Drugi kierunek studiów

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
Czy osoba która w roku 2010/2011 akademickim podjela studia teraz chce zrezygnować rozpoczac gdzie indziej, czy muszę płacić za punkty ECTS? Które już wykorzystałam?
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
W tym roku drugi kierunek jest jeszcze darmowy, ale jak jest z punktami to nie mam pojęcia, podejrzewam że wszelakie płatności zaczną obowiązywać razem z nową ustawą.
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
Czytałam tam i jest nie jasno, tzn osoby które rozpoczely po pierwszym października 2011 mogą pójść na drugi kierunek ale jeśli nie będą w 9% najlepszych studentów to muszą oddać kasę za naukę, a odnosnie rocznika 2010 jest nie jasno sformułowane....

No raczej napewno nie od uczelni bo to jest odgórne... a nie sen dziekana.... czy rektora...
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
To najwidoczniej się pomyliłem i ustawa obowiązuje od tego roku akademickiego
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Moim zdaniem drugi kierunek powinien być płatny tylko jeśli student na pierwszym coś zawalał, bo nie wiadomo jak na tym sobie poradzi.
Oczywiście dobre wyniki na pierwszym kierunku i/lub zła sytuacja materialna powinny umożliwiać zwolnienie z tych opłat.
W październiku odbędzie się Sondaż Deliberatywny (dla studentów z warszawskich uczelni), podczas którego można będzie wyrazić opinię na ten i kilka innych tematów.
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
U mnie na uczelni, czyli na UG, jest tak, że na 2 kierunek można było iść za darmo powyżej średniej bodajże 4,5 i do tego złożyć podanie daaawno temu.
 
Do góry