drogi internet TYLKO w Polsce ?

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
Czy jest tu ktos taki, kto potrafi mi wyjasnic czemu w naszej pieknej POlsce mamy taki dup-iaty internet???
Zero ciekawych ofert, wszystko drogie....
zalamka po prostu :bag: :bag: :bag: :( :( :( :(
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
drogi bo jestesmy sto lat za murzynami, i dopiero doganiamy postep, zwalczamy uklady, monopol, i za jakies kilka lat bedzie juz taniej,szybciej, i lepiej,

przypomnij sobie jak bylo kiedy net plynął przez modem 54kb/s i ile wtedy kosztowal i jaki postep osiagnelismy do dzis :)
 

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
dla mnie to i tak ciagel za malo :p :p :p
ja bym chciala wiecej, szybciej i taniej przede wszytskim :D
bylam w innych krajach i tam wszystko plynie tak latwo...
nie moge sobie niczego znalezc na miejscu, bo ceny sa absurdalne :D
moze ktos chce zalozyc mi taniego i szybkiego neta :D :D :D :D??zarcik :p wiem, ze u nas nie ma :D
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nie przesadzasz trochę?

Jak na nasz kraj widać duży postęp w tej sprawie. Jeszcze 10 lat temu co poniektórzy korzysali z łączy modemowych. Później zawitała neostrada z prędkością 128kb/s. Obecnie wg. mnie króluje internet z UPC. 10Mbit za 90 zł to nie dużo. - szczególnie względem konkurentów...

Moglibyśmy na wszystko psioczyć względem zagranicy, tylko po, co?
Jak dla mnie jest dobrze w sprawie internetu. Będzie jeszcze lepiej...
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Obecnie wg. mnie króluje internet z UPC. 10Mbit za 90 zł to nie dużo. - szczególnie względem konkurentów...

no ok 90 zł za 10Mbit jest ok, tylko dlaczego masz to dostępne w 1-2% kraju ? Ogromna większość ma maks 512kb/s za 45 - 50 zł a to jest lekkie przegięcie.

Moglibyśmy na wszystko psioczyć względem zagranicy, tylko po, co?
Jak dla mnie jest dobrze w sprawie internetu. Będzie jeszcze lepiej..

Dla ciebie, ja już nie mam tak słodko najszybsze łącze jakie mogę mieć u siebie (z kablowych) to 512kbit/s dużo patrząc ze płacę za to 45 zł/mies ? Moim zdaniem mało dla mnie w polsce obecnie standardem powinno być 1- 2 mbity/s.
Także nie gadaj ale nie jest wesoło.
No do wyboru mam jeszcze denną radiówkę z poblokwanymi portami, brakiem własnego zewnętrzego ip itp.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
No tak, rozmieszczenia na mapie nie brałem pod uwagę. Tu faktycznie nie jest zbyt ciekawie... Sam niegdyś nie mogłem mieć w ogóle łącza z TP i UPC...
 

.drk

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
W USA duże miasta mają za darmo w ramach eksperymentów ( o ile pamiętam to coś związane z balonami ). W Japonii mają nie dość że za darmo to jeszcze super szybki w porównaniu że srednią prędkością w Polsce. A Polska? Tu jak na razie rządzą "promocyjne" oferty na kilka lat ;P Ja mam radiowke, 512kb i płacę 50 zł w małym miasteczku :| Jeśli chodzi o porty i IP w radiowce, to u mnie mozna za dopłata 10 zł mieć zewnętrzne IP. Porty też da rade odblokować, przypomnę zę TP blokuję IRC i niektóre strony :D
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
no ok 90 zł za 10Mbit jest ok, tylko dlaczego masz to dostępne w 1-2% kraju ? Ogromna większość ma maks 512kb/s za 45 - 50 zł a to jest lekkie przegięcie.

Dla ciebie, ja już nie mam tak słodko najszybsze łącze jakie mogę mieć u siebie (z kablowych) to 512kbit/s dużo patrząc ze płacę za to 45 zł/mies ? Moim zdaniem mało dla mnie w polsce obecnie standardem powinno być 1- 2 mbity/s.
Także nie gadaj ale nie jest wesoło.
No do wyboru mam jeszcze denną radiówkę z poblokwanymi portami, brakiem własnego zewnętrzego ip itp.


i to jest wlasnie to do czego ja bym dozyl jako rozwoj gospodarczy, nie do predkosci swiatla w komputerze, bo i po co mi 100Mbps, nie umialbym z tego korzystac w pelni,ale trzeba dazyc do zmian cen za internet, dazyc zeby szly w dol, bo ich wysokosc jest porazajaco rozpaczliwa, jak sam mowisz

ja sam jeszcze 10lat temu mialem modeomowy internet i placilem 30gr za 6min polaczenia w godz 18-6 :mruga:



W USA duże miasta mają za darmo w ramach eksperymentów ( o ile pamiętam to coś związane z balonami ). W Japonii mają nie dość że za darmo to jeszcze super szybki w porównaniu że srednią prędkością w Polsce. A Polska? Tu jak na razie rządzą "promocyjne" oferty na kilka lat ;P Ja mam radiowke, 512kb i płacę 50 zł w małym miasteczku :| Jeśli chodzi o porty i IP w radiowce, to u mnie mozna za dopłata 10 zł mieć zewnętrzne IP. Porty też da rade odblokować, przypomnę zę TP blokuję IRC i niektóre strony :D

to nie trzeba daleko szukac darmowego internetu w miastach, w polsce rzeszow tak ma, i uwazam ze jak np dla miast studenckich takich jak wroclaw to promocja darmowego internetu w meiscie np radiowego byla by wielka przyneta na szukajacych studiow czy miesca do zycia
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
10Mbit za 90 zł to nie dużo.

to juz sie cos, ale np wroclaw oferuje teraz swaitlowody dialogu z netem w predk 10-100Mbps w zaleznosci od obciazenia lacza, za ok 70-80zl , dokladnie nei wiem, bo dopiero poluje na informacje o tym, ale to juz jest cos czym miasto moze sie pochwalic, i czego ludzie chcą chciec
pzdr
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Ja mam to szczęście, że mam dostęp do neostrady, a drugie takie, że wychodzi mi umowa. Ceny są za wysokie w tp. 64 zlote za 1Mbit/s to przegięcie i jak już mam tyle płacić to będę przechodzić na Netię gdzie w tej cenie dostanę 4Mbit/s.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Ja mam 512 mb radiówke płace za to 60 zł ~ miesięcznie i 100 lat temu murzyni mieli lepszego neta x]
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Ja mam to szczęście, że mam dostęp do neostrady, a drugie takie, że wychodzi mi umowa. Ceny są za wysokie w tp. 64 zlote za 1Mbit/s to przegięcie i jak już mam tyle płacić to będę przechodzić na Netię gdzie w tej cenie dostanę 4Mbit/s.

ale tylko na linii netii,a na nieszczescie linie netii sa dobrze rozbudowane tylko w centralnej polsce, na dolnymslasku prawie wcale,
a jesli chodzi o tanii net to podaje link do artykulu na gazeta.pl
"zwyciezca na najtanszy 1Mb na linii tp"

pzdr
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Ja mam 12 Mbps down / 4 Mbps up za 55zl / mies i nie uważam, żeby to było dużo :p
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
masz swiatlowody ? cos na zasadzie e-wro dialogu we wroclawiu? w nim jest chyba 10-100Mbps za 67zl - pred oczywiscie zalezy od liczby aktualnie zasysających ;)
 
Do góry