Dyskryminacja mediów katolickich w III RP

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Fan-Fan, nie musi się słuchać zbiorowych modlitw i uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, jeśli ktoś wcale się nie modli albo woli w skupieniu dziękować HBogu indywidualnie.
Chodzi o to, by ludzie mogli usłyszeć co innego niż w stacjach, chwalących rząd i nie pokazujacych rzeczy rządowi niewygodnych.
Kto nie słucha dwóch stron sporu, ten nie może być pewny słuszności swojego światopoglądu - Latwo takiemu wmówić cokolwiek, powtarzając to wiele, wiele razy najgorsze kłamstwo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz Lolku, to nie tylko ja mam określony pogląd na media Rydzyka
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jak na razie fundacja jest zadłużona na 70 mln złotych i ledwo wiąże koniec z końcem - nie wiem skąd bierzesz informacje o potędze finansowej imperium Ojca Rydzyka. Jeśli z Radia Maryja to jak sam napisałeś "przynajmniej nie twierdzę, że Trwamn jest obiektywna". Zresztą fundacja może rozwiać wszystkie wątpliwości i ujawnić dokumenty przekazane KRRiT - czemu tego nie zrobi?

Media katolickie nie są dyskryminowane - gdyby 60% Polaków oglądało (lub chciało oglądać) TV Trwam to by to robili, gdyby chcieli kupować Uważam Rze - to gazeta by się rozrosła. Jak na razie całe zamieszanie przypomina mi krzyk mniejszości, bardzo zdeterminowanej mniejszości, który chce zagłuszyć zdrowy rozsądek. I tak jak nie popieram homoparad, tak samo traktuje protesty "w obronie" TV Trwam, czy inne miesięcznice.
TV TRWAM jest zadłużona, ale w prowicncji Ojców Redemptorystów, czyli niejako u właściela. W przypadku, innej spółki istnienie tajemniczego inwestora, nie potwierdzone niczym było argumentem za daniem koncesji. Tutaj inwestor już pieniądze wyłożył. Wierzysz, że redemptoryści zlicytują swoją telewizję? Palikotowym dzieciom sie nie dziwię, ale czy Herbatniczek nie ma za dużo lat, aby wierzyć we wszystko co mu napiszą?
"Uważam Rze" jest najbardziej poczytnym tygodnikiem w Polsce, ale w Polsce jest to możliwe, że właściciel robi redukcję etatów w takim tygodniku. Ty tego nie rozumiesz, bo nie wiesz co się dzieje w tym kraju i jak on działa. Podobnie z TV TRWAM. Ja nie mam na przykład dostępu do TV TRWAM, gdyby była na multipleksie chętnie bym oglądał. Wiele w Polsce ogląda TV TRWAM za pomącą nadawania naziemnego, Bez żadnej przyczyny się ich tej możliwości pozbawia. Oczywiście jakiś tam Lis wytłumaczył Ci zapewne, że to tylko 20 %. Tak, ale w przypadku TV TRWAM te 20% widzów to 2 mln osób. Można ich pozbawić prawa, tylko dlatego, że Ty i Tobie podobni tak chcą. UWażaj, bo każdy kij ma dwa końce. Tolerujesz tą władzę, bo wali w innych, których nie tolerujesz, ale tolerując dyskryminacje, nie wiesz czy nagle ta władza, nie uzna, że nie podobasz jej się Ty. I co wtedy, będziesz krzyczał że nie wolno dyskryminować?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
11939.jpg

Eska TV i Polo TV lepsze niż TV Trwam?

TV naziemna

autor: Jerzy Kruczek; dodano: 2012-02-27 21:50; źródło: KRRiT/wp.pl
Z analizy KRRiT wynika, że oglądalność kanałów Eska TV i Polo TV w styczniu i lutym 2012 roku była ponad dwukrotnie większa niż oglądalność TV Trwam. To ciekawe, że spośród stacji telewizyjnych, które otrzymały miejsce w MUX1, największą oglądalność miały programy muzyczne. Mowa tu o stacjach Eska TV i Polo TV. Według rzecznika KRRiT, Krzysztofa Lufta, analiza miała porównać oglądalność nowych nadawców, wyłonionych w konkursie na MUX1, z oglądalnością ubiegającej się o miejsce na nim Telewizji Trwam. W analizie porównano także widownię innej polskiej stacji o charakterze religijnym - Religia.tv.

Porównanie oglądalności:
3 stacje z MUX1 vs. TV Trwam i Religia.tv


Analizę przygotowała firma badawcza Nielsen Audience Measurement na zlecenie KRRiT. Wynika z niej, że spośród kanałów z MUX1 najwięcej telewidzów lubi oglądać Polo TV - średnio 17 tys. (średnia oglądalność programu na minutę). Drugi jest kanał Eska TV - 13 tys. widzów. O połowę mniej widzów przyciągnął nowy kanał informacyjno-publicystyczny TTV - zaledwie 6 tys.

Dodatkowo uwzględniono oglądalność dwóch nieobecnych w MUX1 kanałów o charakterze społeczno-religijnym, czyli TV Trwam i Religia.tv. Przypomnijmy, że miejsce dla Telewizji Trwam ubiegała się fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. Jednak jej wniosek odrzuciła KRRiT, na co Lux Veritatis złożyła skargę do sądu administracyjnego.

W styczniu i lutym 2012 roku średnia oglądalność TV Trwam wyniosła około 5,7 tys. widzów na minutę, zaś Religia.tv - 4,5 tys.

Niestety analiza nie uwzględnia oglądalności programu ATM Rozrywka - czwartego z nadawców wybranych w konkursie na emisję w MUX1, bo ten w momencie analizy jeszcze nie rozpoczął nadawania w DVB-T (testy są na razie z satelity HOT Bird - 13E w platformie Cyfrowy Polsat na kanale 170 - aż 3,5 mln abonentów ma dostęp!).

Techniczne możliwości odbioru:
3 stacje z MUX1 vs. TV Trwam i Religia.tv
  • TV Trwam - 29% ludności Polski (tylko z satelity ASTRA lub w kablówce - możliwości średnie, oglądalność lepsza niż Religia.tv),
  • Religia.tv - 52% (najlepsze techniczne możliwości, ale stosunkowo mała oglądalność),
  • Polo TV - 25% (możliwości techniczne poniżej średniej, ale powrót Polaków do disco polo dał duży sukces tej niedocenianej przez platformy stacji muzycznej),
  • Eska TV - 35% (możliwości techniczne duże, stacja preferowana przez telewizję n, program popularny wśród młodych ludzi za muzykę nonstop, choć dziwne, że oglądalność niższa niż Polo TV),
  • TTV - 19% (nowy kanał i najgorsze możliwości techniczne, a i tak wyższa oglądalność niż TV Trwam!).
Wszystkie kanały obecne w MUX1 w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) są równolegle odbierane przez widzów za pomocą anten satelitarnych oraz telewizji kablowych. Kłopot w tym, że wszystkie stacje oprócz TV Trwam są emitowane z bardziej popularnego systemu satelitów HOT Bird - 13E, co od razu gwarantuje wysoką oglądalność, bo to ponad 6,5 mln potencjalnych widzów - abonentów platform. Telewizja Trwam jest nadawana w wersji niekodowanej (FTA) z satelity ASTRA - 19,2E. Co interesujące, kanał Polo TV nadawany w MUX1 odbiera zaledwie 2 tys. widzów na minutę, zaś drogą satelitarną (13E) i kablową - już ponad 15 tys., bo jest we wszystkich platformach satelitarnych i większych kablówkach. Ta tendencja z czasem będzie się zmieniać, bo więcej Polaków zacznie korzystać z DVB-T.

Które programy religijne są lepsze - TVP vs. TV Trwam?

W analizie KRRiT podjęto się próby porównania oglądalności TV Trwam z oglądalnością programów religijnych nadawanych przez Telewizję Polską (możliwość odbioru programu nadawcy publicznego ma 99% Polaków).

Największą widownią w TVP1 cieszy się program "Między Ziemią a Niebem", który gromadzi ponad 1 mln widzów. Ponad 1 mln widzów gromadzi też transmisja modlitwy Anioł Pański z Rzymu. Program religijny dla dzieci "Ziarno" gromadzi ponad 360 tys. widzów.
W Telewizji Trwam najwięcej widzów ogląda wieczorny Apel Jasnogórski - około 39 tys. Program dla dzieci to 8,6 tys. widzów, a modlitwa Anioł Pański - 4,9 tys.
Struktura widowni zainteresowanych programami religijnymi
Analiza uwzględnia też strukturę widowni. Programami religijnymi zainteresowane są osoby starsze, a największy odsetek widzów powyżej 60. roku życia przyciąga program TV Trwam - stanowili oni blisko 83% oglądających. W przypadku Religia.tv - tylko 36%.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
I wniosek z tego jakiś? Co dziwnego w tym, że telewizje dzisco polo mają oglądalność większą niż TV TRWAM. Dziesięć osób, które zgromadzą się, aby obejrzeć wiadomości, albo program publicystyczny., nie przebije w tych statystykach jednego nastolatka, który cały dzień ma włączony odbiornik na ESKA TV.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem że dobre byłoby tylko takie zestawienie, gdzie TV Trwam miałoby najlepszą oglądalność. Zapraszam do obejrzenia Obywatela Piszczyka ze Stuhrem w roli głównej. Główny bohater pracował w propagandzie socjalistycznej i w rozmowie z szefem (genialny Kaczor) ustalał jaki procent popularności jest wystarczający, aby go przedstawić oficjalnie.

To jak skomentujesz mniejszą oglądalność TV Trwam od TV6 i TTV, tam nie leci muzyka



W analizowanym okresie największą widownię zanotował kanał Polo TV, którego średnia oglądalność wyniosła 17,3 tys. widzów. Drugą pozycję zajmuje Eska TV z oglądalnością na poziomie 12,9 tys. widzów. Stacja TV6 gromadzi ponad 8,2 tys. widzów, a TTV ponad 5,8 tys. widzów.

Program TV Trwam, który nie otrzymał rozszerzenia koncesji na nadawanie programu w sposób cyfrowy naziemny oglądała w tym okresie blisko 5,7 tys. widownia. Dla porównania program o charakterze społeczno - religijnym Religia.TV oglądało 4,5 tys. widzów.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Czyli Dworak zawyża, oglądalność Trwam w rozmowie z kim? Nie pogubiłeś się aby?

Oglądalność TRWAM skomentuje tak. Ogląda ją w Polsce na pewno setki tysięcuy jak nie miliony osób, a wiele chce oglądać. Nie widzę powodu, aby ich tego prawa pozbawiać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kto ich tego pozbawia, TV trwam jest obecny na satelicie i w kablówkach. Można oglądać do woli
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
WIADOMO, czy też nie wiadomo dlaczego Herbatniczek podaje inne nazwy albo może inne stacje niż te, które dostały miejsce na multipleksie?
Przypadkowo wiem, że TRWAM jest powiązana z fundacją Lux Veritas, ale te trzy stacje czy przedsiębiorstwa, które ubiegały się o miejsca razem z TRWAM zostały przez Herbatniczka wymienione? I porównane z TRWAM pod względem finansowym?
Każdej stacji zależy na oglądalności, ale TRWAM nie odczuwa skutków finansowych (wpływy z reklamy) ze wzrostu albo spadku oglądalności.
Herbatniczku, podałeś dowody nierzetelnego, dyskryminującego podejścia Twojego i Rady do TRWAM, której nie znosisz nie wiadomo dlaczego.
Kiedyś wypowiadałeś się na temat dawania na tacę. Pisałeś. że dajesz księdzu ... Czy nie pomyliły Ci się wtedy nazwy przewodników duchowych tak samo jak teraz mylisz nazwy firm?
Zechciej wymienić nazwy tych czterech firm i podaj ich dane finansowe. Na przykład wartość środków trwałych, stan własnych funduszy, od jak dawna nadają, jakie mają wpływy ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Dawałem i dalej daję na tacę. I robię tak dlatego, że jeszcze są księża, którzy przeciwnie do Rydzyka pamiętają czym była nauka Chrystusa. Jak pozostanie już tylko Rydzyk i podobni do niego politycy w sutannach to przestanę.

Przy okazji Lolku jestem wzruszony tym, że tyle wykonałeś pracy aby przejrzeć moje archiwum wypowiedzi, przesyłam wyrazy szacunku
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
TV TRWAM jest zadłużona, ale w prowicncji Ojców Redemptorystów, czyli niejako u właściela. W przypadku, innej spółki istnienie tajemniczego inwestora, nie potwierdzone niczym było argumentem za daniem koncesji. Tutaj inwestor już pieniądze wyłożył. Wierzysz, że redemptoryści zlicytują swoją telewizję? Palikotowym dzieciom sie nie dziwię, ale czy Herbatniczek nie ma za dużo lat, aby wierzyć we wszystko co mu napiszą?
"Uważam Rze" jest najbardziej poczytnym tygodnikiem w Polsce, ale w Polsce jest to możliwe, że właściciel robi redukcję etatów w takim tygodniku. Ty tego nie rozumiesz, bo nie wiesz co się dzieje w tym kraju i jak on działa. Podobnie z TV TRWAM. Ja nie mam na przykład dostępu do TV TRWAM, gdyby była na multipleksie chętnie bym oglądał. Wiele w Polsce ogląda TV TRWAM za pomącą nadawania naziemnego, Bez żadnej przyczyny się ich tej możliwości pozbawia. Oczywiście jakiś tam Lis wytłumaczył Ci zapewne, że to tylko 20 %. Tak, ale w przypadku TV TRWAM te 20% widzów to 2 mln osób. Można ich pozbawić prawa, tylko dlatego, że Ty i Tobie podobni tak chcą. UWażaj, bo każdy kij ma dwa końce. Tolerujesz tą władzę, bo wali w innych, których nie tolerujesz, ale tolerując dyskryminacje, nie wiesz czy nagle ta władza, nie uzna, że nie podobasz jej się Ty. I co wtedy, będziesz krzyczał że nie wolno dyskryminować?
Hmm, zgłosiłbym takie niemerytoryczne i personalne wtyczki do moderacji, ale Ty jesteś moderatorem - ciekawe jak to świadczy o tym forum ;) ? Lobo, przyjąłeś tezę której bronisz do upadłego - TV Trwam jest najlepsza, bo krytykuje tych co Ci się nie podobają, a chwali Twoich idoli. Program pożal się Boże "publicystyczny" w TV Trwam ogląda przed odbiornikiem 10 osób, podczas gdy jakiś gówniarz ogląda cały dzień Eska TV. Te niby-10-osób to oczywiście światłe i mądre osoby porównane do głupiego gówniarza. Ja bym powiedział, że taki młody człowiek jest więcej wart od ludzi których umysł jest przeżarty przez nienawiść. Ludzi ślepych którzy każdy fakt zbywają zaprzeczeniem a jak już nie mają co do powiedzenia to piszą o "Palikotowych dzieciach" (swoją drogą bardzo chybiony tytuł) - jakbyśmy pociągneli temat to pewnie bym się dowiedział coś o sobie i swojej Matce (bo wiadomo, światli ludzie lubią ad personam rozmawiać) a na koniec okazałoby się, że montowałem bombę pod skrzydłem tupolewa... ech szkoda gadać ;)
Dobra wracam do meczu bo już się przerwa skończyła..... Polska - Grecja - 1:0 :D
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
dążą do tego żeby w Polsce istniały media które uznają tylko jeden światopogląd "poprawność polityczną" jak jest nam narzucana przez zdemoralizowane społeczeństwo na Zachodzie

geje walczą o prawa człowieka, nie można ich krytykować bo to wtedy jest łamania praw człowieka, tylko nikogo to nie obchodzi że ci zboczeńcy przebierają się za duchownych, obnażają się, prezentują różne perwersje seksualne na tych paradach, demoralizują młodziesz

jak chcą walczyć o swoje prawa to mogą się ubrać normalnie i przedstawić argumenty, a nie obnażać się , pluć na ludzi wierzących i domagać się tego żebyśmy obnażających się publicznie zboczeńców tolerowali

tylko nikt tego nie powie w takich mediach jak TVN polsat, TVP dlaczego? BO TO NIE JEST POPRAWNE POLITYCZNIE

U NAS W KRAJU MEDIA MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM

trzeba walczyć o to żeby były w Polsce media, które reprezentują Polaków mających inny światopogląd, niż ten narzucany nam przez te zdemoralizowane kraje Zachodnie
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Tak, tak stonka z zachodu... "Walczyć" ja nie będę walczył, po prostu wychowam swoje dzieci w ten sposób aby myślały samodzielnie i nie dały się przerobić żadnej ze stron - ani na homosiów z piórami w tyłkach ani na ponurych "wojowników Jezusa" idących z pochodniami w miesięcznicy. Nie toleruje bezprawnego wymuszania na państwie czegokolwiek. Jak ludzie wybiorą PiS to niech PiS (w granicach prawa) rządzi - miesięcznice, kasa na "muzea" z której buduje się kościoły itp., jak wybiorą SLD to proszę bardzo, niech rządzą - homoparady, i dotacje dla homosiów. Taki chory mamy system i o ile opozycja może naciskać to tylko w granicach prawa. I tak jak sąd orzekł co orzekł to skończmy sprawę i już. W świecie idealnym ludzie o moich poglądach dochodzą do władzy następuje zmiana systemu i mamy normalność, ale póki jest co jest to prawo chroni nas od chaosu.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Widać Ci się argumenty skończyły skoro zszedłeś na tego typu ogólne uwagi. Odnosiłem się do danych podanych perzez Herbatniczka, który argumentował, że telewizje muzyczne ogląda więcej osób niż TV TRWAM. Dalej twierdzę, że telewizje typu VIVA, oglądają, a właściwie słuchają fani, różnego typu muzyki, z oczywistych powodów, przez długo większy czas, niż ludzie, oglądający programy wymagające większego skupienia, co nie znaczy, że programy wymagające większego skupienia, niż słuchanie Disco Polo, mają być traktowane gorzej.
Jeśli uraziłem Cię tymi Palikotowymi dziećmi, to przepraszam. Omyłkowo pomyślałem, że Twój post jest postem Herbatniczka, a zorientowałem się dopiero po wysłaniu posta. Dokonałem tylko pobieżen edycji. Pisząc o palikotowych dzieciach, nie miałem na myśli personalnie Ciebie.
Zdenerwowało mnie porównanie marszów upamiętniających śmierć Prezydenta Polski do homoparad. Może dla Ciebie to to samo. JA uważam, że Prezydent Polski zasługuje na pewnien szacunek ze względu na samą osobę (choć nie wiem, co wam ta osoba zrobiła). W oddawaniu czci jego pamięci, i domaganiu się od władzy rzetelnego wyjaśnienia okoliczności jego śmierci nie widzę nic złego. Tak jestem wychowany. Podobnie nie protestuje przeciwko nazywaniem imieniem innego Prezydenta lotniska za jego życia, mimo, że mam wątpliwości wobec osoby. Co do protestów przeciw administracyjnej decyzji to ludzie mają prawo do legalnej demonstracji. Dziwne dziś jest rozumienie włądzy. Władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy. Jeżeli cześć obywateli ma jakąś potrzebą, to władzy obowiązkiem jest ją uwzględnić. Jednak dziś mamy inną groźną logikę. Władza chce wyrzucić kupców, z hali targowej, bo jej się podoba, aby stała pusta, to ich się wyrzuca, bo hala jest miasta, czego nie rozumie się miasto jako ogół mieszkańców, czy podatników, ale miasto to oni. Zasiadający w ratuszu. Podobnie z chodnikami. Ktoś składa kwiaty, to mandat, bo przecież to chodnik miasta i miasto, decyduje komu należy składać kwiaty. Teraz mamuy kolejny festiwal. Władza decyduje co ludzie chcą oglądać. Ludzie mogą sobie skłądać miliony podpisów pod petycjami, chodzić na demonstracje. To jest wymuszanie. Zamach na prawa władzy w tej władzy folwarku.
Nie wmawiaj mi, że piszę że podkładałeś bombe i inne rzeczy. Najłatwiej jest osobę kóra ma inne poglądy niż Ty wrzucić do określonej szuflady i rozkoszować się zadowoleniem ze swoich jedynie słusznych poglądów.
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Ja bym całej sprawy nie nazwał dyskryminacją mediów katolickich, bo to w ogóle nie o to w tym wszystkim chodzi. Są to sprawy czysto polityczne.
TV Trwam jest obecnie jedyną dostępną w całym kraju telewizją, która całkowicie otwarcie, jawnie i stanowczo krytykuje obecny rząd. Wszystkie pozostałe stacje są, trzeba to powiedzieć wprost, w 100% służalcze względem rządu Tuska.
A TV Trwam mówi wprost, że ten rząd jest do d... - i to jest przyczyną takich a nie innych decyzji.
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
a które stacje nie są prowadzone przez katolików?
Haha... Vengo masz rację :)
Nie wmawiaj mi, że piszę że podkładałeś bombe i inne rzeczy. Najłatwiej jest osobę kóra ma inne poglądy niż Ty wrzucić do określonej szuflady i rozkoszować się zadowoleniem ze swoich jedynie słusznych poglądów.
Nie wykrzywiaj rzeczywistości - teraz Ty wmawiasz mi, że ja wmawiałem Ci, że piszesz o podkładaniu bomby, absurd ;) Napisałem, że JAKBYŚMY POCIĄGNĘLI TEMAT .... wyraziłem domniemanie co by było gdyby, więc nie pisałem o przeszłości, dlatego zarzucając mi kłamstwo sam kłamiesz :p
Jeżeli cześć obywateli ma jakąś potrzebą, to władzy obowiązkiem jest ją uwzględnić.
Nie - wtedy homoparady skorzystałyby z tego samego przywileju, wolnoć Tomku w swoim domku. Nie wolno dać się zastraszyć terrorowi mniejszości.
Władza chce wyrzucić kupców, z hali targowej, bo jej się podoba, aby stała pusta, to ich się wyrzuca, bo hala jest miasta, czego nie rozumie się miasto jako ogół mieszkańców, czy podatników, ale miasto to oni. Zasiadający w ratuszu. Podobnie z chodnikami. Ktoś składa kwiaty, to mandat, bo przecież to chodnik miasta i miasto, decyduje komu należy składać kwiaty. Teraz mamuy kolejny festiwal. Władza decyduje co ludzie chcą oglądać.
To czemu nie wyrwać płyty chodnikowej (w końcu należy do miasta, więc należy też do mnie) i nie walnąć nią radiowozu (to przecież też częściowo moja własność). Lobo komuna się skończyła (niestety nadal mamy dużo z socjalizmu) więc nie wyjeżdżaj z "wspólną własnością" i innymi podobnymi bzdurami.
Władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy.
Władzy nie powinno w ogóle być - powinno być prawo i grupka technokratów która odpowiada za wojsko, straż, medycynę ratunkową (a nie służbę zdrowia) i wymiar sprawiedliwości. Władza to pasożyt który wysysa z nas wszystko podtrzymując przy respiratorze instytucje i urzędy w stanie agonalnym.... :(
Co do protestów przeciw administracyjnej decyzji to ludzie mają prawo do legalnej demonstracji.
Oczywiście, ale nie do wymuszania zmiany decyzji niezawisłego sądu - wtedy to bezprawie.
W oddawaniu czci jego pamięci, i domaganiu się od władzy rzetelnego wyjaśnienia okoliczności jego śmierci nie widzę nic złego.
Jeśli dla Ciebie rozdawanie kartek z napisem "Zamordowano Prezydenta" czy "Rosjanie dokonali zamachu" ma coś wspólnego z rzetelnością, cóż pozostaje mi pogratulować świetnego poczucia humoru.
Zdenerwowało mnie porównanie marszów upamiętniających śmierć Prezydenta Polski do homoparad.
Dla Was to "marsze upamiętniające" dla lewaków to "neonaziści z pochodniami" tak samo jak dla lewaków homoparady to "walka z dyskryminacją" a dla Was to "banda zboczeńców". Wszystko zależy od punktu widzenia - dla mnie i jedno i drugie zbiegowisko jest siebie warte i po prostu śmieszne.
co nie znaczy, że programy wymagające większego skupienia, niż słuchanie Disco Polo, mają być traktowane gorzej.
O wszystkim powinien decydować rynek - jeśli TV Trwam byłoby w świetnej kondycji finansowej (takiej jak np. Eska TV) to KRRiT przyznałaby miejsce.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie - wtedy homoparady skorzystałyby z tego samego przywileju, wolnoć Tomku w swoim domku. Nie wolno dać się zastraszyć terrorowi mniejszości.
To znaczy, że z mniejszością mozna robic wszystko. Nie ma żadnych praw, bo to mniejszość. Homoparady nie są normalne, bo sieją zgorszenia. Jak Cioebie gorszy modlitwa, to już Twój problem. Może udaj sie do egzorcysty.

To czemu nie wyrwać płyty chodnikowej (w końcu należy do miasta, więc należy też do mnie) i nie walnąć nią radiowozu (to przecież też częściowo moja własność). Lobo komuna się skończyła (niestety nadal mamy dużo z socjalizmu) więc nie wyjeżdżaj z "wspólną własnością" i innymi podobnymi bzdurami.
Czyli nie ma wspólnej własności jest własność Donalda Tuska, bo inaczej była by komuna? Chyba nie wiesz o czym piszesz? Tusk czy inny ważniak nie jest moim panem, a jedynie zarządza, wspólnym państwem, na które ja łoże podatki. Więc to on mi ma służyć, a nie odwrotnie. To normalne myślenie na zachodzie. Tam żaden polityk nie traktuje państwa jako swojej własności. To, że u nas Ty i wielu tobie podobnych myśli inaczej, to nie dlatego, że komuna się skończyłą, ale dlatego, że przez 45 lat ogłupiała ten naród. Jakby multiplex był prywatny to właściciel może sobie robić z nim co chce. Niech PO kupi Dworakowi kablówkę, żeby sobie tam ustalał liste programów. Dopóki zarządza dobrem państwowym, to albo niech respektuje zdanie wszystkich podatników, albo niech tą mniejszość, ktorej zdanie ma gdzieś państwo zwolni z obowiązków płacenia podatków skoro nie respektuje wynikających z tego praw.
Władzy nie powinno w ogóle być - powinno być prawo i grupka technokratów która odpowiada za wojsko, straż, medycynę ratunkową (a nie służbę zdrowia) i wymiar sprawiedliwości. Władza to pasożyt który wysysa z nas wszystko podtrzymując przy respiratorze instytucje i urzędy w stanie agonalnym.... :(
I co z tego wynika. Że dopóki jest to można tej władzy zezwolić na wszystko, bo i tak nie ma różnicy? Znam już tą gadkę, dogadał byś się z niejakim Kojotem na tym forum.


O wszystkim powinien decydować rynek - jeśli TV Trwam byłoby w świetnej kondycji finansowej (takiej jak np. Eska TV) to KRRiT przyznałaby miejsce.
Tylko, że wcześniej nie dostali koncesji na nadawanie reklam, więc jak mają zarabiać?
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Tylko, że wcześniej nie dostali koncesji na nadawanie reklam, więc jak mają zarabiać?
Czy przypadkiem nie są nadawcą społecznym? Nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko :p
To znaczy, że z mniejszością mozna robic wszystko. (...)Nie ma żadnych praw, bo to mniejszość. Homoparady nie są normalne, bo sieją zgorszenia. Jak Cioebie gorszy modlitwa, to już Twój problem. Może udaj sie do egzorcysty.
Nie można dyskryminować, ale też nie można promować - homosie mają prawo do życia, pracy i wszystkie inne prawa obywateli RP. Chcą małżeństw - proszę bardzo, nikt im nie zabrania lesbijka Ewa i homoś Adam mogą się żenić, ale nie wolno pozwalać im na więcej. Czy to jest normalne? Według mnie nie, ale homoś nie zagraża bezpośrednio (lub pośrednio) zdrowiu i życiu nikogo więc zamknąć go nie wolno - ale jego niepełnosprawność nie uprawnia go do dodatkowych praw, tak samo jak katolicy nie powinni cieszyć się dodatkowymi prawami takimi jak - procesje na Boże Ciało nieuzgodnione z władzami miasta i policją - po prostu zawiadamiają policję że takie coś się odbywa i tyle, bez czekania na zgodę - wyraz pychy, buty i nieposzanowania prawa. Modlitwa mi nie przeszkadza, tak samo jak kościoły, po prostu według prawa wszyscy powinni być równi, a nie są.
Czyli nie ma wspólnej własności jest własność Donalda Tuska, bo inaczej była by komuna? Chyba nie wiesz o czym piszesz? Tusk czy inny ważniak nie jest moim panem, a jedynie zarządza, wspólnym państwem, na które ja łoże podatki. Więc to on mi ma służyć, a nie odwrotnie. To normalne myślenie na zachodzie. Tam żaden polityk nie traktuje państwa jako swojej własności. To, że u nas Ty i wielu tobie podobnych myśli inaczej, to nie dlatego, że komuna się skończyłą, ale dlatego, że przez 45 lat ogłupiała ten naród. Jakby multiplex był prywatny to właściciel może sobie robić z nim co chce. Niech PO kupi Dworakowi kablówkę, żeby sobie tam ustalał liste programów. Dopóki zarządza dobrem państwowym, to albo niech respektuje zdanie wszystkich podatników, albo niech tą mniejszość, ktorej zdanie ma gdzieś państwo zwolni z obowiązków płacenia podatków skoro nie respektuje wynikających z tego praw.
Jest własność państwa, którego my jesteśmy obywatelami. Państwo jako "instytucja" posiadająca prawo własności - tak jak Ty możesz posiadać ogródek, tak państwo "posiada" TVP - i tu leży szkopuł - jak posiadam TV Trwam to państwo nie powinno się wtrącać do mojej własności, a multipleks powinien być prywatny, ale póki jest jak jest musimy respektować prawo.

Co do Tuska to wyskoczyłeś znów jak Filip z konopi - nie jestem zwolennikiem socjalistyczno-liberalno-quasikonserwatywno-wolnorynkowej partii kolesiów i też nie podoba mi się wiele rzeczy które dzieją się w Polsce, ale dążę do zmian za pomocą głosu w wyborach a nie zawodzeniem pod pochodnią czy pląsaniem półnago....

I co z tego wynika. Że dopóki jest to można tej władzy zezwolić na wszystko, bo i tak nie ma różnicy? Znam już tą gadkę, dogadał byś się z niejakim Kojotem na tym forum.
Dopóki władza nie łamie prawa trzeba ją tolerować (nie mówią popierać, ale też na pewno nie mówię "delegitymizować", ale neologizm ;) ). A Kojotów żadnych nie znam i nie wiem czy chce poznać, podobno gryzą :p

Mówisz, że szufladkuję a sam to robisz (vide Tusk, dziecko Palikota) jako katolik pewnie wiesz coś o źdźble i belce ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Gdzie ja Cię szufladkuje? Ty sam się szufladkujesz. Piszesz mi, że osoba piastująca urząd może sobie nim zarządzać dowolnie, jak prywatnym majątkiem, byle nie łamała, prawa, więc dla przykładu podałem Ci nazwisko osoby, kótra akurat, ma dużo do powiedzenia. Więc teraz będę używał Kaczytńskiego jako ilustracji.

Państwo w znaczeniu na przykład były premier Kaczyński nie posiada żadnej włsności jak ja mojego ogródka. Posiada własność tak jak mój ogrodnik (gdybym go miał) posiada mój ogródek.Różnica jest spora. Jako właściciel mam prawo do wszystkiego, byle bym nie łamał prawa. Ogrodnik jeszcze musi tak organizować mój ogródek, abym był zadowolony.


Zresztą. Konstutucja RP.
KRAJOWA RADA RADIOFONII I TELEWIZJI
Art. 213.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
Interes publiczny to czyj interes wg Ciebie?
 
Do góry