Dysk USB

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Czy macie takie urządzenie a może macie w planach jego zakup ? Proszę o rady / opinie na co warto według was zwrócić uwagę ?
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Ja zastanawiam się nad zakupem dysku LG HXD7U50GL, co myślicie o tym urządzeniu ?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Właściwie jeśli chodzi o dyski zewnętrzne, to właśnie LG, Samsung i jeśli coś większego to Western Digital. WD mają ten plus, że korzystają już z USB 3.0 - więc jak masz ten interfejs to polecam :) (transfer do 5Gb/s) USB 2.0 też obsługuje więc spoko. Możesz obczaić np. ten model . A jeśli chcesz LG to zobacz jeszcze LG HXD5U64GLR.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
USB 3.0 niestety jeszcze nie posiadam, ale masz rację ci producenci są ok, a co do HXD7U50GL ten dysk ma w sobie coś fajnego, w momencie kiedy urządzenie wykryje że spada chowa głowice tak aby nie uszkodzić talerzy podczas upadku. Jest pod USB 2.0 , a jego koszt z tego co piszą to 244,99 zł hymm myślę ze mechanizm zapobiegający uszkodzeniom jest fajny.
 

arek0016

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jeżeli masz zamiar kupić nowy komputer za pól roku to bierz ten dysk przenośny z interfejsem 3.0, bo jak masz teraz u siebie w kompie 2.0 to tez ci będzie chodzić tylko trochę wolniej.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
No tak będzie działał wolniej bo przecież 2.0 nie rozwinie takiej prędkości jak 3.0
 
M

merkaba12

Guest
racja mam dysk 500 GB verbatim 53021 z USB 3 i transfer danych na 25 MB
rzeczywista pojemność 465 GB

z ewerest ultimate edition
muwi ze posiada dysk seagate momentus

obudowa szybko się rysuje
 
S

Simi88

Guest
Ja miałem ostatnio styczność z dyskiem LG XD7. Ma fajny design, dużą żywotność i szybki transfer danych, a to wszystko w dobrej cenie.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Niedawno kupiłem sobie dysk zewnętrzny WD za 240 zł dostałem sprzęt o pojemności 320 zł, działa bez problemu i mogę go polecić z czystym sumieniem. WD ma chyba najlepsze dyski na rynku. Najlepiej będzie jeśli sobie poszukasz czegoś na ceneo albo skąpcu.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
warto również zainteresować się dyskami PQI ;) nie należą do najtańszych,ale oferują wyjątkowo przyzwoitą prędkość odczytu/zapisu a przy tym wyglądają bardzo estetycznie ( pod warunkiem,że nosimy je w etui, inaczej lakier szybko szlag trafi;/ )
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
PQI ? nigdy nie słyszałem o takiej marce? bo to nazwa marki prawda ? :p prędkość odczytu i zapisu jest we wszystkich dyskach 2,5 cala taka sama.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
otóż niezawsze :) wiele zależy od wielkości bufora. Dysk którego bufor wynosi 8MB a drugi,którego bufor wynosi 32MB nie będą sobie równe pod względem wydajności-mam do porównania 2,5" Western Digital oraz 2,5" PQI, różnica kolosalna :p nie słyszałeś być może dlatego,że korzysta z "cudzych " dysków twardych.
PQI produkuje również pendrive'y.
 
S

Simi88

Guest
Ja kojarzę firmę PQI, a nawet mam chyba jakiś nieduży dysk micro SD tej firmy. Planuje sobie teraz kupić zewnętrzny i zastanawiam się czy nie wziąć tego LG.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Ten dysk jest dość fajnie pomyślany, nie grzeje się tak mocno, ciepło jest rozprowadzane po całej obudowie dzięki temu, jest cały czas chłodna :)
 
Do góry