drugi kierunek

Hahacz90

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
jaki 2 kierunek doradzilibyscie dla osoby ktora studiuje prawo??:D
 

JuicyNectarine

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Doradziłabym budownictwo. Skoro studiujesz prawo to jesteś osobą ambitną, a jak wszyscy wiedza, budownictwo nie nalezy do łatwych kierunków. Mając skończone prawo i budownictwo stajesz się osobą której zarobki nie należą do przeciętnej krajowej:) Tylko ze możesz mieć problem z matematyką (studiujesz prawo czyli zapewne jestes humanistą), 90% przedmiotów na budownictwie to czysta matemetyka, no i nie powiem, trzeba mieć łeb do niej;p
 
S

Spamerski

Guest
Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcesz studiować drugi kierunek.

Jeżeli chodzi o kierunki, na których będziesz miał szansę "przepisać" oceny z niektórych przedmiotów oraz zdobyta do tej pory na prawie wiedza będzie ułatwieniem w studiowaniu, to tymi kierunkami są według mnie: administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne i europeistka.

Moim zdaniem przy wyborze drugiego kierunku najlepiej wybrać przede wszystkim taki, który pokrywa się z naszymi zainteresowaniami. Ponadto dobrze jest, kiedy drugi kierunek uzupełnia w jakichś dziedzinach luki pierwszego kierunku. Przykładowo połączenie prawa i socjologii może pozwolić na patrzenie na prawo z punktu widzenia jego wpływu na społeczeństwo. Socjolog nie posiada tak dużej wiedzy na temat prawa jak prawnik, a prawnik na temat społeczeństwa jak socjolog.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
albo cos co uzupelni ci wiedze np. marekting albo cos bardzej przyjemnego do studiowania :) zalezy od konceptu
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
A po cholere drugi kierunek ?

wyspecjalizuj się w swoim lepiej i buduj znajomości...
 

Hahacz90

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
hmmm,a co sadzicie o takich kierunkach jak finanse i rachunkowosc,badz ekonomia??np.na prawie jest prawo finannsowe to moze by pasowało to połaczyć z rachunkowoscią.???
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
hmmm,a co sadzicie o takich kierunkach jak finanse i rachunkowosc,badz ekonomia??np.na prawie jest prawo finannsowe to moze by pasowało to połaczyć z rachunkowoscią.???
ee, To Ty chcesz w końcu w kancelarii czy na giełdzie pracować ?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Doradziłabym budownictwo. Skoro studiujesz prawo to jesteś osobą ambitną, a jak wszyscy wiedza, budownictwo nie nalezy do łatwych kierunków. Mając skończone prawo i budownictwo stajesz się osobą której zarobki nie należą do przeciętnej krajowej:) Tylko ze możesz mieć problem z matematyką (studiujesz prawo czyli zapewne jestes humanistą), 90% przedmiotów na budownictwie to czysta matemetyka, no i nie powiem, trzeba mieć łeb do niej;p
Co za bzdura :bag: . Trzeba być naprawdę dobrym, aby łączyć sukcesywnie takie dwa kierunki. Ja bym się nie podejmował, bo praktycznie nic się nie pokrywa w treści. Przydatne? Tak. Wykonywalne? Nie...
 

vixi

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
100
Punkty reakcji
2
Weź lepiej skończ te prawo a nie kombinuj,na jaką cholere Ci 2 kierunki? Prawo to dobry kierunek i sie skup tylko na tym. Zapisz się lepiej do jakiegoś koła naukowego. Co nie przecenisz swoich możliwości. A jak rocznik 90 to bodajże dopiero 1 lub 2 rok.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Dla osoby, która studiuje prawo i chce je skończyć polecałbym jakieś kursy, np. wyszywania lub wyrobu past twarogowych... :1eye:
 

piterrrek

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
488
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
L-ca
zalezy czy chcesz to wziasc dla uzupelnienia wiedzy, czy tak poprostu :) jesli dla uzupelnienia wiedzy to taki ktury uzupelni twoja specjalizacje :)
 

ines91

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
ja też studiuje prawo i chcę sobie dobrać drugi kierunek, myślałam nad filologią iberyjską lub politologią ze studiami iberyjskimi, uważam, że w ten sposób pogłębie swoją wiedzę i zainteresowania, a jeden z moich profesorów radził studiować jeszcze języki, gdyż to bardzo może pomóc przy szukaniu później pracy, przecież nie każdy absolwent prawa musi być adwokatem, prokuratorem czy notariuszem, do tego potrzeba dużo szczęścia i znajomości, aby zrobić karierę, takie jest moje skromne zdanie :)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
ja też studiuje prawo i chcę sobie dobrać drugi kierunek, myślałam nad filologią iberyjską lub politologią ze studiami iberyjskimi, uważam, że w ten sposób pogłębie swoją wiedzę i zainteresowania, a jeden z moich profesorów radził studiować jeszcze języki, gdyż to bardzo może pomóc przy szukaniu później pracy, przecież nie każdy absolwent prawa musi być adwokatem, prokuratorem czy notariuszem, do tego potrzeba dużo szczęścia i znajomości, aby zrobić karierę, takie jest moje skromne zdanie :)
Nie zapomnij o matematyce - w końcu to królowa nauk. Jeżeli ma coś Ci się przydać, to na pewno trochę myślenia ; )

Masz rację - nie musi być, zawsze może być bezrobotnym ^^
 

ines91

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
bez przesady, po prawie zawsze znajdzie się jakąś prace, lepszą lub gorszą :)
 
Do góry