień, a później wrócić do nienawiści itp.
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
dzień życzliwości to jak dzień kobiet jest a bynajmniej powienien być co dzień a nie tylko raz na rok
 

upa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2008
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z piekła.
I co się tam będzie działo?

Nie przyjęliby mnie z otwartymi ramionami.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
I co się tam będzie działo?

Nie przyjęliby mnie z otwartymi ramionami.
a co? masz na plecach jestem normalny? no cóż, przykro mi. musisz szukać sobie jakiejś parady dla ludzi o zdrowym rozsądku. o ile znajdzie się tyle ludzi co nie będzie się bało przyznać że jeszcze nie są ogłupieni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry