Działalnosc bez zobowiązania

Rafiki732

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam ,mam znajomego co robi płoty z kamienia pracy maja sporo .Ostatnio zaczeli go troszke ludzie robic gdyz robi na lewo i nic nie=komu nie moze zrobic.Mam takie pytanie chcielismy zalozyc działalnosc na mnie ale wiaze sie z tym mase biurokracji i tak dalej. Mogłbym szukac mu zlecenia ktore on wykonuje tak aby bylo to legalnie niemajac zalozonej dzialalnosci gospodarczej???prosze o wszelkie porady
w skrócie:
-ja szukam mu robote
-kupuje materiał kamien cement...
-spisuje jakas umowe na wykonanie tej pracy
-oni robia,ja pilnuje aby było jak nalezy a w miedzy czasie szykuje inna prace
 

archiee

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
centrum
a sam nie może założyć działalności - coś tu trąci dla mnie szwindlem, myślisz, że ktoś zgodzi się, że będzie tyrał a ty tylko będziesz kasę z tego liczyć - musi być drugie dno..
 

lukaszsikora

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Jest to możliwe, jak podpiszecie umowę np. o wynagrodzeniu prowizyjnym. Ale generalnie łatwiej będzie Ci się rozliczać i działać mając działalność gospodarczą. Oczywiście jednak trzeba zdawać sobie sprawę w kosztów zakładania i prowadzenia firmy, jesli będą przewyższać przychody z działalności to ten biznes będzie nieopłacalny.
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
witam ,mam znajomego co robi płoty z kamienia pracy maja sporo .Ostatnio zaczeli go troszke ludzie robic gdyz robi na lewo i nic nie=komu nie moze zrobic.Mam takie pytanie chcielismy zalozyc działalnosc na mnie ale wiaze sie z tym mase biurokracji i tak dalej. Mogłbym szukac mu zlecenia ktore on wykonuje tak aby bylo to legalnie niemajac zalozonej dzialalnosci gospodarczej???prosze o wszelkie porady
w skrócie:
-ja szukam mu robote
-kupuje materiał kamien cement...
-spisuje jakas umowe na wykonanie tej pracy
-oni robia,ja pilnuje aby było jak nalezy a w miedzy czasie szykuje inna prace

ale ten znajomy ma zalozona dzialanosc czy nie? jesli nie to troche lipa :) jesli ma to ewentualnie moze Cie zatrudnic w formie pracownika -
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Najlepiej gdybys załozył DG, najpierw troche zachodu, ale wszystko zdodnie z prawem. Piszesz, ze tyle biurokracji z tym jest, a teraz kombinujesz jak tego uniknąc - szybciej bys juz sie uporał z tymi papierami.
 

tarek

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
64
Punkty reakcji
0
Jeśli on ma działalność to może zatrudnić Cię np. na umowe-zlecenie i płacić w systemie prowizyjnym.
A więc np. 10% z tego co on zarobi.

Jeśli on nie ma firmy to...to jak on w ogóle pracuje?? To już jest nielegalne.
Tyle, że po co Tobie ta firma?

Jak otworzyć firmę krok po kroku - najlepszy serwis biznesowy

Jeśli Ty byś założył firmę i szukał zleceń, a on je wykonywał to jak Ty chciałbyś się z nim rozliczać?
Chyba, że Ty z kolei byś go zatrudniał na np. umowe-zlecenie.

Założenie firmy kosztuje 0zł.

Prowadzenia firmy kosztuje:
- ZUS 230zł (przez 2 lata), następnie ok. 850zł
- inne koszty - w Twoim wypadku raczej nie ma, chyba że telefon i samochód.
 

zoska1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Z tego co piszesz wynika, że ani ty ani twój kolega nie macie działalności i działacie w szarej strefie. Radzę dojść do porozumienia który z Was ma założyć działalność i wtedy ten zatrudnia drugiego, bądź zleca mu pracę np na umowę zlecenie. Inaczej wcześniej czy później będziecie mieć duże problemy. Jeśli, jak piszesz ludzie zaczęli się czepiać to i US się o tym dowie a "życzliwych" nie brakuje by mu w tym pomóc ;).
Branża dość opłacalna także radzę nie bać się "papierków", zakładać działalność i działać. O reklamie internetowej też nie radzę zapominać, jest szczególnie przydatna przy szukaniu zleceń.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
troche wyglada to jakbys mialbyc firma slup. nie kupuje tego. ktos mi kiedys opowiadal w pracy, czy w ap, czy moze na jakims kursie o podobnej sytuacji. o ile kontrolujesz sytuacje to ok, ale jak nie to bylabym ostrozna. ktos musi zaplacic zusy, vat, za metrial itd. ty jako figurant na papierze za to odpowiadasz
 
Do góry