Dysk przenośny

I

impresja_switu

Guest
Planuję kupienie dysku przenośnego. Potrzebuję go do przechowywania zdjęć, filmów i różnych innych rzeczy które na codzień zaśmiecają mi laptopa. Problem w tym, że na taki dysk zewnętrzny trzeba przeznaczyć kilkaset złotych. W sumie pliki które chciałbym tam zgrać zajmują tyle miejsca, że wszystko zmieściłoby mi się na pamięci która ma kilkanaście mega. I tak się zastanawiam co się bardziej opłaca kupić. Macie jakieś opinie na temat dysków przenośnych? Warto w coś takiego zainwestować??
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Kumpel ma i raczej jest zadowolony, bo nie musi wszystkiego magazynować na płytkach, które zajmowałyby mu pół pokoju. Więc raczej jest to fajna sprawa i na pewno jest w czym wybierać i cenowo i jakościowo.
Ja tutaj znalazłam duży wybór:
http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=dysk+przeno%C5%9Bny&szukaj=&a=search_result
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
dysk zewnętrzny to genialna sprawa...ja mam nagrane filmy, muzykę i wszelakie najpotrzebniejsze dokumenty, tyle, że ja akurat nie mam zbyt dobrego [firmy WD], od pewnego czasu sam się odłącza z systemu i ogólnie ma jakieś humory..jeżeli chcesz taki już bardzo dobry sprzęt to może Toshibe? właśnie znalazłam http://www.3kropki.pl/p/3/8/toshiba_stor_e_art_500_gb_usb_2_0_pa4094e_1hf0.php to już jest taki z wyższej półki...sobie prawdopodobnie też właśnie ten dysk kupię ;)
 
H

Haan

Guest
Mnie dysk przenośny nie raz i nie dwa ratował ważne dane. Niestety nie mój dysk przenośny, a dysk mojego informatyka, który zawsze grzecznie przed formatowaniem wszystko mi zgrywał:) To na pewno dobra inwestycja, jeśli masz coś prócz muzyki na kompie;) Najtaniej znalazłam taki model - ma 250GB, więc mniemam, że Ci wystarczy?:)
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja swój dysk dostałam na konferencji prasowej w prezencie :p. My passport essential 320GB. Wcześniej nawet sobie nie zdawałam sprawy, że go potrzebuję, ale jest naprawdę REWELACYJNY. Kosztuje chyba około 300 zł. Najlepsze jest to, że podłączam się do innego kompa i mam nawet taki sam pulpit jak na moim laptopie, a wszystko zabezpieczone hasłem itd ;)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Inwestuj w dysk, naprawdę warto. Sama mam takie cudeńko podpięte do kompa, jak potrzebuję wziąć na maraton do koleżanki jakieś filmy, to go po prostu odpinam i pakuję do torebki - nie ma potrzeby brania laptopa, czy zgrywania tego wszystkiego na płytki.
No i co ważne, jest to dobre miejsce na skopiowanie danych, których nie chcesz stracić. I to nie mówię tylko o wartościowych dokumentach, ale choćby zdjęciach, których utrata dla mnie byłaby najpewniej połączona z niemałym bólem...
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Dysk fajna sprawa, ale radzę wybrać coś lepszego, jakiejś zaufanej firmy i koniecznie z gwarancją. Ja teraz cierpię, bo miałam dysk 500 GB, ale jakiś no name. Wszystko działało pięknie, miałam tam zbackupowane wszystkie ważne dla mnie dane (nie mówię tu o muzyce i filmach), aż pewnego poranka odmówił posłuszeństwa i przestał działać. Padła elektronika, nie mam gwarancji i szansy na odzyskanie danych. Więc lepiej zainwestować niż później płakać. A jeszcze lepiej robić dwie kopie zapasowe ważnych danych.
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mój chłopak kupił sobie taki model, bo mi mojego dysku pozazdrościł http://www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=1017 . Wyszło taniej niż normalnie na rynku ;) a model bardzo szybki i pojemny ;)
 
A

ann han

Guest
możesz sprawdzić ofertę sklepu hihawa.pl Mają naprawdę duży wybór produktów, znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz. Super wyglądają wszystkie ich pendrivy a poza tym, jak będziesz korzystać z ich usług na pewno nie przepłacisz. powinnaś przejrzeć ofertę tego sklepu a znajdziesz to, czego szukasz.
 
Y

Yee

Guest
Jeśli chcesz przechowywac zdjecia, to zdecydowanie dysk przenośny jest nie tyle dobrym rozwiązaniem, co rozwiązaniem świetnym i niesamowicie praktycznym, kazdy fotograf ci to powie.
Trzymanie swojego portfolio czy nawet fotek z wakacji na komputerze czy laptopie jest bardzo ryzykowne, bo nigdy nic nie wiadomo, a wiadomo, że dyski twarde lubią się psuć i spalać bez większych powodów. Także jeśli mas ztylko 300-400zł na zbyciu to inwestuj w przenośny dysk o pamięci 1tera i snp.ię nie zastanawiaj dłużej BB)
 

rolandspiewajacy

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeżeli rzeczywiście jaki piszesz potrzebne ci tylko "kilkanaście mega" to może zamiast przenośnego dysku wystarczy najzwyklejszy pojemny pendrive. Takie cuda o solidnej pojemności kupisz już poniżej 100 zł. Ale jeśli rzeczywiście musi to być dysk zewnętrzny to niestety będziesz musiał wydać trochę pieniędzy... Zawsze możesz sprawdzić ofertę 3kropki.pl. Mają rozsądne ceny, więc powinno udać się znaleźć dobry sprzęt za niezłą cenę.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
LG ostatnio wypuściło dwie ciekawe serie dysków na podzespołach Hitachi. XD 3 mini (cztery różne wersje kolorystyczne i ciekawy design, oraz XD 5. Dostępne wersje to 250 i 320 GB
 
W

Wonka

Guest
Ja stawiam na zewnętrzny dysk przenośny bardziej niż na jakąś pamięć. Wiadomo, że wydasz na to trochę więcej pieniędzy ale nigdy nie wiesz czy nie będziesz potrzebować więcej miejsca w przyszłości. Może będziesz chciał przechowywać jakieś swoje ulubione zdjęcia lub inne pliki, których będzie trochę. Zobacz sobie na przykład na taki dysk Ma 320GB pojemności i jeszcze ładny jest wizualnie. Lepiej zawsze kupić coś większego niż za jakiś czas dokupować kolejną pamięć bo na starej braknie miejsca :)
 

mery_master

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
nie chcę Ci radzić konkretnego modelu, ale widzę, że dopiero zaczynasz się interesować tego typu sprzętem, polecam na początek lekturę o całkiem przystępnym StoreJet 25M, jak widzisz urządzenie to jest całkiem, całkiem :) Zależy ile chcesz kasy wydać, ale szczerze polecam kupić jak juz to coś porzadnego :)
 

sonkacs

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
ja posiadam Packard Bell Carbon 1TB Black i nie narzekam a co do ceny to koszta 370-450zł zle przekladając to na to ze 1TB (1000GB) koszty niewielki i gry tez spokojnie smigają z takiego dysku ;)
 

pawel3322

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja kupiłem w media expert dysk seagate 1TB za 302zł i jestem zadowolony bo nie drogo i wiele lat mi posłuży.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Ja zainwestowałam dopiero jak straciłam wszystko - pracę kilku miesięcy. Człowiek uczy się na błędach. Tak naprawdę powinno się robić dwie kopie zapasowe ważnych dokumentów. Ja najważniejsze rzeczy wysyłam sobie na serwer, ale oczywiście nie mogę wszystkiego. Po stracie kupiłam sobie dysk przenośny 250 GB na wasserman.pl, jest lekki, mały i przede wszystkim POJEMNY. Niech błogosławiony będzie wynalazca przenośnych pamięci.
 
Do góry