Drukarka 150000 wydruków miesięcznie - kupno drukarki

Gandalf2012

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Aktualnie mamy w firmie drukarki HP LASER JET 4100.
Chcemy wymienić drukarki na nowsze, najlepiej analogiczne - niestety tych drukarek już nie produkują.

Potrzebujemy drukarki z parametrami:
- wydruk minimum 100000 stron miesiecznie, lepiej 150000
- tanie w ekspoatacji (mały koszt wydruku)
- mono
- duza ilość wydruków z tonera (np 10000 stron, przy 5% zapełnieniu)
- wydruk A4

Co Państwo polecacie?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
zastanówcie się nad CISS'em ewentualnie jakiś model do którego nie będzie problemu z zakupem zamienników - to znacznie zmniejszy koszty eksploatacji (należy jedynie pamiętac żeby kupować zamienniki lepszej jakości wtedy jakość wydruku i wydajność będą na poziomie oryginałów)
 

kopciu65

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja polecam Epsony mamy je w firmie i jeszcze nas nie zawiodły. Do tego najtańsze zamienniki na allegro.. My kupujemy z magiccolor na allegro. Jest wielu zwolenników i przeciwników drukowania na zamiennikach, ale jestem zdania, że jeśli nie potrzebujesz wydruków profesjonalnych (drukarnie) to po co przepłacać..Tani zakup, a wydruki prawie w ogóle nie różnią się od oryginału...
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
przy dużej ilości wydruków nawet nie baw się w zamienniki z allegro lub od mało znanych producentów - zbyt duże ryzyko awarii i niska jakość druku, rozsadniejszym rozwiązaniem będzie sprawdzony i bardzo popularny ActiveJet
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
kopciu65 napisał:
Ja polecam Epsony mamy je w firmie i jeszcze nas nie zawiodły. Do tego najtańsze zamienniki na allegro.. My kupujemy z magiccolor na allegro. Jest wielu zwolenników i przeciwników drukowania na zamiennikach, ale jestem zdania, że jeśli nie potrzebujesz wydruków profesjonalnych (drukarnie) to po co przepłacać..Tani zakup, a wydruki prawie w ogóle nie różnią się od oryginału...
Do firmy najlepsze będą Epsony z systemem stałego zasilania w atrament.
Są tanie w eksploatacji i zużywają o wiele mniej prądu jak laserówki.
 
Do góry