Dzieci Rodzą Dzieci...

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja uwazam ze nie jest to pozytywne zjawisko kiedy 16-latkowie zostaja rodzicami ale gdy mowa jest o ludziach odpowiedzialnych i myslacych realnie i przyszlosciowo to jakos sobie poradza w takij sytuacji. Gdybym ja zaszla teraz w ciaze (a bardzo bym chciala :)) to chociaz byloby to pewne utrudnienie jesli chodzi o mature studia itd wielkiego dramatu by nie bylo.
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
jesli chodzi o mnie,to ta dziewczyna na pewno powinna urodzoic dzidzie i sie nia opiekowac jak najlepiej bedzie mogla i umiala,zawsze moze poprosic o pomoc np swoja mame,ablo mame chlopaka,w kazdym razie powinni sprobowac,a nie oddawac dzidzie...moja mama zaszla w ciaze majac 17 lat i teraz bym jej nie wybaczyla,gdyby mnie wtedy oddala,a myslala nad tym :( ale to tylko moje zdanie,zycze im szczescia i wiary w siebie :p
 

ewela_15

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Miasto
W-wa
hehe u mnie to już normalne że 15 latakm jest w ciąży... teraz czwartka moja koleżanka będzie rodzić... :D tym razem 18-latka. Wcześniej były 15-latki. A gdzie tatusiowie tych dzieci? A powiesili się. A jak są, to wolelibyście nie wiedzieć jacy :/
 

cukiereczek1610

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z NIEBA
wiec wiek na maciezynstwo powinien sie zaczac od 20 lat...ale niestety zaczyna sie to szybciej...i coraz czesciej to sie zadaza....a czemu...bo dzieciaki takie jak ja (16lat i mniej) nie wiedza co robia nie wiedza jak sie dokladnie zabezpieczyc....w szkole czasem cos powiedza ale to takod rutyny i ciagle to samo,a rodzice nie poruszaja tego tematu,bo sie boja ze jak juz zaczna todziecko chce sprobowac jak to jest,a pozniej jes za pozno...wlasnie ze mna....ja mam16 chlopak 19...kochamy sie ale cuz....zylam chwila to nie byl pierwszy raz cos zawiodlo i stalo sie...jestem w 2 miesiacu i zastanawiam sie nad aborcia nie mamduzo czasu ale chyba musze to zrobic nie mam innego wyjsca...tzn mamzabic siebie i dziecko,a tak naprawde juz je kocham i chcialabym je urodzic ale nie moge...jak sie zdecyduje na aborcje to wyrzuty supmienia do konca zycia....
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
dla mnie kobieta ktora poddala sie aborcji jest ZEREM kompletny brak szacunku dla takich osob.
 
B

buuziaczek:*

Guest
Jesteś pewna tej aborcji?? Pomyśl sobie, jak niedługo byś tulila i calowala to Maleństwo które teraz jest w Tobie... 16 lat... hmmm... skoro czujesz że dasz sobie rad z wychowaniem tego Dzieciątka to nie warto niszczyć sobie życia... Ja mam 18 lat, ale nigdy bym sie nie podjela aborcji... Choćby nie wiem co... To jest morderstwo.. :( nie rozumiem tego poprostu... A co do wpadek 15latków to hmm... jeśli wiedzą że mogą liczyć na pomoc rodziców i wsparcie najbliższych to luuzik :p Chociaz widac już nawet 15latkowie czują sie dorośli... Co sie dzieje wogóle na tym świecie :( to jest straszne :(
 

misiaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Cukiereczek1610!!! nie rob tego!!!!!!to jest cudowne nosic w sobie czesc siebie,potem rodzisz takie malenstwo bezbronne sliczne kochane najcudowniejsze na swiecie bo Twoje!!ja mialam 17 lat jak zaszlam w ciaze tez myslalam o roznych rzeczach,ale wiem ze bym nigdy tego nie zrobila.teraz mam cudenko male w domku ma prawie 5 m-c i jest oczkiem w glowie calej rodziny([pomimo ze bylo ciezko na poczatku r rodzicami i rodzina) na dodatek Ci powiem ze jestem samotna mama.jest ciezko ale jesli bym miala cofnac czas to i tak chcialabym zeby Milenka byla na tym swiecie bo nie wyobrazam sobie zycia bez niej!!!jesli chcesz pogadac to daj znac,bardzo chetnie Ci pomoge!!!#maj sie i przemysl to!!!


 

cukiereczek1610

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z NIEBA
dziwne ale prawdziwe...jak robiłam 4 dni temu test to wyszły 2 kreski czyli ciąża i nie robiłam go sama....a dziś u ginekologa okazało sie ze nie jestem w ciazy...test daje 99% pewności a ja byłam w tym 1% dzis zrobiłam 2 test i 3 i faktycznie nie jestem w ciąży...ale tak szczeze to juz dzis w nocy stwierdziłam z moim chłopakiem że urodze to dziecko...że w końcu on pracuje,jego rodzice tez sie nie odwrócą,chociaż na nich można liczyć...bo na moich nie!Matka jeszcze by mnie z domu wywaliła:(...takze naczytałam sie tego w czoraj i raczej tego bym nie zrobiła...ale jesli bym była pewna że chłopak mi nie pomże że rodzina sie odwróci to wolaabym aby to dziecko nie posmakowało życia
ale teraz jest dobrze...w koncu jak juz wpadne to juz ponise konsekwęcje...DZIEKI za opinie:)
 

Jen

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2006
Posty
7
Punkty reakcji
0
:p Ja myzśle ze te młode pary uprawiając sex robiły to pp pjanemu....Tacy ludzie sa egoistami w tym wieku..Ciekawe co ich rodzice na to..Do końca ta dziewczyna ma prze:cenzura:a...............!!! :eek:k: :eek:k: :eek:k: :p :p :p
 

Attachments

  • Pic___Tupak_Shakur.jpg
    Pic___Tupak_Shakur.jpg
    121 KB · Wyświetleń: 25

emilia0

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2006
Posty
178
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Teraz co raz częściej "dzieci" się kochają, a zarazem kończy się to ciążą, prawdopodobnie jest to spowodowane niedojrzałością sexu,nie rozmawianiem z rodzicami na temat sexu, nie wiedzą jak się zabezpieczyć,poprostu są jeszcze na to nie gotowi,lecz tutaj dominują emocje. P.S. zwracam się do tych,którzy mówią,że 15-latkowie nie byliby dobrymi rodzicami.Powiem,iż mam koleżanke,która urodziła w wieku 15 lat,ma ślicznego chłopca,który ma już prawie trzy latka,sama go wychowała,umiała nim się opiekować,poprostu poczuła sie prawdziwą matką(nastoletnią matką).Jest naprawdę dobrą matką.
 

marlenuś

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
a j bylam w ciazy prawie 3miesiace :( i poronilam ... wiem wiek nieodpowiedni (16 lat) ale coz ...
jezeli chodzi o rodzicow to moi mimo wiekliego strchu zlosci i nie wiem czego jeszcze wysluchali mnie pogadali najpierw ze mna a pozniej z pawlem i jakos mialo byc ;] jego rodzice to juz calkiem na luzie podeszli i wogole hehe ... a w tamtym tygodniu juz przestalam byc w ciazy :(
szczerze to bylo mi fatalnie z tego podowdu mimo ze moi rodzice odetchneli z ulga ja dalej jestem w dolku :(
sama swidomosc noszenia pod sercem dzidziusia mnie rozczulala mimo wszystko ...
a moze tak mialo byc ? :(
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
hehe u mnie to już normalne że 15 latakm jest w ciąży... teraz czwartka moja koleżanka będzie rodzić... :D tym razem 18-latka. Wcześniej były 15-latki. A gdzie tatusiowie tych dzieci? A powiesili się. A jak są, to wolelibyście nie wiedzieć jacy :/


to ma być smieszne... no jak dla mnie to nie bardzo jest to smieszne.. że przyszly tatus sie powiesił..

mam 3 kolezanki które wychowują same dzieci..
Agnieszka ma 16 lat.. w lipcu tego roku urodzila sliczną dziewczynke... jej chłopak sie powiesił w styczniu.. ale nie przez to że miał zostać ojcem.. tylko presja rodziców doprowadziła do tego.. że wolał sie zabić niż odejsc od dziewczyny ktora dała mu dziecko.. :(
Róża ma 16 lat.. w czerwcu 2005r. urodziła chłopca.. miała wtedy 15 lat.. chłopak jest wieku Róży.. i są wspaniałymi rodzicami.. :)
Kamila. ma teraz 18 lat.. gdy urodziła Marysie w marcu 2005 miała 17 lat. nespełna. i co .. gdy mała miała 7 miesiecy uciekła w Polske.. bo spotkała chłopaka... Dla mnie to matka nie jest.. bo nie ma jej gdy mala jest chora.. a pieniadze ktore przesyła.. do domu nic nie dadzą.. bo Marysia nie wie tak naprawde kto jest matką..

w moim miescie już nie jest wielkim szokiem że dziewczyna mając 15.. 16 lat rodzi dziecko..
wazne jest to czy Ona sobie radzi z dzieckiem.. czy jest matką dla tego dziecka..
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
a j bylam w ciazy prawie 3miesiace :( i poronilam ... wiem wiek nieodpowiedni (16 lat) ale coz ...
jezeli chodzi o rodzicow to moi mimo wiekliego strchu zlosci i nie wiem czego jeszcze wysluchali mnie pogadali najpierw ze mna a pozniej z pawlem i jakos mialo byc ;] jego rodzice to juz calkiem na luzie podeszli i wogole hehe ... a w tamtym tygodniu juz przestalam byc w ciazy :(
szczerze to bylo mi fatalnie z tego podowdu mimo ze moi rodzice odetchneli z ulga ja dalej jestem w dolku :(
sama swidomosc noszenia pod sercem dzidziusia mnie rozczulala mimo wszystko ...
a moze tak mialo byc ? :(


Bardzo Ci wspolczuje :( Tak to jest ze mimo wieku jest w kobiecie ten instynkt a i niektorych rozwija sie on szybciej u niektorych wolniej.
 

romantyczna19

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
czasem to przychodzi nagle, tak się stanie i jiż, nie ma odwrotu. a naprawde nie warto z tego zrezygnować. W grudniu dopiero kończę 19 lat, a już jestem w 5 miesiącu i daje radę. Chłopak pracuje, wspiera mnie, oglądamy nasze maleństwo co miesiąc na usg- jest śliczne. Uczucie trudne do opisania- takie maleństwo, jego serduszko bije w nas, no i rośnie jak na drożdżach, chociaż jeszcze prawie nic nie przytyłam. Zaczęłam studia, nie jest źle, zdecydowałam się nawet wciąż uczyć pomimo to i jestem dumna z tego,że zostanę mamą, chociaż to wcale nie będzie takie łatwe- rodzice to ledwo zaakceptowali, rodzina wciaż nie wie. To nie było planowane, ale stało się. Przecież nie mogę mieć pretensji do dziecka,że jest w moim brzuszku, samo nie pchało się na świat- NAUCZYŁAM SIE JE KOCHAĆ, DBAM O NIE JAK TYLKO POTRAFIE :) :). Czasem mi tylko żal, że nie było jeszcze zaręczyn, ślubu, wesela- że na to wszystko będę musiała jeszcze poczekać- kiedyś planowałam zycie inaczej, ale i tak nie jest źle- daję radę- chociaż nie mieszkam jeszcze z moim chłopakiem, nie tworzymy jednej rodzinki.
NIE DECYDUJCIE SIE NA ABORCJĘ!!- SZKODA ŻYCIA I WASZEGO I DZIECKA. zAWSZE KTOŚ POMOŻE, WESPRZE W TRUDNEJ CHWILI- PRZYJACOELE, RODZINA
 
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Kurde nika ale wiesz, oni mogą być dobrymi rodzicami dopóki trzeba bedzie latać przy dzieciach fizycznie. Ale wątpie czy jesli dziecko zacznie probowac alkoholu, narkotykow odpowiednio zareagują skoro pewnie sami beda sobie używać życia.



Przxepraszam bardzo mam 14 lat i to wcale nie znaczy że bede ćpac itp !! wręcz przeciwnie !!!..... i to że oni uprawiali sex nie znaczy że odrazu są na tym najgorszym poziomie społeczeństwa !!
 

babcia razor blade

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2006
Posty
183
Punkty reakcji
0
totalna nieodpowiedzialność, i brak wiedzy na to wychodzi :) no ale cóż powinna wychowywać i ponieść konsekwencje wpadki

Wlasnie ... Jesli decyduja sie na sex to powinni najpierw pomyslec ... No ale coz .. to nie bedzie winna tego malenstwa ... Powinni go wychowac najlepiej jak potrafia .. Pozdro :)
 

natalia16

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja mam 16 lat i marze!!! o dziecku.od 2 lat opiekuje sie dziecmi nie raz mi daly w kosc i woogle..wiem co znaczy opiekowac sie dzieckiem.moja mama jest juz przygotowana na moja ciaze hehe.gdybym teraz zaszla to nigdy!!! powtarzam nigdy!! bym nie usunela!!narazie nie mam chlopaka tym bardziej nie wspolzylam.mysle ze jakbym miala ''celowo'' zajsc w ciaze to po szkole bo wybieram sie do 4 letniego technikum i chce skonczyc szkola.a jezeli zajde w trakcie szkoly to coz i tak zdam:) rodzice mnie nie wywala z domu to mam pewne:):)wiem ze to straszny obowiazek na cale zycie ale jestem tego swiadomoa:):) nie lubie imprez i tego typu zeczy ale jak bede gdzies chciala wysc to mam sie chetnie zajmie:):) ja mam 16 lat i dopiero planuje ze moze za kilka lat a wedlug mnie 14 lati uprawiajace sex sa nieodpowiedzialne i woogle..ale trzeba im dac sznase jezeli wpadna...potrafia byc naprawde dobrymi matkami tlyko potrzebuja pomocy!!u mnie w miejscowosci w ktorej mieszkam normanie brzydko powiem jest wysyp dzieci..coraz czesciej i glownie teraz rodza dzieczyny w wieku 16-20 lat a keidys kobieta w ciazy to byla zadkosc:):)powodzenia przyszlym mamusia i tym co juz maja kochane bobasy w domu:):)
 
Do góry