Dzieci rozpruły mężczyznę

Status
Zamknięty.

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Może faktycznie stwierdzenie że jestem przekonany jest nie prawidłowe, lecz bardziej prawdopodobne jest to że pomysł wziął się z jakiś gier czy filmów niż z lekcji historii, jeśli dobrze pamiętam to o Aztekach miałem w 2 klasie liceum, nie sądzę aby dzieci w wieku 12lat uczyły się sadystycznej kultury dawnych ludzi. Jak już piałem nie jestem pewien natomiast sam się zastanów która wersja jest bardziej prawdopodobna.

Nie ma sensownych przesłanek, by ograniczać się do takiej alternatywy. lekcje biologii znacznie wcześniej traktują o sercach. To jest jednak drugorzędna sprawa - co to za różnica, czy dziecko wyjmie serce, mózg czy zrzuci delikwenta w przepaść, istotne jest morderstwo. Jaka by nie była inspiracja wcielona w życie, eliminowanie kolejnych mogłoby jedynie zmieniać charakter kolejnych zbrodni - trzeba zająć się źródłem. Bazą na to wszystko. A więc patologią rodziny. Tak wiele osób gra w brutalne gry komputerowe, ogląda brutalne filmy, czyta bezpośrednie książki - a tak niewiele słyszymy o podobnych zbrodniach. Związek jest co do istoty zdarzenia pomijalny, tak a priori jaki i posteriori.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Nie jest ważne co było inspiracją lecz sam fakt że doszło do takiej zbrodni, nie powinno im to ujść płazem i każdy powinien odpowiadać za swoje czyny, mimo że są to dzieci musiały zdawać sobie sprawę z tego co czynią. Uważam że kara śmierci jest zbyt łagodna, osoby dopuszczające się morderstwa powinny być surowo karane, więzienie to jeszcze mało mają tam życie za free, ciepłe posiłki, telewizje i to ma być kara? a na dodatek to my płacimy za ich utrzymanie. Uważam że polskie prawo jest nieco dziwne ale nie o tym jest temat, takie zdarzenia będą mieć jeszcze miejsce zapewne, bardzo prawdopodobne że głównym problemem jest patologia rodzinna, tylko niestety z tym ciężko jest cokolwiek zrobić. Jest w tym wina również rodziców bo kwestia wychowania ma bardzo duże znaczenie, ale co zrobić jak ojciec z matką wolą się napić niż zając się dzieckiem, tacy ludzie nie powinni mieć potomstwa, większość z nich są skazani na porażkę życiową i dzielą losy rodziców.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Nie jest ważne co było inspiracją lecz sam fakt że doszło do takiej zbrodni, nie powinno im to ujść płazem i każdy powinien odpowiadać za swoje czyny, mimo że są to dzieci musiały zdawać sobie sprawę z tego co czynią. Uważam że kara śmierci jest zbyt łagodna, osoby dopuszczające się morderstwa powinny być surowo karane, więzienie to jeszcze mało mają tam życie za free, ciepłe posiłki, telewizje i to ma być kara? a na dodatek to my płacimy za ich utrzymanie. Uważam że polskie prawo jest nieco dziwne ale nie o tym jest temat, takie zdarzenia będą mieć jeszcze miejsce zapewne, bardzo prawdopodobne że głównym problemem jest patologia rodzinna, tylko niestety z tym ciężko jest cokolwiek zrobić. Jest w tym wina również rodziców bo kwestia wychowania ma bardzo duże znaczenie, ale co zrobić jak ojciec z matką wolą się napić niż zając się dzieckiem, tacy ludzie nie powinni mieć potomstwa, większość z nich są skazani na porażkę życiową i dzielą losy rodziców.

W istocie jest co zrobić z patologiami rodzinnymi. Legalizacja aborcji, sensowny system ekonomiczny. Proste i w prostej linii prowadzące do radykalnej poprawy. Przekładając na realia Rosji należy jednak uznać, że realność jest niska. 
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Tragedia! W sumie to nie wiem co o tym myśleć. Szkoda tego emeryta, chociaż pewnie to też był pewnie typowy ruski żulek...
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
W istocie jest co zrobić z patologiami rodzinnymi. Legalizacja aborcji, sensowny system ekonomiczny. Proste i w prostej linii prowadzące do radykalnej poprawy. Przekładając na realia Rosji należy jednak uznać, że realność jest niska.
oszołomiło mnie troszkę,Czyżbyś wierzył że rodziny patologiczne mają świadomość swego destrukcyjnego sposobu wychowywania dzieci?W kwestii aborcji najchętniejsze są kobiety- pary,które mają jakieś dążenia i dzieci krzyżują im plany.w rodzinach patologicznych dzieci po prostu sie rodzą i na tym koniec, chyba że można za ich pomocą coś wydusić od państwa albo ludzi.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
A mnie dziwi to że wszyscy byli mocno 'zaprawieni' a te dzieciaki dały jeszcze rade rozpruć człowieka.
Należy im się co najmniej jakiś zakład poprawczy o zaostrzonym rygorze.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
oszołomiło mnie troszkę,Czyżbyś wierzył że rodziny patologiczne mają świadomość swego destrukcyjnego sposobu wychowywania dzieci?W kwestii aborcji najchętniejsze są kobiety- pary,które mają jakieś dążenia i dzieci krzyżują im plany.w rodzinach patologicznych dzieci po prostu sie rodzą i na tym koniec, chyba że można za ich pomocą coś wydusić od państwa albo ludzi.

Powołuję się na statystyki. Jeżeli wskutek legalizacji aborcji spada odsetek dzieci wychowywanych w rodzinach patologicznych, to o ile nie wynika to z innych czynników, mamy do czynienia z poważną zależnością. Apriorycznie można powiedzieć np. że samotna matka będzie bardziej zainteresowana aborcją, niż jej odpowiedniczka ulokowana w związku. Osoby, których nie stać na wychowanie dziecka będą bardziej zainteresowane, niż te, które stać. Wreszcie pozytywnie: Większy odsetek matek stanowić będą te świadome, dojrzałe i odpowiedzialne młode kobiety. Należy pamiętać również, że aborcja ma skutki uboczne - depresja. To coś więcej niż ot, hop siup - osobom niezainteresowanym dziećmi bardziej będzie pasowała antykoncepcja, w patologicznych regionach łatwiej wyobrazić sobie jej zaniedbanie.


Ostatecznie wychodzi na to, iż statystyka wskazuje na realną zależność.

 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Odjęło mi mowę, jak to czytałem. :mruga:
Nie będę miał innego zdania, jak reszta osób tutaj się wypowiadająca - bez względu na wiek kara musi być. Ci chłopcy dobrze wiedzieli, co czynią i za to winni do końca życia nosić piętno morderców. Mnie natomiast poraziła tutaj niemoc prawa. Trudno mi ocenić, jakby to wyglądało u nas w Polsce, jednak wydaje się koniecznym wprowadzenie do prawa zapisów, by w takich przypadkach zbrodnia ulegała zawieszeniu, do czasu uzyskania minimalnego wieku, w którym osoba może odpowiadać, jak dorosła tj. wieku 16-tu lat.

Słusznie zauważył Tendencjusz - największy nacisk należy położyć na zmniejszenie patologii. Nie powiem tu, co konkretnie należy zrobić, gdyż patologie rodzą się z bardzo wielu przyczyn - zdrowie, pochodzenie, bankructwo, itp. Oczywiście nie da się jej wyeliminować całkowicie - zawsze znajdą się ludzie, którym wygodniej jest nic nie robić; żyć na dnie społeczeństwa i pić wódę za "lepsze czasy". Im jednak takich osób jest mniej, tym łatwiej je kontrolować. Przestrzegałbym jednak w tym miejscu przed myślą, iż rozwiązanie tkwi w polityce socjalnej. W moim odczuciu ta droga jest błędna i zawsze byłem jej przeciwny. To, jak w tym powiedzeniu: dawanie ryby pozwoli się najeść w danym momencie. Kluczem jest jednak danie wędki i nauczenie, jak jej używać. Rozwiązania szukałbym więc bardziej w unormowaniu podatków, zwiększeniu perspektyw, dla rozwoju biznesu, naukę i wychowanie w kulturze. Pozornie te rozwiązania ulokowane są dość daleko od naszego problemu, jednak im lepiej rozwinięty biznes tym więcej miejsc pracy, a co za tym idzie rozwiązuje się duża ilość problemów patologicznych, gdyż pracę będą w stanie znaleźć nawet ci, którzy nie mają jeszcze wyrobionych referencji.

Trudno mi ocenić, na ile pomocna byłaby tu liberalizacja przepisów o aborcji. Nie mam danych na ten temat ...
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
U nas też, bo osoby do 12 roku nie odpowiadają karnie. Od 12 do 15 przed sądem dla nieletnich, od 15 lat do 18 przed normalnym sądem jeśli zgodzi się na to sąd dla nieletnich.
Czas zmienić prawo.Dzieci, dziećmi ale skoro tak szybko "dorastają"to nie mogą żyć w poczuciu bezkarności.Tu nie ma żadnej filozofii,tak ciężkie zbrodnie powinny być objęte dotkliwą karą.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Nie wiem co myslec - mega sadysci nie ulega watpliowosci,ale czytac to ..nie zbyt bestialskie
Przydadza sie tacy w ....
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Bezpośrednio nas się to nie dotyczy, ze względu na to, że w Rosji obowiązuje inny wymiar sprawiedliwości, aczkolwiek niesprawiedliwy wobec przestępców.
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Tragedia.... nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić... jak bardzo zepsuci muszą być Ci chłopcy, że zrobili coś tak strasznego?? Wg mnie wiek tu nie ma nic do rzeczy. Za tak poważną zbrodnię powinni odpowiedzieć jak dorośli ludzie. Zrobili to z pełną świadomością, zaplanowali to wcześniej! Nie widzę okoliczności łagodzących... w wieku 13 czy 14 lat to nie są już takie dzieci, które nie potrafią przewidzieć skutków swoich czynów. Niestety takie jest bezmyślne prawo i takie dzieciaki potem popełniają takie zbrodnie, bo przecież nic im nie zrobią :/
 
Status
Zamknięty.
Do góry