Drukarka laserowa

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Słuchajcie, jest sprawa - potrzebuję doradzić dziewczynie, jaką drukarkę laserową ma wybrać. Sam nie jestem orłem w tych sprawach, więc zwracam się z prośbą o radę do Was:)

Dziś oglądaliśmy Samsunga ML-1640. Wydaje się być rozsądną opcją. Warunki to cena samego sprzętu, dodatkowo aby toner był w miarę tani (oczywiście zamienniki albo zestawy do samodzielnego napełniania). Zależy jej także na gwarancji przez 24 miesiące (czy stosowanie zamienników uniemożliwia skorzystanie z ewentualnej bezpłatnej naprawy?). Sprzęt miałby służyć do domowego drukowania dokumentów, więc szybkość nie gra roli.
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
A może coś takiego bo jednak co firma to firma... kolega ma urządzenie wielofunkcyjne Samsunga i powiem, że nie bardzo... albo HP 5M mam osobiście taką i jest tania ;)taka tylko, że byś musiał poszukać bo akurat ta jest używana(chyba)
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
a to ma być kolorowa czy mono?? poza tym za 300 zł to można znaleźć lepszy ale używany sprzęcik...
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Drukarka ma być mono. Wiem, że w używkach można wybrać coś fajnego i lepszego w tej cenie, ale ona chce nową, dlatego takiej szukam.

Xerox fajny, ale zauważyłem, że ma rozdzielczość 600x600 - czy przy druku dokumentów jest duża różnica w tej rozdzielczości w porównaniu do 1200x600?
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Xerox fajny, ale zauważyłem, że ma rozdzielczość 600x600 - czy przy druku dokumentów jest duża różnica w tej rozdzielczości w porównaniu do 1200x600?
jeśli chodzi o tekst to nie, a co do tej gwarancji to i tak zazwyczaj nie obejmuje tego co się zepsuło :)
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
po pierwsze i chyba najważniejsze nie ma co szukać super sprzętu za grosze bo takiego nie ma. trzeba do tematu podejść rozsądnie...ja rozumiem że nie każdego stać ale można też chyba kupić sprzęt na raty? z drukarek laserowych, mono na pewno dobre są hp i dla porównania canon, kwestia ile się chce drukować i czego i od tego mozna uzaleznić swoj wybór, bo niestety z tonerami nie jest tak różowo w sensie tanio.tak samo rozdzielczość....zwykłe dokumenty i 600x600 styknie :)
 

LinLu

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Opole
myślę że całkiem dobrze wybrał model. Samsung jest dobry, choć słyszałem że wielofunkcyjne niektóre modele są problematyczne. Tutaj masz linka w dobrej cenie z porządnego sklepu. Nie wiem czy np z allegro by ci się oplacalo kupować, czy wogle bys tansza tam znalazł z kosztem przesyłki Samsung
 

ibisz

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
LEXMARK E260 polecam dostaniesz za 320 zł i nie pożałujesz kumpel ma to ściągi bez problemu wydrukaliśmy na niej w czionne o rozmiarze 3. i ztego co wiem jeszcze tonera nie wymienił a ma ją już ponad pólroku i ciągle coś drukuje
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
przyszło mi do głowy jeszcze coś, przecież ceny są w różnych sklepach a nawet miastach inne.to może jak już sie komuś poleca sprzęt za daną kasę(czyt.za grosze) to jeszcze info gdzie taki można kupić :) canon lbp 3010 nie powinna być droga oraz Lexmark E120, obydwie widziałem w małym sklepie pod Warszawą
 

ibisz

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
spytałem się kumpla i powiedział żę w małym miasteczku 30 km od Poznania LEXMARK E260 za 309 :) i dostał gratis sciereczki do monitora za 12 zł
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
to ja też coś dodam od siebie :) brother jest bardzo opłacalny zwłaszcza jako urządzenia wielofunkcyjne, wiem bo sam mogłem dowoli sprawdzac natomiast jako tylko drukarki, to zdecydowanie laserowka HL 2035.
 

ibisz

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie kupuje się drukarek dla dodatkó które sprzedawcy dorzucają do sprzętu, choć ta oferta wyżej jest opłacalna. Lexmark wydaje mi się jest teraz jedną z lepszych firm cena/ jakość, gdyż jakośc w wszystkich wiodących producentach jest sobie zbliżona.
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Witajcie:)

A gdyby wybór był taki:

- Samsung ML-1640,
- Xerox Phaser 3117,
- Canon LBP-3010,

co byście polecili?

W Samsungu jest chip, ale to chyba ma znaczenie jedynie wtedy, gdy decydowałbym się na dosypywanie proszku. A tu raczej będą kupowane zamienniki.
 

marengo

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Witajcie:)

A gdyby wybór był taki:

- Samsung ML-1640,
- Xerox Phaser 3117,
- Canon LBP-3010,

co byście polecili?

W Samsungu jest chip, ale to chyba ma znaczenie jedynie wtedy, gdy decydowałbym się na dosypywanie proszku. A tu raczej będą kupowane zamienniki.

z tych trzech to model Xeroxa - nie najnowszy model, ale sprawdzony, więcej opinii możesz znaleźć tu
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
szczerze mówiąc mnie też ubawiło to zdanie o ścieraczkach do monitora gratis za 12 zł :)
nie każdy chce kupować na allegro,a co do lexmarka to odważe się powiedzieć że są aktualnie w doskonałej formie na rynku, kiedys miałem i ją wyklinałem, że drogie tusze itd...ale to było kiedyś, potem kupiłem hp. cieszyłęm się owszem do czasu aż przeliczyłem koszt na tusze. lexmark robi duże pojemniki i da się dłużej drukować i więcej tym samym.tak czy inaczej hp jeszcze długo będzie wiodło prym, zalezy co kto chce wystarczy dobrze poszukac i pokalkulować ;)
 
Do góry