Dyslekcja

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
eeeeeeee....
ja zawsze byłam dyslektykiem i jeszcze żyje, więc jak widać nie jest śmiertelna.
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
choroba??? hehe pewnie ze nie...
nie wiem dokładnie nic o dyslekcji ale moj kolega ja ma
to chyba jakies problemy w pisaniu?
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Chyba pisze się dysleksja :p
h**p://www.dysleksja.pl/ tutaj jest trochę informacji na ten temat. Chętni mogą poczytać. Najśmieszniejsze, że u nas poziom dyslektyków i dysgrafów gwałtownie wzrasta przed maturą.
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Polowa dysklektykow wcale nie sa tymi za ktorych sie uwazaja :p Mysle ze to nie jest choroba, co najwyzej psychiczna ale raczej nie :]
 

mysza87

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
... daleeeeko :)
ja mam dysleksje odkad pamietam :), robie duzo byków :) ale cwicze i jakos mi wychodzi, niekiedy :) jednak nie naleze do tych "skrajnych"dyslektukow piszących " jusz, asz, poniewasz, tesz " itp... :) To da sie wyleczyc, wystarczą chęci i ćwiczenia ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, moja przyjaciolka jest bardzo dobra z ortografi,za kazdym razem jak walne jakiegos byka na gg to mnie poprawia i dzieki temu zapamietuje jak powinno sie pisac jakis wyraz :) pozdro :)
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
ja mam dysleksje odkad pamietam :), robie duzo byków :) ale cwicze i jakos mi wychodzi, niekiedy :) jednak nie naleze do tych "skrajnych"dyslektukow piszących " jusz, asz, poniewasz, tesz " itp... :) To da sie wyleczyc, wystarczą chęci i ćwiczenia ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, moja przyjaciolka jest bardzo dobra z ortografi,za kazdym razem jak walne jakiegos byka na gg to mnie poprawia i dzieki temu zapamietuje jak powinno sie pisac jakis wyraz :) pozdro :)
mam podobnie jak ty. Dysleksja powodyje np że osoba zna zasady pisowni ale nie umie ich zastosować.
 

mysza87

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
... daleeeeko :)
dokładnie :p a nawet przepisując jakiś cytat z książki lub cokolwiek przepisując, potrafie przepisać z błędami ;) ... hehe taki urok dyslektyka :) ale sie nie poddaje i cwicze , cwicze i ćwicze :) i coraz lepiej mi wychodzi pisanie bez błędów ( Nio nie az tak do konca, bo zawsze ale to zawsze jakiegoś byka walne :p ) pozdrówka :)
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
Ja na szczescie nie jestem dyslektykiem chociaz zdarzy mi sie jakis mały bład popełnic. :p
 

AGATKA ;)

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2005
Posty
474
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stumilowy las
ja też jetsem dyslektyczka co pewnie widać jak pisze to nie zastanawiams ię jak to napisac tylko co pisze i potem zapominam o zasadach czasem popełniam starszne błędy ale to nie jest choroba

problemy z pisaneim tz niewyraźnei t o dysgrafia
 

korcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Jeśli chodzi odysleksję to zostało mi sie w główce co nieco i spróbuję wam opisać co to takiego, a raczej jak to się leczy...
No więc jak tylko masz problemy z nauką, pisaniem itp. zgłoś sie do poradni!O tym, czy masz problemy z nauką, może zdecydować tylko psycholog z poradni psychologiczno-pedagogicznej po dokładnym badaniu, przejrzeniu Twoich zeszytów i konsultacjach z pedagogiem. W czasie badania psychologicznego będziesz musiała np. układać wzory z dwukolorowych klocków, liczyć w pamięci, podać wspólne cechy dwóch przedmiotów, powiedzieć jakie sylaby wymawiane przez psychologa słyszysz. Całe badanie jest bardzo dokładne i trwa kilka godzin, więc nie da się oszukać w tej sprawie psychologa. Na takie badanie musisz przyjść z rodzicem. Osoby, które mają specyficzne trudności z pisaniem, będą objęte specjalną opieką poradni, do której chodzą co tydzień na specjalne zajęcia z pedagogami. Udział w nich może pomóc w zmniejszeniu problemów z pisaniem. Poradnia tez wysyła do szkół specjalne opinie, które zaświadczają o problemach i zawierają podpowiedzi dla nauczycieli, jak pracować z uczniem.
To chyba wszystko co wiem na ten temat (pisałam o tym pracę).
Pozdrowionka:)
 

edzik

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
U mnie dyzleksje wykryto w 6 klasie podstawówki a jak poszłam do gimnazjum to wszystkie nauczycieliki pytały sie jakim cudem jestem dyzlektykiem jeśli po mnie to nie widać , ale tamta babka z podstawówki wysłała pół klasy i własnie te pół klasy jest teraz przez nia dyzlektykami . W życiu codzennym mi to nie przeszkadza a z polskiego mama na koniec 6 i to jest troche u dylektyków troche dziwne bo oni robią dużo błędów a ja ich nie robie.
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Jestem dyslektykiem, mimo wszystko staram sie tepic wszelkie bledy ortograficzne, u siebie i innych.
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
dysleksje mozna nazwac chorobą, bo to nie jest tak ze dyslektycy nie znaja izasad pisownio o ni poprostu nie umieją ich zastosowac, ta choroba nie musi świadczyc o tym ze ktos sie słabo uczu-najczęsciej tak bywa ale zdarzają sie wyjątki. Wielu sławnych ludzi bylą dyslektykami. Mój brat ma dysleksje i po wielu cwiczeniach radzi sobie coraz lepie. Ja pomimo tego ze dosc czesto zdaza mi sir obic błedy to ni jestem dyslektyczką.
 

xaminix

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Najważniejsz jest miec wszystko w :cenzura:e:p. Ale tak poważnie to ja tez mam dysleksje własciwie u mnie jej nie stwierdzono ale robie ćwiczenia i zauważyłam że to dużo pomaga. Teraz robie znacznie mniej GłUPICH błędów.:)
 

PaweLLo

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z Polski
Ja mam dysgrafie i dysortografie... i moim zdaniem jest to choroba genetyczyna..... może i da się to wyleczyć poprostu trzeba chcieć... mi może to pomgaga że :eek:k: :eek:k: jestem wzrokowcem.... i widze jak się pisze..
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
A co to jest dysLEKCJA ?? :]
JA mam dysleksje , raczej objawiająćą się w dysortografii i dysgrafii .
Czyli robię dużo błędów , ale dzieki temu że dużo kiedys ciwczyłęm robie ich juz teraz zdecydowanbie mniej . No i mam dysgrafię , to jest takie coś że umiesz pisać pismem arabskim mimo iż nikt Cię tego wcześniej nie uczył . :]
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
TyChY !!
Dysortografia to jest ten kto robi duzo błedów...
A dyslekcja to jest ten to brzytko pisze że np. on albo któs nie moze się z jego pisama rozczytać....
 
Do góry