Drukarka do domowego biura?

gawron_polski

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Hej, od jakiegoś czasu nosze się z zakupem drukarki, miała by ona mi służyć w przydomowym biurze jakość druku nie musi być jakaś mega super dokładna chodziło by mi o żywotność i bez awaryjność oraz szybkość wydruku. Znacie może jakieś firmy i modele godne polecenia? Czy jakaś drukarka atramentowa mogłaby spełnić te oczekiwania?
 

bambam

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jakie przewidujesz obciążenia, jakie wydruki (kolor, czarno-białe). Generalnie jeśli wystarczą Ci czarno-białe wydruki to polecam laser, jeśli nie to może jakaś drukarka żelowa. Tak jak mówię, wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu jaki przewidujesz na ten cel.
 

Boski19

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
a wolałbyś kombajn ze skanerem i xero jeszcze czy sama drukarka no i jaka cena? co do rodzaju to już się przyzwyczaiłem do laserowej i muszę powiedzieć że laser jest o niebo lepszy szybszy i bardziej oszczędny niż każda atramentówka z marek to zobacz sobie tego xeroxa którego wyhaczyłem na magicznej planecie http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/komput...&prod=75384, dokładnie taki sam stoi u mnie na stancji. Do skanowania książek i drukowania referatów jest naprawdę świetna przy 4 osobach korzystających prawie non - stop w czasie sesji nic się z nią nie działo, każda strona wydrukowana w bardzo dobrej jakości.
 

marengo

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
myślę, że do takich podstawowych zadań w zupełności wystarczy jeden z tańszych laserów - polecam Samsunga ML-2240, więcej na jego temat i inne opinie, recenzje drukarek możesz znaleźć na portalu Stodołatest
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ja odradzałbym tańsze rozwiązania lepiejbrać coś soldnego np. jakiegoś Cannona lub Xeroxa.
 

bambam

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Zasada jest taka, że im więcej się wyłoży na sprzęt tym mniejsze będą koszty wydruku. To w jaki sprzęt zainwestować zależy od potrzeb - jak bardzo będzie sprzęt obciążony.
 

Achaja

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej, od jakiegoś czasu nosze się z zakupem drukarki, miała by ona mi służyć w przydomowym biurze jakość druku nie musi być jakaś mega super dokładna chodziło by mi o żywotność i bez awaryjność oraz szybkość wydruku. Znacie może jakieś firmy i modele godne polecenia? Czy jakaś drukarka atramentowa mogłaby spełnić te oczekiwania?


Ja polecam tę http://www.electro.pl/produkt-HP_Drukarka_...-58483,256.html stosunkowo tania i dobra, mam ja dość długo i nie sprawia problemów , ale nie wiem jaką kasą dysponujesz ja nie miałam za wiele.
 

bambam

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Dobrze, że polecasz, ale nie znamy wymagań. Jasne, że tańsza w eksploatacji będzie laserówka, ale być może musi drukować w kolorze, może nie jest tych wydruków dużo i wystarczy atrament. Wszystko zależy od potrzeb, ale dobrze by było gdyby autor tematu zaczął się nim interesować:p
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
właśnie nie koniecznie laser musi być tańszy w eksploatacji, jak się kupuje atramentówki które maja po 4 lub 5 tuszy i tanie tusze po 9 - 10 zł za sztukę to koszt jest taki sam.

np canon pixma, brother DCP i pewnie kilka jeszcze by się znalazło.

Jedyna tak uwaga to że atramentówki będą miały gorzej przy dużych obciążeniach
 

Mab

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Kolorową drukarkę można kupić właściwie po cenie tonera i tyle będzie ona warta.
Do domowego biura tylko laser i odradzam kombajny. Sama mam taki i nie wiem, co z nim zrobić.

Yeti86, jakość druku też ma znaczenie. Niestety nikt jeszcze nie wymyślił kartridży o porównywalnej jakości do oryginalnej.
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Canon ip4200- mega szybkość wg. producenta 30str/min ale prawda taka że ok 22str/min
Do tego zamienniki tanie- na allegro 5 tuszy za 25 zł z przesyłką.. i żywotność mam nadzieje, że długa
używam od przeszło 3 lat i działa bez zarzutu, a wizualnie jak nowa.
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja mam czarna laserowke, Samsunga.
Najtansza w MM, ale jest super. Polecam
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja polecam tę http://www.electro.pl/produkt-HP_Drukarka_...-58483,256.html stosunkowo tania i dobra, mam ja dość długo i nie sprawia problemów , ale nie wiem jaką kasą dysponujesz ja nie miałam za wiele.
Jeśli już kupowałbym w internecie, to nie w jakimś nieznanym sklepie i niezbyt drogą jakąś, ta w tym internetowym sklepie Saturna była niezła, ale ta http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/komput...&prod=46001 jest tańsza i do podstawowych prac biurowych czy domowych wystarcza. Moim zdaniem, generalnie nie ma co szaleć z tymi wszystkimi jakie sie kupuje, zwłaszcza jeśli będzie się ich używać do podstawowych celów a o wszystkich bajerkach po tygodniu się zapomni. Wiem to z własnego doświadczenia.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Jeśli to ma być drukarka do biura to może kupić jakiś kombajn, o którym już wcześniej wspominano. Osobiście uważam, że godne polecenia są drukarki OKI (sklep-oki.pl). Sama mam z nimi do czynienia i z czystym sercem mogę polecić ;)
 
I

impresja_switu

Guest
Biorąc pod uwagę moje małe doświadczenia z kupowaniem drukarki, konkretnego modelu raczej ci nie zdołam polecić. Słyszałam jednak pozytywne opinie o sklepie dr tusz. Oprócz drukarek ma jeszcze w ofercie akcesoria przydatne podczas użytkowania sprzętu, przy czyj ceny są atrakcyjne. Warto mieć więcej punktów odniesienia przed ostateczną decyzją o zamówieniu.
 
H

Haan

Guest
Ja z kolei na temat drukarek mogę pisać elaboraty, bo mam ich w domu oraz sklepie rodziców łącznie chyba ze 4. No i powiem, że jeżeli zależy Ci na szybkości i niezawodności to najlepsza jest drukarka laserowa, na atramentowej nieraz się zawiodłam:/ Minusem laserowej jest jednak gorsza jakość wydruku niż w przypadku atramentówki. Tak więc zależy na czym Ci zależy lol Ja mam ten model http://www.e-atramenty.pl/p-4,4062,4064_hp-laserjet-p1005.html, używamy go od półtora roku często i nie było z nim jeszcze żadnego problemu. To tak w ramach wzbogacenia punktów odniesienia;)
 

rolandspiewajacy

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Również zdecydowanie zalecam laser. Jeżeli drukarka ma przyjąć normalne biurowe obciążenie, na tusz wydasz zdecydowanie więcej niż na droższą laserową. Polecam HP, np. tą: http://sklep.doktortusz.pl/laserjet-p1006-p-764.html?cPath=44_276
Od razu możesz sprawdzić na ich stronie ile będą cię kosztowały tonery...
 
Do góry