Drukarka ucina tekst u góry strony.

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Mam drukarke firmy HP. Ma już pare lat, ale działa prawie bez zarzutu. Niestety ucina ona tekst, pierwszy wiersz strony jeśli zaczyna się on dość wysoko.
Wygląda to tak jakby drukarka zaczęła drukować zanim zacznie się początek kartki. Ucina cały margines (o ile w ogóle jest) i ze 3/4 pierwszego wiersza.
Półśrodkiem w plikach worda jest dać większy odstęp od góry i wtedy problem znika.
Jednak ja też dostaje wiele dokumentów word czy pdf. Nie chce za każdym razem, gdy tekst jest dość wysoko zmieniać odstępu od góry strony, o plikach pdf już nie wspominając.
Co powinniennem zrobić aby drukarka nie obcinała mi tekstu? :niepewny:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może papier nie jest wystarczająco dosunięty ?
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Kiedyś drukarki, które potrafiły zadrukować całą kartkę, bez marginesów, były rzadkością. To normalne, że drukarka nie potrafi wydrukować tekstu, który jest bardzo blisko krawędzi kartki (szczególnie, jeśli to starsza drukarka).
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Gressil napisał:
Może papier nie jest wystarczająco dosunięty ?
Na pewno to nie o to chodzi, ale dla pewności sprawdziłem. :wink:

krukilis napisał:
Kiedyś drukarki, które potrafiły zadrukować całą kartkę, bez marginesów, były rzadkością. To normalne, że drukarka nie potrafi wydrukować tekstu, który jest bardzo blisko krawędzi kartki (szczególnie, jeśli to starsza drukarka).
Wydaje mi się, że piszesz o odwrotnej sytuacji niż ja opisuję w swoim pierwszym poście. Napisałem wyraźnie, że "(...)Wygląda to tak jakby drukarka zaczęła drukować zanim zacznie się początek kartki.(...)"
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Kurcze... Szkoda, że nie ma jakiejś konkretnej odpowiedzi. Jak widać męczę się już z tym problemem od dłuższego czasu i dotychczas nie znalazłem rozwiązania. :(
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Moja HP ucina tekst wtedy gdy papier jest za gruby. Spokojnie drukuje do 240.
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
viola1308 napisał:
Moja HP ucina tekst wtedy gdy papier jest za gruby. Spokojnie drukuje do 240.
Przecież nie wkładam tam kartonu... :wink: Zwykłe kartki A4...
 
Do góry