Dream Theater

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Wikipedia napisał:
Dream Theater – amerykańska grupa muzyczna wykonująca progresywny metal, założona w roku 1985 przez Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike'a Portnoya (perkusja). Po dołączeniu Kevina Moore'a (instrumenty klawiszowe) zespół obrał nazwę Majesty, którą zmienił na Dream Theater dopiero w roku 1987. Muzyka tej grupy to fuzja popularnych wówczas hard rocka i heavy metalu z jednej strony oraz rocka progresywnego z drugiej. Muzyka Dream Theater cechuje się ciężkim heavymetalowym brzmieniem, skomplikowaną formą typową dla rocka progresywnego (zmieniające się w czasie schematy rytmiczne i harmoniczne) oraz wykonawczą wirtuozerią. Zespół jest uważany za jeden z najważniejszych w historii metalu progresywnego.

Jeden z moich ulubionych zespołów, szczególnie podoba mi się gra Mike Portnoy'a.

Znacie, lubicie, słuchacie?
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
ech, mój chłop ma świra na tym punkcie, więc siła rzeczy przychodzi i mi słuchać. Bardzo przyjemne i wyrafinowane granie ^_^ "melodyjne", ale zaskakujące.... A wybierasz sie na koncert w czerwcu?:)
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Chciałbym bardzo, ale łatwe to nie będzie. ;p
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Ja bym sie chetnie wybral lecz z wiazku z tym ze wybieram sie na toola w sierpniu na dream w czerwcu nie starczy mi funduszy :]
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
no DT od czasu do czasu lubie posluchac - chlopaki graja na prawde swietnie, w zasadzie sami wirtuozi sa w tym zespole, ale najbardziej podziwiam Portnoya oraz Petrucciego. co do wokalu (ktory mimo wszystko jest bardzo dobry) to bym zmienil na taki zadziorniejszy (perkusista ma fajny glos) :bag:
 

slevin

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
jaa jade ich posluchac 12 czerwca graja
t oswietna kapela
technicznie sa genjalni
tylko jest pare kawalkow ktorych sluchac nei moge
moze dto dla tego ze generalne metalu nei lubie
a u nich czasem zawieje nim
ale generanie nei moge sie doczekac
wyskocze w tym spotuk na scene i sobie zagram z johnemD:
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Metal, metal, choć łagodniejszy od tych zazwyczaj kojarzonych ze słowem "metal", bo progresywny.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
to zwracam honor panowie specjaliści :rumieniec:
mi się zawsze kojarzył z progresywnym rockiem, ale coż ... widać nie znam się :p
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
jedna z moich ulubionych kapel,dzięki nim zaczęłam słuchać muzyki progresywnej :) muzyka na wysokim poziomie,ambitna,taka jak lubię :p do tego niesamowity Petrucci :)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
A ojciec się założył ze mną, że uda mu się skombinować bilety. Nie udało się. 100 zeta jestem do przodu :)
 
Do góry